Симптоми на рак-какви са?

  • 10 230
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Интересува ме може ли да има рак на белия дроб със засягане на шиини и подмишнични лимфни възли ,т.е в напреднал стадии,без други симптоми като гадене,умора,кашлица и т.н.?Също така може ли да има рак ,а да не се види нищо на 2 рентгенови снимки в перод от 6 месеца?А скоростта на утаяване на еритроцитите променя ли се ,когато има раково заболяване с метастази или не е задължително?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
За съжаление може да има напреднал рак на белия дроб без особени симптоми. Колкото до рентгеновите снимки, всеки вижда това което знае ooooh!! Ако е с много особена локализация и не са се сетили да  направят профилна снимка - може и да не го видят.Това, че има засегнати лимфни възли не означава, че първичният тумор е голям, но от друга страна тръбва да са засегнати и медиастиналните възли и би трябвало да са ги видели... Обикновено СУЕ е ускорена, може да има и високи тромбоцити.
Дано ти бях полезна, късмет на болния  Praynig!

# 2
  • Мнения: 1 428
За съжаление може да има напреднал рак на белия дроб без особени симптоми. Колкото до рентгеновите снимки, всеки вижда това което знае ooooh!! Ако е с много особена локализация и не са се сетили да  направят профилна снимка - може и да не го видят.Това, че има засегнати лимфни възли не означава, че първичният тумор е голям, но от друга страна тръбва да са засегнати и медиастиналните възли и би трябвало да са ги видели... Обикновено СУЕ е ускорена, може да има и високи тромбоцити.
Дано ти бях полезна, късмет на болния  Praynig!
Благодаря за отговора,но какво точно са медиастеналните възли и къде се намират?А с изследване на туморен маркер СЕА може ли да се установи дали наистина има рак?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Най-грубо казано медиастиналните ЛВ се намират в пространството между двата бели дроба, където е и сърцето. При 60% от болните СЕА е повишен.

# 4
  • Мнения: 2 082
защо не направите скенер или ямр-на моят баща го откриха само по снимка,но преди това си го е носил известно време без всякакви симптоми

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Напълно е възможно да няма смптоми, а ракът да си се развива. На наша позната й откриха тумори в мозъка и разсейки из цялото тяло без симптоми. Чак накрая получила силно главоболие, но и тогава нямало да отиде на лекар, ако не са й изтръпнали ръката и кракът. Но това е станало вече, когато цялата е била в разсейки. Дават й месец живот.

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Хм, ако знаете какви разсейки на хипохондрия могат да се получат от тая тема...  #Crazy

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Баща ми почина от рак на белия дроб. Откриха го много късно, точно защото нямаше никакви симптоми - нито уголемени възли, нито отклонения в кръвната картина. Всъщност преди това беше настинал, което явно е провокирало болестта. Така предполагам. Лекарката му реши, че е бронхопневмония. Чак когато започна да храчи кръв, го прати в болница със съмнение за плеврит. Там случихме на специалист, който като му видя снимката и директно го прати на скенер. След скенера правиха и бронхоскопия. Последва химиотерапия. В крайна сметка всички даваха на баща ми между 2 дни и 2 месеца живот, а той изкара над година и половина. Става дума за двоен рак: дребноклетъчен, който е най-коварният и най-скоротечен, плюс плоскоклетъчен. Кръвната му картина се промени едва в последния момент и то съвсем леко. Така че гаранция откъм симптоми няма. Само скенер или ЯМР са сигурни.

# 8
  • Мнения: 326
Много сложен въпрос. При всеки е различно.
Майка почина за 4 месеца след като се появиха първите симптоми - от разсейките беше тръгнал по гръбначния стълб и беше отворил прешлен, затова се беше изкривила на една страна. Така разбраха какво става с нея.
Дано ви се размине диагнозата  Praynig

# 9
  • Мнения: 8 917
Ракът на белия дроб по мои наблюдения е много трудно лечим, да не кажа въобще...съжалявам, но до такива изводи съм стигнала...Дано не е това, както и дано въобще на е рак Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт