Някой чувал ли е за избелване със салицил

  • 3 250
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Препоръчаха ми го като домашно средство, салицилът се продава в аптеките. Слагало се кисело мляко върху среда от хляб, после се остръгва, слага се мъничко от салицила, прави се на кашичка и се маже или петното или цялото лице за сменяне на тена. Действало винаги, само да не се слага по много салицил, че се обелвала кожата. Накой чувал ли е от майка/баба за това и има ли успех  Thinking

# 1
  • Мнения: 270
малко страшничко ми звучи Rolling Eyes ама ти не си ли достатъчно бяла, или така изглежда на снимките?

# 2
  • Мнения: 3 251
Салицилът гори,аз навремето си унищожих кокоши трън на крака с него,тъй че внимавай...

# 3
  • Мнения: 2 584
за избелване на лицето знам сока на лимона, мажеш лицето и след 10-15мин. измиваш, а иначе ползвам салицилов спирт 0,1 процент за почистване на лице, но не съм забелязала да е станало по бяло а го ползвам всеки ден

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Внимавай със салициловият спирт.Аз навремето го ползвах за почистване на лице и веднъж така жестоко се изгорих,че ходих с белега на бузата повече от 2 месеца.
Иначе за избелване и аз знам за сок от лимон.Баба ми си го правеше това и кожата на лицето й наистина ставаше много светла Wink

# 5
  • Мнения: 5 622

 Абе жена..не те съветвам да правиш такива експерименти върху хубавото си личице  Wink

# 6
  • Мнения: 27 524
Ясно, мерси. Салицил на прах, не спирт, но явно е силно и ще се въздържа.

Веси, бяла съм, но имам кафяво петно на челото от раждането  Confused

Общи условия

Активация на акаунт