нуждая се от помощ и съвет!

  • 967
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,казвам се Маргарита и съм от гр.Варна-на 25години.Бременна съм в 8гс .Преди две седмици(6гс) получих зацапване(кафеникаво) и ми предписаха Утрогестан(влагалищно)2х2 и НоШпа 3х1+ пълен покой.Беше спряло за седмица.След това отново се появи придружено с болки ниско долу. Вече седмица оттогава пия същите лекарства по предписание, но зацапването нито спира нито намалява. Бях на видеозон и там ми казаха че плода се развива нормално и има пулс, но лекарката откри отлепване на сакчето и  зацапването се дължало на това.Вече седмица от тогава всичко е същото.Днес бях отново на преглед и тя ми каза, че плода се развива добре,но отлепването е същото и не се възстановява.Много съм притеснена от това. Значи ли това най-лошото?Бихте ли помогнали с мнение и опит

# 1
  • Мнения: 1 409
Здравей,
аз не мога да ти помогна с отговор,но се надявам всичко да мине успешно и да си родиш здраво и хубаво бебче.
Стискам ти палци
Успех,мила   bouquet

# 2
  • Мнения: 21
благодаря ти и аз много го искам, но и много съм уплашена от ситуациата

# 3
  • Мнения: 815
не значи най- лошото, но трябва да лежиш и да пиеш лекарствата- на твое място аз бих потърсила и друго лекарско мнение- дано всичко отмине бързо, проблемите да са зад гърба ти и да се радваш на спокойна бременност

# 4
  • Мнения: 3 376
Присъединявам се към мнението на ЦвететУ Peace Мисля, че ако е рекъл Господ има шанс за бебето, но наистина е най-добре да се обърнеш към друг лекар, по възможност капацитет в патологичната бременност. С теб сме Hug

# 5
  • Мнения: 4 324
Щом има отлепено сакче, трябва много да лежиш и да почиваш!
Вземи си болнични и пази леглото.

Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 067
И аз имах такова отлепване придружено с кафеникавото течение, което продължи при мен почти до към 10-11 седмица (не помня точно). Лежах 3 дни в болница (около 8ма -9та седмица), биха ми Прегнил и Папаверин.

Като влязох в 12 седмица, и се образува плацентата отлепването изчезна. До тогава бях постоянно на легло и с Утрогестан.

Най-важното е да си почиваш и лежиш! Ако трябва се посъветвай с още един доктор, поне един Прегнил да ти бият, това е Прогестерон, но в много големи количества и помага за задържането май.   

Успех!

# 7
  • Мнения: 21
здравейте!сега се връщам от доктора-утре ще ме приемат и полекуват малко по-сериозно в болница.незнам за колко дена-така че ще ви пиша като се върна вкъщи-моля се всичко да е ок.благодаря ви!нали няма да губим връзка Wink

# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
МаргаритаЕ , не мога да помогна, но стискам палци
От теб се иска само да си натискаш дупето в леглото  Wink

# 9
  • Мнения: 1 320

Най-важното е да си почиваш и лежиш! Ако трябва се посъветвай с още един доктор, поне един Прегнил да ти бият, това е Прогестерон, но в много големи количества и помага за задържането май.   


Прегнилът е ЧХГ - хормонът на бремеността, не е прогестерон. И да, помага за задържането.

# 10
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Късмет, много късмет ти желая!!!

# 11
  • Мнения: 21
здравейте!веднага новините;)днес се прибрах от болницата-биха ми папаверин 2 пъти на ден+2 системи на ден с витамини.продължавам да пазя леглото по лекарско предписание най-малко до 3месец.гледаха ме на видеозон и там всичко е добре-развиваме се:)но нали знаете притеснение винаги има,а и зацапването не е изчезнало напълно.но пък след добрите новини с бебчо съм щастлива.благодаря за подкрепата и да знаете че вече съм тук;)

# 12
  • Мнения: 902
Честито, мила.
Дано това е краят на тежките изпитания.
Почивай, глези се и пази Човечето. Всичко ще бъде наред.

# 13
  • Мнения: 1 950
Браво Маргаритке Hug
Почивай си и само положителни емоции от тук нататък  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 942
При сестра ми беше аналогичния случай. Бебето започва да се отлепя 3-тия месец. Прокърви, а после това ръждиво течеие. Лежа до края на 9-я месец и отказа всякакви лекарства. Беше много упорита и ставаше само до тоалетна да отиде. Сега има здраво и хубаво момиченаце.  Hug Запаси се с много търпение, хубави книжки и програмата на телевизията и ЛЕЖИ, лежи, и пак лежи. Сега си почини, че после голямо бягане и шетане те чака  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт