Проблем с кърмене и колики

  • 410
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 FlutterМоята бебка е точно на 1 месец, мъчат я колики вече от две седмици и то най-вече вечер след 20 ч., след банята си будуваме с нея до 2 ч. през нощта. Нормално ли е обаче вечер когато я боли така коремчето, да суче и при всяко преглъщане да реве, да дърпа зърното, пак да папка и пак да реве/ виждам я че е гладна и иска да папка/! Преди не го правеше, дали е от коликите или гърдите ми пускат прекалено много мляко? Вашите слънчица правили ли са така и давят ли се често докато сучат? Flutter

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
НИЕ СЪЩО ИМАМЕ КОЛИКИ  и като я свие коремчето почва да търси да сучи,но плаче, изплюва зърното и пак търси...мисля че като ги боли се успокояват като сучат. newsm78

# 2
  • Мнения: 481
При нас положението е същото. Будува всяка вечер от 8 до 12 часа. Суче на всеки час точно по същия начин. И аз мисля че са колики, така че да стискаме палци да отминат бързо

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Момичета, имаше дни когато си мислех, че сме като скачени съдове. Бебо сучеше буквално нон-стоп. И то не толкова, че суче, но не пуска зърното и се успокоява с него. Така плачеше по-малко, но за сметка на това аз няколко дни нищо не правех освен да кърмя нон-стоп.
Знам, че мъжете са цицомани, но не очаквах, че оттакава крехка възраст  smile3521
Гърдата не дава само храна на бебето, тя му дава сигурност и утеха.
Гушкайте бебешорите, кърмете ги колкото поискат и не се притеснявайте с времето коликите ще отшумят. В прегръдките ви бебчо се чувства най-добре. Няма опасност да разглезите бебчетата, с плача си те комуникират с вас.
Правете масажи на коремчето. На мен ми помогна мехлемчето за коремче "Бейбинос". Давах и Еспумизан в следобедните часове, защото през деня нямахме колики.
Времето лекува коликите - дано при вас не продължат дълго.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
При нас коликите минаха сравнително леко, за 3 седмици с мрънкане между 18 и 21 вечер. Аз също забелязах, че изявява желание за сучене, но не съм му се поддавала и го успокоявах по други начини, защото все си мислех, че ще му се натовари още повече коремчето. При нас помагаше слагането по корем.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз се притеснявах за коремчето му и звъннах на педиатъра му. Той ме успокои, че няма опасност от преяждане и разширяване на стомахчето. Ако му дойде в повече бебчо ще повърне и не съм го отделяла от гърдата докато не се успокои.

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Кокинела,виж да не е млечница или други гъбички-боли ги езичето при кърмене и за това плачат.Така беше при една приятелка. Ако езичето е побеляло,потърси педиатър да ви изпише нещо.На нас ни изписаха Дактарин гел. Peace

Общи условия

Активация на акаунт