Проблем със слинга

  • 476
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Наскоро ми ушиха слинг / по инструкциите, публикувани във форума/ Обаче нещо не му разбирам - не мога правилно да сложа бебето и като резултат - реве и го изваждам...Много ми се иска да го използвам, но не мога да схвана "чалъма"...Къде да е главата, къде - краката, как да се преметне през рамо...А пък с 1 ръка изобщо не мога да разхлабвам или стягам халките...

# 1
  • Мнения: 169
Съжалявам, обаче аз съм с ония, петметровите, дето можеш да си опашеш цялата къща с тях... На тези с халките не им разбирам, даже съм забравила как изглеждат... През едно рамо ли бяха?

# 2
  • Мнения: 3 760
Значи главата не е към халките, а към другото рамо (ако ще е легнало бебето).
Пробвай първо с някаква кукла. За разхлабване на слинга вдигаш халките (слагаш ги перпендикулярно на себе си, но все едно са легнали на пода (малей как обяснявам)). Важно при поставянето е горният ръб, който ще минава през гърба на бебето или над него да е отвътре, а долният да ти е от външната страна. Съответно за да потегнеш слинга, дърпаш външния, вътрешния или средния участък, който минава през халките.
Въпрос на тренинг е!  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 030
Значи главата не е към халките, а към другото рамо (ако ще е легнало бебето).
Пробвай първо с някаква кукла. За разхлабване на слинга вдигаш халките (слагаш ги перпендикулярно на себе си, но все едно са легнали на пода (малей как обяснявам)). Важно при поставянето е горният ръб, който ще минава през гърба на бебето или над него да е отвътре, а долният да ти е от външната страна. Съответно за да потегнеш слинга, дърпаш външния, вътрешния или средния участък, който минава през халките.
Въпрос на тренинг е!  Laughing
Мъни, като сложа бебето с глава не към халките някакси то лежи леко надолу с главата...Тази страна на слинга, която не е към халките, става като торба и бебето потъва в нея. Аз явно не мога да разбера как точно да си сложа слинга, ако имаш снимки, моля те пусни ги, щото съвсем се обърках вече..

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Пробвай наистина с кукла. Като сложиш детето в слинга и го потягаш по телцето му. Главата не виси. Слинга откъм хълките се слага на рамото, но не точно на рамото, а на ъгъла между рамото и ръката. Така се носи по- леко и усещаш по- добре колко да затегнеш. Всъщност бебето е достатъчно голямо да пробваш да го сложиш и изправено- ще му е по- интересно.
Добре е да я приучваш към слинга, само в спокойна обстановка и когато тя самата е спокойна. А не когато плаче или е гладна или разстроена от нещо друго. Като сложиш бебето отначало помоли някой да ти помогне за халките. Както Мъни е казала- не се затяга всичко с едно дръпване, трябва да се научиш да подръпваш само горния или само горния ръб или средната част. Не трябва да стои като торба, а да е по телцето на бебето и то плътно се долепя до твоето тяло- ти ще усетиш колко стегнато.
Когато бебето е легнало, долният ръб идва малко по- нагоре и е почти между тебе и бебето- нещо като люлка се получава.
Дано съм обяснила добре...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
Всъщност бебето е достатъчно голямо да пробваш да го сложиш и изправено- ще му е по- интересно.


yosarian,
мислиш ли че може и право действително? моят е на др. сиърс, т. е същият , но готов, да взема да пробвАм като станем на 3 м. ли....но все си мисля, че й се умори кръстчето...

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами пробвай, но то няма как да и се умори кръстчето защото слинга го държи много плътно до твоето тяло и бебето всъщност не прави никакво усилие и съответно няма напрежуние нито в ставите нито в мускулите. Не съм сигурна, защото моето бебе влезе в слинга на една година- преди това не бях чувала за тази ексра. А сега не ще да излезе ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 503
Аз моят син го нося ето така от 3тия му месец(навършен),но само защото незнаех ,че може и по-рано newsm78
Обаче като заспи в тази поза и малко висва(присвива се все едно...)

# 8
  • Мнения: 1 030
Аз моят син го нося ето така от 3тия му месец(навършен),но само защото незнаех ,че може и по-рано newsm78
Обаче като заспи в тази поза и малко висва(присвива се все едно...)

Ще пробвам. Много сладко бебче имаш!

# 9
  • Мнения: 619
...слинг....нещо не му разбирам - не мога правилно да сложа бебето и като резултат - реве и го изваждам...Много ми се иска да го използвам, но не мога да схвана "чалъма"...Къде да е главата, къде - краката, как да се преметне през рамо......
същата история сме в къщи и вече се отказах за легналото положение
сега пробвам като Цвети....

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 18:07 от Ивa&Ави

# 10
  • Мнения: 3 760
Ако легнало е с главата надолу (или поне така ти се струва  Wink) пробвай да му извадиш крачетата (от страната с халките, от вътрешната страна)- така се слага по-голямо бебче и детенци (ако искаш да е легнало).
Иначе изправено се слага като краченцата му хубаво се разкрачат от двете ти страни, а долният ръб на слинга минава ПОД коляното.
Обаче наистина трябва да пробваш с кукла или ако нямаш - с много спокойно бебче и един-двама помагачи.
Сега ще ти потърся малко снимки...
Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

# 11
  • Мнения: 619
пак съм аз-малко след като писах горното си мнение,реших да пробвам другия вариант(сега виждам,че го е описала Мъни) и установих,че хем на мен ми е добре,хем детенце се кефи...и не плаче...пробвай и ти-много по-лесно е отколкото легналия вариант!

# 12
  • Мнения: 4 242
Важно е в началото докато посвикне детето, като го сложиш в слинга веднага след това да си в движение, ако стоиш на място или седнеш ти гарантирам изнервен рев! Това е нужно само в началото, след няколко носения в слинг няма да иска да слиза Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт