Печени чушки как?

  • 13 930
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 901
Имам микровълнова печка и печка с керамичен плот. Искам да си опека чушки. Микровълновата май не става изобщо. А на другата печка може ли?

# 1
  • Мнения: 1 352
Няма ли грил тази МВ?

Иначе ако не държиш да са печени може да си ги направиш със сос бешамел. Стават много вкусни. Пълниш чушките, слагаш ги в тенджера, покриваш с вода и захлупваш с чиния. Когато оризът набъбне са готови. Разбиваш в купа 1 кофичка кисело мляко с два жълтъка и 3-4 лъж. брашно и изсипваш соса при чушките. Вариш още 10-ина мин. и са готови. Сосът, който си пускат чушките дава много приятен вкус

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 16:05 от Marieta

# 2
  • Мнения: 7 106
Във фурната ги слагаш направо върху решетката, но отдолу сложи една тавичка, защото от някои по-месести тече вода. Решетката я вдигаш на най-гортата позиция, по-близо до реотаните. А можеш и в тавичка да ги наредиш с разстояние между тях.

Аз така си ги пекох до миналата година, тъй като и моята печка е със стъклокерамичен плот, докато не си купих едно парти-грилче за сандвичи и сега в него ги пека.

# 3
  • Мнения: 9 901
Мариета, благодаря за рецептата, но ми трябват класически печени чушки. А на грила хич не му разбирам и никога не съм го ползвала.

Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?

# 4
  • Мнения: 533
Аз имам същия "проблем" с печенето на чушки. Според мен на керамичния котлон не става.
А чушките ги пека във фурната - слагам в тавата (тази към печката) хартия за печене и нареждам чушките отгоре. Ако чушките са малки даже не се налага да ги обръщам.

# 5
  • Мнения: 7 106
Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?

Ами честно казано не бих пробвала, щото ще ме застрелят после  Laughing. Ти ако смееш - пробвай  Laughing.

# 6
  • Мнения: 1 352
А пък аз съм разбрала, че момичето говори за пълнени чушки Embarassed

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?

Ами честно казано не бих пробвала, щото ще ме застрелят после  Laughing. Ти ако смееш - пробвай  Laughing.

Керамичен плот?!? Аз пека чушките си на котлона, незнам какъв е. Вярно, че става доста задимено, но нали затова има абсорбатори, прозорци. Във фурна не съм пробвала...

# 8
  • Мнения: 1 328
И аз пека чушки на керамичен плот. После се избърсва много лесно, не остават никакви петна. Даже и патладжани пека там. Във фурната имат по-друг вкус според мен. Аз си ги харесвам на котлон   chef

# 9
  • Мнения: 11 003
В тавата върху хартия пека  и чушки, и патладжани. Не смея да рискувам на котлона Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 587
Сложи Алуминиево фолио върху котлона и ги изпечи.Това го видях в някое от кулинарните предавания,но не съм го пробвала Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 825
Аз ги пека на керамичния плот, стават супер Simple Smile и царевица там пека. Нищо му няма на плота, като изсъхнат котлоните веднага изчиствам с шпакличката и готово Simple Smile
Вярно има бая пушилка, ама отваряш широко прозорците и умирисваш квартала на вкусно  Simple Smile

Ако все пак се притесняваш, пробвай върху алуминиево фолио както ти е казала Строубери Simple Smile

# 12
  • Мнения: 603
аз във фурната,но най-често на грил,от тези от едно време за принцесите-сещате ли се,но това само когато е за едно ядене иначе за зимата или на село на огън или в чушкопекарник

# 13
  • Мнения: 521
И като се опекат веднага ги слагам в обикновен найлонов плик. Така седят няколко минути и после се белят много лесно.

# 14
  • Мнения: 399
Момичета, давате ми страхотна идея - ще пробвам да ги изпека във фурната, но на грила с инфрачервените лъчи. После ще докладвам дали се получава добре и чак тогава ще благодаря за идеята  Laughing Само се чудя дали няма да имат вкус на варени  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт