350дни майчинство???

  • 1 737
  • 27
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Мисля, че не си прочела добре  Peace не става дума за лева , а за дни  Peace
Става дума за 350 дни платено майчинство на база заплата  Hug и да устройва ме  Hug

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не е лева, а дни.

# 3
  • Мнения: 197
ок
еееее хубаво щеше да е лв Crazy

# 4
  • Мнения: 1 150
Ако се приеме, нас хваща ли ни /тези, които сме по майчинство/  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Ако се приеме, нас хваща ли ни /тези, които сме по майчинство/  newsm78
Мдаа, и аз това се чудя, но май не  Rolling Eyes

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Кое се чудите?
Първо тези 350 дни са 9 месеца. Дамаянти, няма как да те хване.
Иначе  завареното положение е : всички, родили през 2006 и на които болничният от 135 дни не е изтекъл към 01/01/2007, ще могат да се възползват от новите промени.

# 7
  • Мнения: 1 150
Лелеее, къв съм заплес, ми те изтекли отдавна бе  doh

# 8
  • Varna
  • Мнения: 288
А други като мен ще са цакнати за има-няма и месец Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 1 227
Устройва ме, перфектно. Първото ми майчинство беше точно 11 месеца. Но взимах по 120 лв. след 135 - те дни, което отчитах като пределно нечестно спрямо такива като мен, които ни осигуряват на пълна заплата. И още нещо - освен стимул за официализиране на доходите, това ще е и спокойствие за работещите докато си гледат децата.
Само дано има по - дълъг период за изчисляване на дохода преди забременяването, за да не стане побългареното източване на хазната по метода:
Назначават ме бременна в трети месец на 5000 лв./мес. официална заплата роднини, плащам си осигуровките и данъците (то пак трябва да се сметне де  Wink, ама примерно за 6 месеца едва ли е повече от 15 000 - 16 000 сумарно за работника и работодателя) и после си взимам 80% от 5000 = 4000 в продължение на 11 месеца (сумарно към 44 000) .... Демек на почалба съм почти 30 000 лв.
Та, заради това според мен трябва поне 2 години назад осигурителния доход да се гледа ...
Както и да е, това е от макроикономическа гледна точка, персонално мен си ме устройва  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522

Назначават ме бременна в трети месец на 5000 лв./мес. официална заплата роднини, плащам си осигуровките и данъците (то пак трябва да се сметне де  Wink, ама примерно за 6 месеца едва ли е повече от 15 000 - 16 000 сумарно за работника и работодателя) и после си взимам 80% от 5000 = 4000 в продължение на 11 месеца (сумарно към 44 000) .... Демек на почалба съм почти 30 000 лв.
Та, заради това според мен трябва поне 2 години назад осигурителния доход да се гледа ...
Както и да е, това е от макроикономическа гледна точка, персонално мен си ме устройва  Simple Smile
баш това няма кака да стане, защото има максимален осигурителен доход, който е равен или е около 10 минимални работни заплати т.е около 1600 лв. т.е. дори и брутната ти заплата да е над 1600 лв. те осигуряват на толкоз, сигурна съм  Grinning

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Биби е права.
Освен това, в момента 135-те дни се изплащат като болничен. А когато си в болничен цял месец има таван на парите, които ще получиш, дори и да се осигуряваш на максимума. Мисля, че е около 1200 в момента. Останалите дни до 350 сигурно ще се водят някакъв отпуск, защото доколкото разбрах не може да се издаде толкова дълъг болничен, но предполагам, че пак ще сложат някакъв таван. Confused

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 09:44 от Трилиън

# 12
  • Мнения: 5 622

 Да не говорим колко много хора ги осигуряват на минималната работна заплата...........

# 13
  • София
  • Мнения: 1 227
ОК, няма да споря понеже не съм специалист, пък и не съм чела проектозакона. Определено имах обаче разлика, и то чувствителна, за периода, в който ми плащаха % от заплатата и после - 120лв. ... Не помня суми, понеже беше преди 4 години.
Идеята ми беше, че това е една добра стъпка  Simple Smile Все е в полза на работещите и плащащи чинно данъци и осигуровки  Wink  И постепенно премахване на порочната практика да осигуряват на минимална заплата. Все е нещо Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 341
ако го приемат ще е супер. Никой няма да губи. За майките, които ги осигуряват на минималната ще си взимат минималната (както е сега), а за другите ще е определено по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт