Следобедна закуска?

  • 1 357
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Помагайте, момичета, моля ви  Praynig
Чудя се какво да давам на детето си за следобедна закуска. Полека-лека започнах захранване с оризова каша (млечна, Милупа). Давам я през 2 дни- нали е доста калорична, а мен много ме е страх от надебеляване  Embarassed Не искам датето ми да е с наднормено тегло.
Та! След като заместя и това хранене, не е ли редно да се дава всеки ден нещо различно от мляко?

# 1
  • Мнения: 1 448
Моят бебок от 5 месеца всеки ден яде каша и тежи 9500 на 10 месеца, това за калоричността на кашите май са градски легенди  Wink Можеш да му също така да даваш плод или плодово  пюре  Hug

# 2
  • Мнения: 832
И моето дете яде всеки ден каша и е 9.300 кг. Някой път му ги замествам с плодово пюре с бисквити, мюсли или грис. Когато миналия месец беше качил само 70 гр. за един месец, му давах каша всеки ден и по-голямо количество и резултата беше 300 гр за 2 седмици. Така, че според мен кашата наистина си е калорична. Но има едни на Ганчев - в бурканче, готови за ядене и те може би не са толкова калорични, защото той докато ядеше от тях беше качил само 70 гр. Сега си му давам тези в кутия.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 12:37 от Bubs

# 3
  • Мнения: 46 430
За вашата възраст- каша или плодово пюре.

Никога не съм се притеснявала да давам каша, не вярвам на митовете, че надува детето. Но пък тя не я искаше, през 8 месец за първи път прояде и скоро след това пак я отказа.
Та и без каши, детето ми пак си вървеше пред връстниците си със сантиметри (и съответно килограми).

# 4
  • София
  • Мнения: 362
Там е работата, че аз го захраних преди месец време. Не е ял нищо с глутен, но вярвам ако реша да му дам няма да има проблем - и за възрастта ни е характерно, и се надявам да нямаме алергия (защото в готовите каши пише, че има). За плодовото пюре пак сме по-особени - в иключително много редки случаи яде пюре - наблягаме на суровите плодове в най-различни комбинации, пасирани. Освен това да ви попитам - а не би ли трябвало да се дохранва след като яде плодове - нали плодово пюре не може да замести хранене???   newsm78
И още - кажете ми за тези бисквити - какви да му взема? А гриста - обикновена или бебешка? А кисел никой ли не дава?
Много въпроси станаха, но тук е единственото място, на което мога да ги задам. Затова - БЛАГОДАРЯ ВИ   Hug

# 5
  • Мнения: 46 430
Има безглутенови каши, взимай от тях, няма смисъл да бързаш да го въвеждаш още.

Плодовото пюре наистина не замества хранене, затова се дава м/у храненията, не знам какъв ви е режима, но например в 10 ч. и 16 ч. Основните хранения, като обяда и вечерята, не може да ги замести, ако се предлага тогава, то е под формата на десерт.

Грис- обикновен взимам, не знам дали има бебешки  Embarassed той е с глутен.

Кисел аз лично не давам, никакви нишестета всъщност не давам. Ако даваш, давай, след като въведеш глутена. Тогава можеш да включиш и овесени ядки и грис, в сладък или солен вариант, попара също, ако си решила да даваш, а след годинка към, тях можеш да добавиш и кисело мляко всякакви варианти  Peace но сега детето ти е малко и не е нужно да го товариш с различни храни всеки ден, нека свикне с вече въведените  Grinning

# 6
  • Мнения: 495
от "Слънчо" знам, че се дебелее
аз давах каша на "Нестле" и съм много доволна
млечната каша е важна най-вече защото съдържа зърнена култура и мляко едновременно
и от двете не трябва да се лишава на тази възраст

# 7
  • София
  • Мнения: 362
Ами, Никол, да ти кажа честно режимът ни е като за по-малки Simple Smile
Не може моето съкровище да се откаже от яденето в 17ч и това си е. Вече ядем към 21.30-22.00ч. Та, режима е следният:
8.00 - АМ, 180 мл
10.00 - плод, пасиран(рядко сок - ако е ял към 9 сутринта, защото си е малко поспаланко Simple Smile )
12.00-12.30 - зеленчуково пюре 160гр (не слагам АМ)
16.00 - АМ и, както казах, през два дни оризова каша
19.00 - АМ 140 мл
21.30-22.00 - АМ 180 мл

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
На вашата възраст следобедната ни закуска имаше следното разнообразие:

- банан с авокадо и 1-2 лъжички АМ (любимата и до днес закуска)
- манго с ябълка и 1-2 лъжички АМ
- друг пасиран плод (пресен или на пара) с АМ
- готово плодово пюре и каквито готови плодови десерти има за тази възраст
- оризов грис и плод (пресен или на пара) с 1-2 лъжички АМ
- царевично нишесте с плод (пресен или на пара) с 1-2 лъжички АМ
- готова каша с добавен плод (пресен или на пара) без или с 1/2 лъжички АМ
- само каша - много рядко, 4-5 пъти откакто се е родила
На последните три съотношението е 1:1, плодовете съответно бяха съобразени с възрастта на детето.

# 9
  • София
  • Мнения: 362
T.e., за да бъде пълноценна следобедната закуска е добре да сложа и АМ към кашата или плодовете???

# 10
  • Мнения: 3 042
Моят син е на почти 2г и откакто съм го захранила с каша всеки ден яде, а е 11 кг. Като по-малък ядеше и по 2 пъти на ден. Яде всякакви видове и марки. Проблеми с килограмите не е имал.

Не се притеснявай толкова от пълнеенето от каша.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
T.e., за да бъде пълноценна следобедната закуска е добре да сложа и АМ към кашата или плодовете???
Аз слагах защото моето дете винаги е яло АМ доста по-малко от указаното за нейната възраст, та следобедната закуска беше повод да има поне още 2-3 лъжици на ден ...
Ако си хапва добре АМ на другите хранения, не мисля, че в следобедната закуска е задължително ...

# 12
  • Мнения: 4 392
Ами, Никол, да ти кажа честно режимът ни е като за по-малки Simple Smile
Не може моето съкровище да се откаже от яденето в 17ч и това си е. Вече ядем към 21.30-22.00ч. Та, режима е следният:
8.00 - АМ, 180 мл
10.00 - плод, пасиран(рядко сок - ако е ял към 9 сутринта, защото си е малко поспаланко Simple Smile )
12.00-12.30 - зеленчуково пюре 160гр (не слагам АМ)
16.00 - АМ и, както казах, през два дни оризова каша
19.00 - АМ 140 мл
21.30-22.00 - АМ 180 мл

Според мен,режимът ви си е напълно нормален и съобразен  с възрастта ви.! Peace
Дъщеря ми все още яде каши всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт