гладувам,а не отслабвам

  • 4 090
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Привет на всички мами!Родих преди 3 месеца,а преди 1 спрях да кърмя,за жалост млякото ми свърши.Оттогава започнах борбата с килограмите-ям предимно плодове и зеленчуци,пробвах японското чудо,сладко и хляб не вкусвам,правя преси и въртя усилено на велоергометъра.За жалост кг не мърдат,вече съм на ръба на отчаянието,имам да свалям 10-12 кг.Бил ли е някой в моето положение,дайте ми съвет? Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Може би метаболизмът ти прави тази засечка.
Пробвай да го засилиш, като например за ден-два започнеш да ядеш както преди. После пак се върни на режима си.
И гледай да ходиш колкото се може повече до тоалетната по двете нужди Peace за да можеш да изхвърляш мазнините, които стопяваш.

# 2
  • Мнения: 10 758
Виж в Красива мама, имаше подобна тема май newsm78
Според мен, не трябва да го мислиш много, защото всичко идва от мозъка.Мисли си, че така изглеждаш страхотно, че не ти трябва да ги сваляш тези килца и т.н.Колкото по-малко го мислиш, толкова по-скоро ще почнеш да сваляш.  bouquet

# 3
  • Мнения: 495
спокойно де, много бързаш
четох някъде, че трябват толкова месеци да си възстановиш фигурата, за колкото си я развалила - т.е. 9 месеца
храни се разумно, сега сезонът е подходящ
разхождай се всеки ден
пий много вода и няма как да не се сдобиеш с хубава фигура

# 4
  • Мнения: 2 907
Това все едно аз съм го писала! Аз родих преди 5 месеца по4ти. Млякото ми спря на втория месец. Какво ли не правих/правя за да отслабна! Никакво сладко,  никакви въглехидрати ( хляб, спагети, тестени изделия...), махнах сирената от менюто ми,  а тъй като съм вегетариянка се изхранвам само от зелен4уци. От месец тръгнах на фитнес, вървя пеш километри на ден. НУЛА резултат! Аз съм не на ръба на от4аянието, а ве4е в тъмен затворен кръг, от който не мога да изляза....

# 5
  • София
  • Мнения: 223
Наистина спокойно,има период когато орзанизма ти е в застой.Това не трябва да те отчайва,може би месец ,месец и нещо може да не виждаш резултат и после изведнъж ще започнеш да сваляш!Просто в момента сигурно се чистиш и организма ти черпи от запасите,когато ги изчерпа,започва и намаляването на теглото!Така че смело напред!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 38 199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103906.0;topicseen

ето ти темата, вътре ще си намериш и книгата, където пише подробно за метаболизма, отслабването и т.н.

# 7
  • Мнения: 91
Meryt, и аз го чух това нещо ,че трябва да минат поне 9 месеца,а щом и ти си го чела предполагам е така.Определено ще продължа с диетата и спортуването,пък дано малко по малко да започна да връщам кантара.Mystic ,трябва да си даваме кураж щом и ти си в моето положение.Напълно те разбирам,ще свалим тези пусти килограми

# 8
  • Мнения: 2 907
не, не! Аз пак се вклю4вам понеже за мен темата е също много актуална. Не е от запаси. Аз имам дни, когато мога да припадна от глад, а съм спортувала и вървяла два 4аса в гората....И на другия ден се ка4вам на кантара и не само 4е не съм свалила, а даже понякога съм по-тежка! Това могат да разберат само хора, които са го изпитали. Има жени, които раждат и след това са още по-слаби отпреди. Има други като нас, които се борят всеки ден, всеки 4ас и пак нищо не става.

# 9
  • Мнения: 5 103
С много инат и правилен режим се постигат чудеса.
За 3 месеца свалих 20кг, нямам стрии и целулит и съм по-слаба от преди да забременея, направо съм кльощава вече.
Избери си режим, който спазвай, в красива мама има много подобни теми.
Не се отчайвай може да си в застой, пий много вода, и за бога не гладувай Hug

# 10
  • Мнения: 2 907
мимке, аз някъде бях 4ела от теб , 4е си свалила 20 кила, даже щях да те питам. Но ти ЯВНО си от дребните, финни жени. Съгласна си с мен, 4е 20кг за 1 или 2 месеца пак не е нормално нали? Зна4и трябва да се радваш на природата ти! В предния ми пост имах то4но жени- твой тип ,предвид. Аз направо умирам от (благородна) завист  Laughing Sick

# 11
  • Мнения: 683
Az puk oshte kurmq, veche 6,5 meseca zasega sum zamenilia samo 2 hraneniq - obed sus zelenchukovo pure i sledobed - kasha i veche sum -17 kg., ostavat mi samo 3 da svalq ishte si stana pak 56kg, kolkoto bqh predi da zabremeneq, dieti nikakvi ne sum pazila, qm kakvoto iskam, dori sled sekcioto pochti vseki den - shokolad. NO hodq pesh minimum 2 chasa na den - razhojdam bebcho s kolichkata. Dvijenieto e mnogo vajno za svalqneto na kilogramite, uspeh. Wink

# 12
  • Мнения: 5 103
мимке, аз някъде бях 4ела от теб , 4е си свалила 20 кила, даже щях да те питам. Но ти ЯВНО си от дребните, финни жени. Съгласна си с мен, 4е 20кг за 1 или 2 месеца пак не е нормално нали? Зна4и трябва да се радваш на природата ти! В предния ми пост имах то4но жени- твой тип ,предвид. Аз направо умирам от (благородна) завист  Laughing Sick
Да аз попринцип съм си слаба, но и ям много малко и подбирам храната,доста глад видях за да вляза във форма.Сега съм на разделно хранене смятам, че това ще е моят режим за напред Peace

# 13
  • Мнения: 2 907
Между другото, аз не ка4их много повреме на бременността, като излязох от болницата имах "само" 7 за сваляне. Но до ден днешен каквото и да правя не мога нищо да сваля. А аз правя много! Затова ти казвам мимке, 4е ти явно си съвсем друг тип, щом за 2 месеца можеш да свалиш 20, а аз за 5 нито грам!

# 14
  • Мнения: 91
Като стана дума за структури аз по принцип съм си по едра,така че не мога да стана много слаба.Висока съм 170см и поддържах 62-63 кг.А ти как си MYSTYC

Общи условия

Активация на акаунт