Дайте идея....

  • 917
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Синът ми е на 18 мес и вече от доста време е без памперс през деня и си казва, когато има нужда. След обяд като спи също е без памперс и няма проблем-издържа.Но през нощта не може да издържи. Пробвах 1път като се събуди да пие вода да го сложа на гърнето да пишка, но беше сънлив и не искаше. какво ще ме посъветвате, да му махна памперса и да го оставя да видим дали няма да спре да пишка през нощта или да си е с памперси когато му дойде времето ще си покаже????

# 1
  • Мнения: 7 474
Малък ми се вижда newsm78, аз в началото  не и давах вода вечер ( намалих количеството) след 18 ч. и ставах да я изпишквам един път през нощта. За около една седмица свикна, но беше доста по-голяма.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 13:28 от Leo

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Нощния памперс се сваля по-късно от дневните. Аз свалих дневния на дъщеря ми когато тя беше на около 18 месеца. Нощния го свалихме някъде около двете годинки. Когато забелязах, че сутрин памперсите са й абсолютно сухи. С малкия процедирах пак горе-долу така. Но на него памперсите ги свалихме след втория рожден ден точно и нощния падна почти с дневните.

Изчакай малко. Когато детето е готово, веднага ще разбереш.

# 3
  • Мнения: 515
Щом си казва през деня - ще си казва и през нощта. Дори и да стане и да пие вода през нощта - не го питай и не го слагай на гърне. Но все пак имай впредвид, че може и да се напишка в леглото. Под чаршафа сложи непромокаема постелка (има и такива, които не шумолят много-много) и върху чаршафа -една хавлиена кърпа. Ако се напишка- сменяш гащичките и хавлиената кърпа.

Аз махнах памперса (1г. и 11м.)и дневен и нощен, когато беше налице сухият памперс. Сега става по 1-2 пъти на вечер и пие вода - но рядко иска гърнето. Но ние сме вече на 2 годинки.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз бих оставила детето да си спи спокойно. Така постъпвам с Митко - спи с памперс, нищо, че дневния сме го свалили.

# 5
  • Мнения: 1 381
не всички деца се будят нощем дори когато са се нашишкали (моят е така). Освен това не е редно особено в тези жеги да се ограничава водата вечер.
Аз лично махнах нощния/ за спане няколко месеца след дневния. Първо този на обяд, после тъй като забелязах че и нощният е сух и сутрин като стане иска да пишка и пълни доста гърнето. А също е имало случай когато е бил с памперс и се е будил призори, за да ми каже, че му се пишка и като му кажа пишкай в папмперса не иска и така реших, че е готов.
Сега от време на време се изпуска нощно време, но това е така защото аз не му ограничавам водата в тези жеги.

# 6
  • Мнения: 133
Също свалих нощния памперс около 2 месеца след дневния.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
не го мъчи детето.то само ще си покаже кога е готово,като спре да пълне нощния памперс.а това да не му даваш вода е абсурдно.ние махнахме дневния памперс на 1г и 9м,а нощния на 2 и 7 месеца.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Давай му вода, мляко...каквото иска детето........нали няма да го държиш жаден, за да не се изпишка  Crazy..............Явно още не е готов за напълно махане, за къде бързаш  newsm78...........слагай му го вечер...........и когато видиш, че някоя сутрин памперса е сух,
 ( въпреки че е пил вода  Wink ) можеш да започнеш да го махаш и за през нощта  Peace

# 9
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Малък ми се вижда newsm78, аз в началото  не и давах вода вечер след 18 ч. и ставах да я изпишквам един път през нощта. За около една седмица свикна, но беше доста по-голяма.
Извини ме, но какъв е този тероризъм?

# 10
  • Мнения: 7 474
Ще се поправя, че вече и терорист станах. Дъщеря ми пие страшно много сокове, просто намалих количеството. И естественно и давах да пие ако поиска ,но по -малко-а тя си ляга в 20.00ч. така че времето не е много.
Ако някой не е прочел пише - ЗА ОКОЛО СЕДМИЦА СВИКНА!

# 11
  • Мнения: 8 505
Аз бих оставила детето да си спи спокойно. Така постъпвам с Митко - спи с памперс, нищо, че дневния сме го свалили.

И аз бих постъпила така.Дори първите 2-3 нощи,когато вече беше без памперс през деня,и слагах нощем.Тя обаче ме будеше,когато и се допишка,затова махнах и него,иначе бих я изчакала още,докато започне сама да си казва.

# 12
  • Мнения: 1 381
И аз бих постъпила така.Дори първите 2-3 нощи,когато вече беше без памперс през деня,и слагах нощем.Тя обаче ме будеше,когато и се допишка,затова махнах и него,иначе бих я изчакала още,докато започне сама да си казва.

Подкрепям и аз така постъпих, за мен това е сигнал, че детето е готово ...

# 13
  • Мнения: 2 274
   Ние след като махнахме памперса през деня още известно време спяхме с него нощем! Забелязах че сутрин като се събуди памперса е сух, а нашия бърза за гърнето  Mr. Green! Изчаках още малко и го махнах и нощния!  Peace

# 14
  • Мнения: 4 406
махнах нощния памперс когато стана на 2 год , предимно защото е голяма жега, а после и защото от доста време насам сутрин е сух. вече 2 месеца спи на непромокаеми чаршафи под обикновения чаршаф без инциденти и понякога ме буди нощем като му се пишка.
ако детето показва че е готово- махай му пампата, че в тези жеги...

Общи условия

Активация на акаунт