Колко време продължава секцио-то?

  • 33 853
  • 58
  •   1
Отговори
Здравейте моми4ета!

Тези, които са раждали секцио колко време продължава? И каква упойка сте използвали?

Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 6 767
Мисля че беше 25 минути, спинална упойка.

# 2
  • Мнения: 1 680
първото 45 минути, второто - 1 час.

# 3
  • Мнения: 241
Около  час с ПДА.

# 4
  • Мнения: 3 322
АЗ нямам медицински индикации за секцио, но днес една лекарка в Света София ми каза че предвид възрастта ми трябвало секцио. Аз съм на 36 . С моя лекар още не сме обсъждали ама тази ме стресна, може ли насила да ме накарат?

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
А случайно да се казва д-р Григорова таз?
Сори за спама,ама отдавна чакам възможност да задам въпрос във форума,има ли жена родила последните 5 години при нея по друг начин,освен секцио?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
Моето секцио беше 45 мин.
ClanG виждам, че си в 20г.с. имаш още доста време, потърси и друго мнение. Никой не може да те накара насила да родиш секцио. 36 год. не са никак много, преди години може и да е било задължително, но сега се съмнявам. Преди 14 години, лелята на мъжа е трябвало да роди задължително със секцио, защото е била на твоята възраст.  Ако няма страдание на плода мисля, че може и естествено раждане. Успех!
В Св. София докторите се делят на ЗА Секцио и ПРОТИВ Секцио.  Там родих и аз, едните ми казваха Задължително секцио, другите Естествено раждане. За протокола, аз съм с диабет и се очакваше бебето да е доста голямо или да са му по-широки раменете. Бебка се роди 3,045кг., с нормални раменца, но секцио. А уж всички ме гледаха на ехограф.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 126
Около 40мин със спинална упойка.Успех Peace
Като се заговори за Григорова от Св.София та да си кажа и аз проказката за нея.Тя асистираше на моята докторка,беше ужасно груба и независимо че нямаше за какво постоянно ми викаше.В такъв момент една жена има най-малко нужад от това,като и чуя името направо с погнуса реагирам Sick

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте моми4ета!

Тези, които са раждали секцио колко време продължава? И каква упойка сте използвали?

Поздрави

Първо раждане: около 45 минути, пълна упойка в Бургас.
Второ раждане: час- час и 10 минути, пак пълна упойка в Добрич.

# 9
  • Мнения: 3 322
Не Савова се казва. Моят лекар е отпуска, и мислех че е още рано но като се върне ще говоря с него. Три деца съм родила нормално раждане...

# 10
  • Мнения: 683
30 min - и сега, след толкова време бих казала, че епидуралната упойка е идеалният вариант за секцио. Аз бях само с такава, обезболяваха ме и 24 часа след операцията с морфин и кодеин и се възстанових много бързо, тръгнах си още на 4-я ден. Изобщо тази операция не е нищо особено, така че, на който му предстои нека не се страхува! Aко не си изпитал всичко това може наистина да си помислиш, че едва ли не става въпрос за някакви неописуеми болки... Simple Smile)) ами нищо подобно не се случи... като ме качиха в реанимацията и след като се видях с близките ми зачаках да почнат болките и през това време си приказвах със сестрата от реанимацията, тя ми каза нещо, което наистина е много точно: "Болката е внушение, колкото повече те е страх, толкова повече ще те боли..." Разправяше, че някои лежат по 5 дни и не искат да станат, обаче движението е много важно, аз станах преди да са минали 24 часа, свалиха ме в стаята ми и чак вечерта ми махнаха епидуралния катетър, като преди това направиха последното трето вливане на морфин.
Макар че първата доза след операцията си я поисках чак към 7 ч. сутринта, защото не усещах нищо чак толкова болезнено, хем при мен не беше само секциото, като извадиха мъника ми махаха и субсерозен миомен възел, който беше към 7 см. и доктора ми каза, че ще го махне и така операцията ми беше малко по-продължителна. Анестезиологът преди това ми беше обяснил, че няма вариант да не те хване упойката, при епидуралната имаш чувствителност - усеща се дърпане и опъване, но не и болка и не се поставя в гръбнака, а между прешлените.
Абе който го чака секцио САМО ЕПИДУРАЛНА, естествено ако имате куража да останете в съзнание, защото мен ме предупредиха, че ако се паникьосам, ще ми сложат и пълна да не им преча, но не се наложи.

# 11
  • Мнения: 169
Някъде около час, като ми махнаха и няколкото миоми, в които се спънали... Тъкмо взе да ми писва и то свърши  Mr. Green  Беше секцио по спешност, решиха го в последния момент след прегледа. В болницата отидох с контракции на около 5 минути, разкритие 4 см, а в кабинета ми изтекоха и водите. Родих в 6,15 сутринта, към 9 вечерта вече се разхождах  Sunglasses Със спинална упойка.
Успех!

# 12
  • Мнения: 3 322
Стеф извинявай какво значи епидурална. Сигурно съм тъпа , но не знам.

# 13
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Става въпрос за спинална.
Епидуралната не е за секцио.

# 14
  • Мнения: 3 322
спинална е в гръбнака нали?

Общи условия

Активация на акаунт