US и Canada мами: инфо за ваничка за къпане и baby wipes?

  • 2 328
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Здравейте мами,

Бихте ли ми казали дали някоя от вас има опит с ето тази ваничка за новородено:



И ако да (или ако имате подобна) къде по-точно препоръчвате да се използва- на кухненския умивалник, във ваната в банята, на плота в банята?

Аз нещо не мога да си представя това чудо как по-точно стои стабилно, да кажем, върху кухненския умивалник?  newsm78

Другият ми въпрос е за мокри кърпички. Бях решила да ползвам тези на Мутела, но доколкото разбирам те са едва 70 в пакет за $10, т.е. май това хич не е добра идея, поне като предполагам колко много кърпички ще ми минават седмично през ръцете.  Wink
На един от американските бебешки бордове, на който също ходя горещо ми препоръчаха мокри кърпички от  COSTCO (мисля, че Киркланд?). Някой от вас ползва ли ги тези къпрички и има ли отзиви?

Моля, също ако имате някакви други предложения или съвети, било за ваничка или за baby wipes, споделете също.

Мерси предварително!

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 02:35 от MrsG

# 1
  • Мнения: 449
Аз съм взела ето такава анатомична ваничка:



Марката е The First Years и на ваничката пише, че е за новородено и бебе до 1 год. Закрепва се стабилно във ваната, но се чудя и аз дали ще ми е удобно да я използвам там.  newsm78 На плота в банята ни не става, защото не е много голям и се клати, но ако ти имаш пространство може и да стане. Кухненския умивалник мисля, че не е удачен вариант.
Тия марки мокри кърпички, за които си писала не съм ги виждала при нас в канадско. Аз съм купила на Памперс една кутия от 77 бр. за 6-7 долара. Другата най-използвана марка тук е Хъгис.

# 2
  • Мнения: 804
Ние имаме същата ваничка и къпем бебето в банята на плота между двете мивки(големичка ни е банята) и е много удобно, няма нужда се навеждаме Wink Купихме подвижен душ и от ваната, поливаме с него, екстра е Peace Честно казано, ваничката не ми е много удобна, но такава ни подариха, доста е плитка и няма как да е изцяло във вода бебето и все се притеснявам да не изстине  Rolling Eyes Уж има извивка за седнало положение, но никак не ми се струва удачна, или пък аз не знам как да я ползвам тая ваничка newsm78 И май скоро няма да ни става Laughing Исках да купим обикновен, голям леген, но по магазините нищо такова не срещнах, всичките бяха анатомични.
  Кърпички купувам на Хъджис, един голям кашон от Самс клуба и ни излиза по- на сметка. И на мен ми се струва доста скъпичко$10 за 70 бр., но може пък да са по-качествени, не съм ги ползвала.

# 3
  • Мнения: 2 093
Ние ползваме подобна ваничка и не е толкова зле. Ваната я слагаме на плота до умивалника и така кьпеме малкия. Пьрвите месеци, той беше излегнат , а сега го кьпем и седнал. Не мисля че е много удобно в умивалника, защото трябва да имаш друг пьлен сьд с вода готов. Може би на пода в банята. Иначе ваната си е много стабилна.

За мокри кьрпички мога да ти препорьчам памперс сенситив. Не са толкова евтини, но са много добри. Аз ги опитах един пат, и от тогава само това ползвам, много са меки. Най-евтино ги намирам в Лоб лос, пакет от 3( всяко мисля че е 70) за $9-10. Отначало ползвах Теди чоис, много добра цена, голяма кутия. Определено е добре ако искаш да спестиш и не са толкова лоши, само внимавай да не вземеш парфюмираните.

# 4
  • Мнения: 318
За ваничката не знам, никога не сме използвали, от новородени ги къпем във ваната  Peace

Обаче за кърпичките: тези от Cosco съм ги използвала в началото и бях доволна, цената им беше много ниска; обаче рядко ходим към Cosco-то, затова започнахме да купуваме от Loblaws нa Teddy choice, и качеството и цената им е също толкова добра като на Киркланд, за огромното количество мокри кърпи, които сме използвали и тепърва има да ползваме, не бих ги сменила с други.

# 5
  • Мнения: 21
Подариха ни подобна ваничка, но не я ползваме , все си мисля че бебоците са малки още за нея и няма да стоят мирно без да шават. За сега ги къпем в един леген ,който слагаме във мивката. Ползваме кърпички Хъджис, доволна съм от тях, за сега не заминават количества.

# 6
  • Мнения: 369
 Аз ползвам кърпичките на Памперс, но много съм доволна от модела Baby Fresh. Ароматизирани са леко и много приятно. Цената им е 8-9 долара за пакет от три пълнителя или 210 броя. Тези на Хъгис не ми харесват защото остават влакънца по тялото. Даже и мъжът ми   bowuu го забеляза и каза, че не са хубави и да съм купувала от скъпите ако трябва  Laughing  (пък тя цената им е еднаква с Памперс) Mr. Green
 Ние мисля ползваме същата ваничка (доколкото видях от снимката) Много съм доволна, защото е много удобна. Използвахме я на мивката в кухнята. На ваничката отдолу си има запушалка и водата изтича, а пък ние я поливаме като дойде време за изплакването на края. Ето качих няколко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32340
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32340&photo=2
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32340&photo=3
 Само тази притурката отгоре и ние я имахме, но въобще не сме я ползвали, така че не знам дали е удобна. Май не  newsm78.

# 7
  • Мнения: 7 837
MrsG, аз ползвам кърпи4ките на Кirkland, на сметка са, защото кашона със 704 бр. е около $15.
Обаче кожата на по-малките бебенца е по-чувствителна. За първи път ги пробвах, когато Сами беше на 4 мес. и се обрина от тях.
Sensitive сериите и на Памперс и на Хагис, също не са лоши като за начало.

# 8
  • Мнения: 4 629
Ние ползвахме ваничката, която е показала Каролина. Слагахме я до мивката в банята ила на пода на банята. Кърпички ползваме на Памперс.

# 9
  • Мнения: 650
ЗА МЕН Е НОМЕР 1, пробвах поне 3 докато се спра на тази

http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2404856&c … parentPage=family

# 10
  • Мнения: 1 393
Lana2004, би ли обяснила, моля, какви са предимствата на тази ваничка и защо е по-добра спрямо другите, които си ползвала преди да се спреш на нея?

Кейси, наистина ли се е обринал Сами от кърпичките, за които питам? Тю, аз тъкмо се бях засилила да ги купувам вероятно.  Confused

А бихте ли ми казали горе долу по колко къпрички отиват за новородено на седмица да кажем?

Мерси на всички отговорили!   bouquet

# 11
  • Мнения: 7 837
MrsG, пробвай все пак. На твоята госпожица, живот и здраве, кожичката може да ги понесе. Винаги е различно.

Виж за бройката,която се изразходва на седмица, ще те излъжа. При мен беше повечко.

# 12
  • Мнения: 1 116
Първите месеци ползвах ей тези кърпички на Хъджис за новородено и съм много доволна,



около 220бр. струваха 10$ в Toysrus.
продължавам да позвам на Хъджис,

 

 чат пат купувам и на Памперс.

Между другото сега като ги търсих, видях че Toysrus и Babiesrus, вече си имат тяхна странеца, не под шапката на Амазон. Може и да сте я виждали вече, ама за мен е ново.

http://www.toysrus.com

Бяха ми подарили една кутия с тези на Костко Къркланд, обаче не ми харесаха. Малко твърди ми се сториха, а и миришат едно такова сладникаво гадно.

# 13
  • Мнения: 1 393


Между другото сега като ги търсих, видях че Toysrus и Babiesrus, вече си имат тяхна странеца, не под шапката на Амазон. Може и да сте я виждали вече, ама за мен е ново.

http://www.toysrus.com


Да, отделиха ги от Амазон преди месец- два.
Лошото в случая беше, че в момента, в който го направиха се затриха всички ревюта на продукти, които преди съществуваха към Амазон и които поне на мен ми бяха много полезни...но гледам, че са почнали да се появяват нови, сега вече към самите страници на Toysrus и Babiesrus, тъй че не е болка за умиране, де.  Wink

# 14
  • Мнения: 7 091
Имаме същата ваничка, която Каролина е показала, но това е защото просто не можах да намеря такава, каквато е показала Лана. Имам много подобна на тази на Лана в БГ и направо си е рай! Толкова по-удобно се мие бебето, направо не е истина. Аз понеже го гледах малкия сама до годинката и самичка съм си го къпала в БГ с тази подобната на Лана мога да кажа, че наистина е направила възможно най-добрия избор и съжалявам, че не съм я видяла по-рано.
Другите са ужасно плитки и наистина има шанс бебето да изстине зимата. Определено смятам, че са за по-големи деца. Въпреки, че на Калин след като бяхме ползвали по-дълбоката в БГ тази тук въобще не му харесваше и чак сега взехме един огромен четириъгълен леген, но той си седи сам в него, не е за бебе.

За това къде да я ползваш- определено мисля, че в банята е по-разумно, тя е по-близко до детската предполагам? При нас този въпрос не стои, защото кухнята е чак на долния етаж, а банята ми е през една стая до детската.

Аз ползвам Памперс сенситив кърпички, сменихме всички други видове по магазините и не ни харесаха. Според мен са досатъчно меки, не като на Хъджис дето оставят и влакънца отгоре на това. Тези от Костко не съм ползвала, защото нямаме близо до нас, чак на 2 часа път.

Общи условия

Активация на акаунт