Кръстихте ли детето си и на каква възраст?

  • 6 135
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Здравейте мамчета, кръстихте ли децата си и кога?
  Ние решихме да кръстим малката принцеса на 15.08 /Богородица/, тъй като според мен е много подходящ празник да бъде кръстено момиче!
Аз не съм токлова вярваща, но Кристина се роди на Велик ден!  Hugтака, че...А и кръщаването е много красив ритуал!

Много хора казват, че трябва детето да е поне на годинка за да бъде кръстено, а аз мисля, че колкото по-рано - толкова по-добре!
Вие как мислите?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това за годинката пак е някакво суеверие NaughtyКръсти го когато искаш, хубав празник си избрала.Ние кръстихме Александър когато беше на 10 месеца.Щяхме да го направим и по-рано, но имахме малко пречки.
 

# 2
  • Мнения: 8 505
Не сме я кръстили още.
А това за годинката за първи път го чувам,не вярвам на подобни неща.

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Чувала съм, че е хубаво да се кръщава на празник, така че добре сте решили на Богородица. Голямата ми дъщеря е кръстена на Петров ден, а малката на Цветница. И двете ми деца са кръщавани преди да навършат 1 г.

# 4
  • Мнения: 1 001
Александра беше на почти 11 месеца (ние тогава се венчахме - и в съвета, и в църква).
Никола беше на 1 г и 10 месеца.
И при двамата датите бяха случайни, по-скоро съобразени с нашите ангажименти и тези на кума/кръстник.

# 5
  • Мнения: 2 631
Синът ми го кръстихме на Петровден, когато беше на 1,4 г.
За щерката ще чакаме Великден догодина! Wink

Това за 1-та годинка го чувам за пръв път. Може би имат предвид, да е по-укрепнало детето, да не направи попът някаква беля в казана...  hahaha bishop Joy Шегувам се!  Embarassed
Много хубав празник сте избрали!!! Peace

# 6
Ние го кръстихме преди да е направил 4 месеца, на именния му ден - не бях чувала това за годинката, според мен колкото по-рано си се кръсти детето толкова по-добре. А празника, който сте избрали е много подходящ за такова събитие, така че действайте  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 937
Подобна тема е разисквана и тук

Ралица - на 8 м. - на Великден,
Рада - на 4 м. - на малка Богородица.

# 8
  • Мнения: 1 489
Кръстихме я точно на годинката,за да съчетаем двата празника в едно.А това ,че не било хубаво преди годинката за пръв път го чувам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Коси още не е кръстен, но другото лято ще го направим  Laughing. И ще гледаме, ако може да е на църковен празник.
Реших, малко да изчакам, защото съм сигурна, че сега малкото ще реве през целия ритуал.  Embarassed
 

# 10
  • Мнения: 600
кръстихме я миналата седмица, на 6м и половина. ако имах избор щях да я кръстя като стане на 3-4 г, за да разбира ритуала. сега беше малко мъчително за всички.

# 11
  • Мнения: 1 416
Кръстихме Маргарита 5 дни преди първия й рожден ден, на 11 ноември 2005 г. - денят на Св. Мина... Аз имах желанието да го направим преди да навърши една година, не знам защо, но го осъществих.
Избрах Свети Мина, не само поради традиционните схващания, а, тъй като е любимият светец на Маргарита - от бебе все гушка и целува иконата му...  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 274
   Синчето го кръстихме когато беше на 10 месеца! И аз това за кръщене след годинката сега го чувам!  newsm78 Пак някакво суеверие май!

# 13
  • Мнения: 4 621
Още не сме я кръстили, но обмисляме вариант това да стане в скорп време Grinning

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми е кръстен по много настояване на свекърите и повече от 4 години не можах да удържа фронта. Сега за дъщерята не могат да ме убедят. Който иска да я кръщава, аз няма да присъствам. Аз съм на мнение, когато детето започне да разбира и само пожелае това, тогава няма да го спра. До тогава мисля да не правя кръщене.

Общи условия

Активация на акаунт