иска да суче по цял ден????

  • 1 200
  • 10
  •   1
Отговори
  • Канада
  • Мнения: 494


Здравейте момичета!
Нуждая се спешно от съвет!Кърмим се с бебо вече месец и половина и съм решила да го кърмя докато мога!!!Но....от 5 дена е някакъв ад  #Crazy Малкия е решил,че трябва да суче целодневно-виси ми на зърното през цялото време през което не спи.А той почти не спи  Sad И само да се опитам да го махна....такъв вой настава,че косата ми настръхва!!!
То всичко хубаво до тук,но на мен зърната вече са ми толкова сдъвкани,че не мога да облека нищо-ходя из нас ей така,а като си помисля че пак трябва да го сложа да суче и ми се доревава!  Tired Добре,че още не са разранени.Другото което е,майка ми и свекърва ми са решили че нямам кърма или ми била нехранителна и са надъхали мъжа ми да опитваме с АМ,а аз не искам!!!И трето,притеснявам се да не би да го боли нещо мъничето и така да се успокоява  Thinking !Ох,вече незнам!
Единственото обяснение което ми идва на акъла е този бум на растежа(четох за него,бил към 6-та седмица),ама не знам така ли се изразява той. newsm78
Моля ви за помощ,че ще се побъркам вече от този негов плач и от моите предположения какво ли му е !?
Хиляди благодарности предварително newsm51

# 1
  • Мнения: 225
Има мами, които ще ти дадат по-добри съвети от мен-аз мога само да те окуража да не се предаваш!Всяко бебе минава през такива периоди, но за щастие те отминават!При нас така беше вечер-след 5 вечерта Елица постоянно ми висеше на гърдите!Аз си го обяснявах с коликите и просто търпях и наистина някъде към третия месец се успокои!
Дръж гърдите си на въздух, за да дишат и да не се разраняват и се въоръжи с търпение!
Успех Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 756
Ами защо не му дадеш залъгалка, тя много успокоява, опитай Peace

# 3
  • Мнения: 3 760
Скок в растежа + жеги.
Дерзай, дори не помисляй за АМ; това за нехранителната кърма няма да го коментирам, но честно ме е яд на подобни роднини, тъй като такива приказки са в ущърб на бебето.
Постъпваш правилно като му позволяваш да суче колкото и когато поиска. Продължавай да ветрееш цици  Joy за тях въздухът е най-доброто! Скоро ще му мине меракът за перманентно сукане.
Със залъгалката изчакай още малко (поне, а може и изобщо да не даваш). Обаче ако положението за теб стане нетърпимо - пробутвай я  Laughing В края на краищата и ти си човек. А и кърменето е добре да е приятно....
  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 288
според мен е точно този бум на растежа. спокойно, минава за няколко дни, 3-5 може би. после гърдите ти сами ще започнат да произвеждат повече мляко и да го засищат повече. и няма да търси толкова начесто. недей да даваш ам. така няма да увеличиш кърмата си, а можеш да направиш беля да не иска да суче въобще, защото от биберона по-лесно се дърпа.
единственото, което мога да те посъветвам, е да си спокойна. мажи зърната с ланолин, гармастан или други кремчета, дръж ги повечко на въздух, за да не се разранят. и това чудо ще отмине.  Simple Smile
и още нещо ми идва наум- да не би да има колики и от това да плаче. да търси твоята топлина, а да не е толкова гладен. ако пробваш вместо да суче, да го сложиш до теб, до кожата ти, дали няма да се успокои. така леко да го полюшкваш.
аз лично съм използвала залъгалка и дъщеря ми не се повлия въобше от това. даже сама я отказва вече. така че може и това да пробваш, ако положението стане нетърпимо.
успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 758
Точно така си е при бумовете в растежа Simple Smile
При нас май минаваха за по-кратко време, но също се наслушах на простотии. Майка ме пита като циганките ли ще ставам - да ми виси по цял ден детето на гърдите. Свеки ми обясняваше как не трябва да оставям малката да се офлянква а да я побутвам да се наяжда за 10 мин. Естествено обработи и синчето и той ми обясняваше как никоя нормална майка не кърмела по над 1 ч. (имахме и такива случаи). Точно когато се отчайвах и си мислех че може би кърмата ми спира и че не бих издържала дори само още едно "дъвкане" нещата се нормализираха и от непрекъснато висене минавахме на 3-4 часови интервали. И така вече няколко пъти, но всеки следващ е по-малко болезнен (даже последния изобщо не болеше)
Успокой се и гледай да пиеш достатъчно течности. Можеш да пробваш и някой чай за увеличаване на лактацията. Ако имаш нещо от рода на гармастана се мажи вечер след като заспи (казвам "ако имаш" защото не съм сигурна дали ми помагаше физически или само психически  newsm78)
Успех

# 6
  • Мнения: 1 353
И при нас имаше подобен период, но отмина. Али все още иска много да суче, но само когато й се спи или е гладна/ ние сме само на кърма-без сокове, вода и пюрета /. Кърми си бебето, то има нужда от теб.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
И ние през втория месец бяхме като скачени съдове. Но е въпрос на време. Ще ти се регулира кърмата и бебчето само ще се откаже от дългото висене на гърдите. Гушкай го и го кърми колкото си поиска - то има нужда от теб. Успокой се, че зорът е само за някоко дни след това пак ще подкарате по старата схема. И разбира се не бързай да дохранваш и да даваш залъгалки. Бебчето си иска да се гушка в мама. Все пак изживява и някакъв стрес бебчето и само в прегръдките ти се чувства спокойно. Разкарай родата, ако те притесняват и най-вече като говорят глупости и те дразнят. Ти си най-важната в този момент, за да бъде бебчо спокоен.

Започни да му пееш каквото и да е, аз пея македонски песни на сина си, че са бавни и той се успокоява като ми чува гласа.

# 8
  • Мнения: 1 030
И ние така бяхме: скок в растежа + колики. Така ми се увеличи количеството кърма, вече почти не се притеснявам, че няма да стигне. Като стана на 2 месеца я научих да смуче залъгалка - дотогава упорито отказваше. Сега е по-добре, иначе беше ад - само на гърда заспиваше, друго успокоение нямаше. Доста трудно я приучих да смуче залъгалката, но е по-добре, защото все още има колики и ако не смуче много плаче.

# 9
  • Мнения: 251
И при мен беше така известно време, побърквах се. Сега и давам малко чайче или залъгалка и всичко е наред. Вече не ми виси на гърдите. АМ-а не е решение, и аз опитах 2-3 дни и сега съжалявам.Вече сме само на кърма.

# 10
  • Канада
  • Мнения: 494


Благодаря ви за подкрепата момичета!
Нямах възможност да пиша до сега,но пък прочетох съветите ви с огромен интерес.Татето също се информира  Simple Smileот вашите постинги и определено се отказа от приказките за АМ.
Иначе Ваньо вчера беше по спокоен и даже след този зор няколко дена,постави рекорд по сън-спа цели 7 часа непробудно  Simple Smile
И така,стискам зъби и продължаваме нататък,с надежда по скоро да отмине този период!
Целувки на всички ви!!!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт