изкъпах я след ваксина, сега какво?

  • 2 314
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
мами, съвсем полудях и снощи изкъпах дребната след хепатитна ваксина(в крачето). сетих се час по-късно и промих мястото със спирт.

притеснено ми е, може ли да й стане нещо, какво и кога?

# 1
  • Мнения: 495
аз моя син съм го къпала всеки ден до годината, нищо не му е станало
даже за първи път чувам, че може нещо да стане newsm78

# 2
  • Мнения: 600
аз нямам представа какво може да стане, ама док всеки път казва 'и довечера да не я къпете'. така и не разбрах защо newsm78

а в тази жега така се беше изпотила, че дори и не се замислих, ама после се притесних...

# 3
  • Мнения: 495
нашето педи нищо не е казала, честно
иначе аз спазвам всичко съвестно........

# 4
  • Мнения: 46 437
Като малка я къпех през ден, ако се е падало ден за къпане съм си я къпала, нищо не й е ставало.

# 5
  • Мнения: 600
ох, олекна ми малко. и без това съм в паника за всичко(сигурно още ме друса постродилната или просто съм хипохондричка като баща ми Rolling Eyes). дано поне това да не съм сгафила ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Нашата докторката казваше да не къпем след ДТК ваксината, за хепатитната нищо не е казвала. Мисля че не трябва да се къпе да не се замърси от водата или...а бе и аз не знам точно, защото и нашата не от обяснителните. .Нищо страшно не е станало, но според мен не го пипай и не го мажи с нищо.  Hug

# 7
И аз веднъж след ваксина го изкъпах, защото докторицата не беше ме предупредила, но иначе гледам да не го къпя. До колкото знам не се къпе, та да не се раздразни мястото на убождането от сапуна, а не за нещо друго. Ако няма зачервяване и подуване на крачето, повече от обичайното или някакви други проблеми изобщо не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 215
Не се притеснявай.
Хепатитните ваксини нямат нищо общо с къпането.
Ще я къпеш разбира се.

# 9
  • Мнения: 5 391
И аз след хепатитната го къпах, че и след другите също.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Абсолютно след всяка ваксина съм го къпала и нищо не му е ставало!

# 11
  • Мнения: 962
След ваксина не се къпем,но поизмиваме дупето  Joy

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След ваксина не се къпем,но поизмиваме дупето  Joy
Ти от солидарност към ваксината на детето ли само си измиваш дупето Thinking

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
След всяка ваксина го къпя.Нашата педиатърка каза че няма проблеми Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Чувала съм ,че не се къпе след ДТК, за хепатитната няма проблеми. Аз след първото ДТК забравих и я изкъпах - нищо не и стана.

Общи условия

Активация на акаунт