Подово осветление

  • 3 533
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Започвам ремонт на детската стая на най-големия ни батко. Ще се прави и пода и ми се иска да е нещо не традиционно, дори шантаво. Ще сложим дюшеме, теракота в някаква комбинация, засега неизвестна, а покрай стената ми се иска да пуснем надолу кабел, да сложим лампички, за да  се освети пътя от леглото до вратата. Там няма предвидени мебели. В същото време искам светлината да е дискретна, нощна. Търсих информация в нета, но нищо не излезе.
Някой правил ли е такава щуротия? Благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 9 582
Преди време и по-точно доста години, когато бяха на мода гипсовите корнизи и орнаменти баща ми сложи такива в хола. Във всеки ъгъл имаше цвете с малка лампичка в средата, а в розетката по средата на тавана имаше пет лампички. Така светеха като лунички. Мисля, че и за пода ще стане, дори ще е по-лесно с кабелите.

# 2
  • Мнения: 1 081
Можеш да го направиш с лунички, но няма да е много приглушено. Преди време гледах по RTL едно предаване и там точно за детска стая направиха много красиво нещо, обаче беше на стената. Значи от гипсокартон изрязаха плоскости широки около 70 см. и дълги колкото стената. По цялото протежение от вътрешната страна закрепиха на равни интервали луминисцентни лампи и готово боядисано го закрепиха на стената. Лампите могат да се сложат и от двете страни или само отгоре или отдолу. Не зная дали ми схвана обърканите обяснения. И ние ще правим ремонт и смятам по едната стена да сложа такова нещо, да свети на бебето.

# 3
  • Мнения: 1 047
Лампичките в пода ли ги искаш или на стената ниско долу до пода?

# 4
  • Мнения: 532
Лампичките в пода ли ги искаш или на стената ниско долу до пода?

Аз си мислех за пода, но и тази идея не е лоша. Всъщност мисълта за това ми дойде от факта, че не ми достига достатъчно дървен материал, за съвсем малко. Реших да комбинирам с теракота и не знам как пък се сетих и за лампичките до стената. Май по причината, че моят тинейджър все още се страхува от тъмното и ми се иска да го зарадвам и с нещо не традиционно.  newsm78

# 5
  • Мнения: 9 582
http://nbrisen.en.alibaba.com/product/50173010/50992535/Solar_Ga … Garden_Light.html

Това е градинска лампа, но мисля че нещо подобно може да се постави в пода.

# 6
  • Мнения: 9 582
Борко може да даде по-компетентно мнение.

# 7
  • Мнения: 532
zori gb, нещо такова, наистина, но специално тази е соларна, а стаята е северна и не влиза "грам" слънце.

# 8
  • Мнения: 1 047
Ако е за пода,има осветителни тела,които се монтират на земята.Координати не мога да ти дам,но съм виждал по тротоари и пътеки.Форми и големини-различни.Ако са ти много силни като светлина,винаги можеш да ги приглушиш с боя или фолио,но такова,което не реагира на топлина,че се загряват доста.Намислил съм,ако някога имам къща,пътеката ми да е осветена от долу с такива лампи.
На няколко изложения съм монтирал светещ под,но той е повдигнат на 15 см от земята.Едва ли имаш толкова място надолу.Мога да изровя снимки ако желаеш.
Ако е за стената,можеш да вградиш доста различни видове лампи.Дори има вариант да не се вижда,че има лампа,щом е загасена.
Мисля,че дори перваза може да свети.
Желая ти успех!  bouquetИ като го направиш,да ни го покажеш,моля! Praynig

# 9
  • Мнения: 9 582
zori gb, нещо такова, наистина, но специално тази е соларна, а стаята е северна и не влиза "грам" слънце.


Нямах много време да ровя в нета за други примери, но може да е леко вдигната тази част, където ще е осветлението, т.е. лунички,които са монтирани около и в малък подиум.....

# 10
  • Мнения: 532
borko, хубавото е, че в момента на пода няма нищо само замазка и лампичките могат да се вградят на едно ниво с настилката, в случая дюшеме и теракота. Непременно ще покажа какво съм измайсторила. Въпросът ми беше по-скоро технически. Дали да използвам тези трансформаторчета и лунички като за тавана. В същото време ме е страх да не се счупят, предполагам, че има такива с по-здрави стъкла или пък пластмасови.  newsm78 Ще видя на пазара какво ще ми предложат, но ме е страх, че ще ме сметнат за откачена.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 047
Според мен е задължително лампичките да се вградят на едно ниво с настилката, в случая дюшеме и теракота.Не използвай тези трансформаторчета и лунички като за тавана за пода.Може да ги използваш за стената.Да,много е опасно да не се счупят.Затова ти трябват такива,които са си предназначени за пода.
Ако те сметнат за откачена,значи не си разбират от занаята.А и какво ти пука,нали е важното да се свърши работата и да е нещо различно?
Ето снимки на щанда с подово осветление,който съм монтирал преди 4 години.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=52958

# 12
  • Мнения: 9 582
http://www.gabrovski-light.com/?81&02&966

Мисля, че тук можеш да намериш идеи ....

# 13
  • Мнения: 5 475
Виждала съм вградени в пода на стълба в един мезонет...но не мога да намеря снимки.. newsm78

# 14
  • Мнения: 1 311
В Практикер има едни такива, точно където е щанда за ламинирания паркет.  Даже мисля че бяха сложени точно като граница между паркет и теракот. Монтират се в нещо кате подов кабелен канал, отгоре има матирано стъкло. Изглежда много хубаво, но цената му беше доста солена. Ако имаш възможност може да отидеш поне да ги погледнеш и да видиш идеята и осъществяването.

Общи условия

Активация на акаунт