Странна температура!

  • 13 297
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Здравейте! Имам следния проблем: Преди повече от две седмици настинах - хрема, слаба кашлица и това беше. Не беше сериозно. Но вече втора седмица вечер вдигам температура - точно 37 градуса. Според личната - това е вирус. Но аз вече не съм болна - само кашлям от време на време. Възможно ли е от вирус вече втора седмица - при това само вечер - да имам Т? Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 3 164
казваш, че кашляш "от време-на време", а други оплаквания имаш ли Thinking като изпотяване(не от жегите), лесна уморяемост и др. мое мнение-виж се на рентген Peace

# 2
  • Мнения: 3 166
Ами не - нито едно от двете. Тъкмо обратното даже - доста добре и жизнена се чувствам. Съветът за рентген заради пневмония ли е? Не съм наясно със симптомите на пневмония, но не трябва ли да ми "свирят" гърдите и да чувствам тежест в тях.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Има някакъв такъв вирус. Първо го изкара дъщеря ми, после мъжът ми, сега аз съм наред...Продължителна суха кашлица и лека температура вечер. Мисля, че няма страшно, но за да си спокойна може да се прегледаш пак.

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Азмомента съм с такава Т, но имам хрипове без да кашлям. На ренгена нищо не се вижда. Диагноза - бронхеолит, но Т 37,2 беше постоянна няколко дни а от днес ту пада ту се вдига от самосебеси #Crazy

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Азмомента съм с такава Т, но имам хрипове без да кашлям. На ренгена нищо не се вижда. Диагноза - бронхеолит, но Т 37,2 беше постоянна няколко дни а от днес ту пада ту се вдига от самосебеси #Crazy

Извини ме за правописа, но на едната ръка имам абокат и малко ми е трудно писането Sad

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Преди време бях пускала и аз такава тема.
При дъщеря ми тази странна Т продължава вече почти два месеца. Пускахме изследвания- КК и урина- всичко е ОК. Напоследък засичам, че повишава Т си само вечер, а тогава уж е нормално  newsm78 Утре сме на УНГ, да видим там какво ще кажат. Че и една ваксина отложихме, докато съберем 3 дни с Т под 37... Tired

# 7
  • Мнения: 4 358
Хм, аз довечера отивам на лекар заради такава Т.
Преди 10 дни се разболях - заболя ме ухото, главата и окото от дясната страна. Диагнозата беше синузит. Пих АБ и си мислех, че вече трябва да съм ок, ама... всеки ден към 16.00 часа вдигам Т от 37,0 до 37,3  Rolling Eyes Вечер обикновено свалям под 37,0.
Не кашлям изобщо.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Силия няма абсолютно нищо видно като симптом или причина, а както се оказа и изследванията са напълно в норма, не показват възпалителен процес.

Не знам дали тук е мястото, но за да не отварям нова тема, ще попитам- бактериалните инфекции дават ли отражение в КК ? Повишават ли се левкоцитите и ускорява ли се СУЕ- то?
Дано се включат хората с медицински познания  Peace

# 9
  • Мнения: 3 166
Явно не само аз поддържам такава Т! А също така явно и повечето от вас също я вдигат само вечер. Добре, ако е инфекция, не трябва ли да се поддържа и през останалото време? Понякога ужасно ме е яд, че не съм лекар. #Cussing out

Димана, стискам палци при малката всичко е наред. Би било чудесно, ако някой, който разбира от подобни проблеми, да сподели опит. По отношение на бактериалните инфекции аз не знам нищо. Embarassed

# 10
  • Мнения: 4 358
Снощи бях на лекар. Правиха ми снимка, синусите са отворени, т.е. те не са причина за Т. Днес ми пуснаха изследвания кръв и урина.
Лекарят ми не беше никак притеснен. Каза, че има хора, които в продължение на месеци вдигат такава Т без да са болни.
Нищо не говорихме за бактериална инфекция. Сигурна съм, че ако имаше съмнения, щеше да ми каже!

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Теди, радвам се, че нещата при теб вървят добре  Hug
Аз съм притеснена, защото все пак става въпрос за дете... Ако съм аз- както и да е. Днес ми дадоха направление за друг педиатър  newsm78, който разполагал с повече направления за специалисти и изследвания, та утре сме при него. Да видим какво ще излезе при нас  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 3 657
Аз така втория път разбрах, че съм бременна. Всяка вечер вдигах температура 37,1 - 37,3 Grinning

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз така втория път разбрах, че съм бременна. Всяка вечер вдигах температура 37,1 - 37,3 Grinning
И на мен това ми хрумна  като прочетох за постоянна Т 37градуса   Wink И аз поддържах такава следобедите и вечерите в началото на бременността ми...

# 14
  • Мнения: 208
Хм, аз довечера отивам на лекар заради такава Т.
Преди 10 дни се разболях - заболя ме ухото, главата и окото от дясната страна. Диагнозата беше синузит. Пих АБ и си мислех, че вече трябва да съм ок, ама... всеки ден към 16.00 часа вдигам Т от 37,0 до 37,3  Rolling Eyes Вечер обикновено свалям под 37,0.
Не кашлям изобщо.
Аз съм така вече месец. И аз вече незнам от какво е. Първо изхвърлях пясъци от бъбреците, после ме лепна вирусът с разстройство и ту преминава, ту се възвръща, защото имам спастичен колит, който явно сега е обобстрен. Правих и чревно изследване - отрицателно.
Обаче много ме озадачава факта как всяка вечер като по часовник към 18.30-19 ч. се зачервявам, заболяват ме лимфните възли и вдигам Т от 37 до 37.1-2. Всяка божа вечер, писна ми! Като при това направих курс на лечение с гентамицин - ампули - 5 дни, а в момента приемам Бисептол по лекарско предписание.
Днес мисля да отида при УНГ да се произнесе и той, че се намъчих.  Не кашлям.
Хубаво е да се включи лекар относно тези въпроси с температурата.

Общи условия

Активация на акаунт