Трайност на козметиката

  • 671
  • 3
  •   1
Отговори
Каква е трайността на червилото,молива за очи и парфюмите,защото аз ги ползвам с години и се замислих над това?Къде ги съхранявате!

# 1
  • Мнения: 428
Обикновено си пише на опаковката Thinking

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Направете пролетно почистване на козметичната си чантичка
За да се ориентирате по-лесно, ви представяме кратко ръководство за трайността на козметичните продукти.

Тоалетно мляко-Срок на съхранение- 6 месеца. Когато махате грима си, използвайте няколко памучни тампончета, за да не попаднат частички грим в млякото.

Крем за лице-Срок на съхранение - около 10 месеца. Затваряйте добре капачето на крема, а ако е тясно бурканче, използвайте шпатула за нанасянето му.

Лосион за тяло-Срок на съхранение- около 12 месеца. Затваряйте грижливо тубичката и винаги го нанасяйте с чисти ръце.

Фон-дьо-тен-Срок на съхранение- около 6 месеца за течните и 8 месеца за компактните. След употреба, почистете със салфетка отвора на тубичката и затворете добре.

Пудра-Срок на съхранение- от шест месеца до една година за компактните пудри и от 24 до 36 месеца за обикновените. Пазете пудриерата от влага и топлина. Почиствайте редовно четката или гъбичката, с които поставяте пудрата.

Червило-Срок на съхранение- около 1 година. Пазете ги от топлина и избягвайте да ги споделяте с приятелките си.

Спирала-Срок на съхранение- между 3 и 4 месеца. Затваряйте добре тубичката и я използвайте само вие.

Моливи-Срок на съхранение- около 12 месеца. За подострянето им използвайте само специалните острилки за козметични моливи. Ако не сте ползвали дълго време определн моливи, го подострете задължително, за да премахнете наптрупалите се бактерии

Сенки и руж-Срок на съхранение- от 12 до 24 месеца. Почиствайте редовно четчиците, с които ги поставяте, така ще избегнете и неприятното натрупване на сенки на клепача.

Лак за нокти-Срок на съхранение – около 1 година. Това е един от малко продукти, който спокойно можете да държите в хладилника. Трябва да се лакирате доста бързо, защото лакът изсъхва.

Плажно масло-Срок на годност- около 16 месеца. Никога не използвайте един продукт два сезона, защото топлината и пясъкът скъсяват живота им.

Направо го копирах, че не ми се занимаваше да го поправям.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Каква е трайността на червилото,молива за очи и парфюмите,защото аз ги ползвам с години и се замислих над това?Къде ги съхранявате!

На всяко има посочена трайност - на опаковката. Това е важно, защото червилото и моливите има мазнини в състава си и ако застареят могат до доведат до нежелателни кожни реакции. Забелязвала съм, че червилото си сменя мириса след време. Чела съм, че през лятото козметиката трябва да се съхранява в хладилник, но аз не го правя.

Общи условия

Активация на акаунт