ВМИ или Окръжна - Пловдив?

  • 767
  • 9
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Времето за раждане бавно наближава. Още не съм се ориентирала към коя болница да се насоча. Помагайте, скорошни майчета!
И за двете знам, че са добре оборудвани, сега като че ли е модерно да се ражда във ВМИ и там има голям наплив. За Окръжна пък чух, че голяма част от персонала напуснал.
Събирам мнения!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Аз раждах във ВМИ - спешно секцио без уговорка и съм доволна  PeaceСанитарките и акушерките са мили, но те съветвам да прочетеш библиотеката в Кърмаческия, ако искаш да кърмиш, че много си противоречат  Rolling Eyes Confused

# 2
  • Мнения: 355
Родих в Окръжна, секцио. Доволна съм - стаите са чисти, двойки, има баня и тоалетна във всякака, както и телевизор (с монетки). Знам, че отделението за след секцио е по-хубаво от това за нормално раждалите, но нямам лични наблюдения от другото. Свижданията са забранени, освен във ВИП стаята, което спред мен е добре, защото много хора, всеки потенциален носител на вируси и зарази нямат място в отделение за след-оперативен престой и сектор за новородени. Бебетата са в отделна стая в края на коридора на същия сектор. Носят ги само за кърмене, иначе педиатрите се грижат за тях, мисля - добре. Казвам мисля, защото моите бяха в друго отделение.
Това е инфо от преди почти 2 год., сигурно някоя майка със по-скорошно раждане ще ти каже по-актуални неща.
Леко раждане и хубаво, здраво и слънчево бебче ти желая!

# 3
  • Мнения: 481
Aз родих нормалко във ВМИ. Раждах във ВИП зала и съм много доволна, защото по същото време раждахме 10 жени, а аз имах персонална акушерка. Нямах предварителна уговорка с лекар или акушерка, но акушерката която асистираше беше много внимателна. Нашия татко също беше при нас. Раждането в тази зала струва 50 лв. и си заслужава, не се дават допълнително пари на лекари и акушерки. Не разчитай на персонала за адекватни съвети за кърмене. Аз лежах във ВИП стая и таткото беше всеки ден с нас, но хлебарките са еднакви и във ВИП и в обикновените стаи Simple Smile. Епизиотомията е практика, но иначе лекарите са добри. Виж санитарките са безкрайно неучтиви, бих казала дори груби. Всичко се изтърпява за 3-4 дни, по-важни са лекарите и базата като цяло. Леко раждане ти пожелавам, където и да решиш и дано всичко мине бързо без никакви усложнения.

# 4
  • Мнения: 962
А защо не радиш във Весела?Аз съм много доволна  Peace

# 5
Аз съм изключително доволна от ВМИ Peace

# 6
  • Мнения: 388
А защо не радиш във Весела?Аз съм много доволна  Peace
И аз съм ЗА Весела! Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Аз също съм ЗА ВМИ Peace
 
За хлебарките е вярно на всякъде се размотаваха #2gunfire аз също бях във вип стая,но за персонала който ме обслужваше не мога да кажа нищо лошо,защото се отнасяха повече от добре

# 8
  • Мнения: 2 672
бях във ВМИ-на пещерско шосе, доволна съм, но съм съгласна и с това

но те съветвам да прочетеш библиотеката в Кърмаческия, ако искаш да кърмиш, че много си противоречат

аз пък хлебарки не видях - по мое време - преди 1.5м newsm78

# 9
  • Мнения: 2 047
   Което и да избереш е добре - и двете са  обновени и персоналът е на ниво (в окръжна има интензивен сектор, ако нещо има проблем после).

Общи условия

Активация на акаунт