Въпрос за казаните на пералните машини

  • 1 228
  • 6
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Знам, че има много теми за пералните машини, но не мога да изчета всико...Имам конкретен въпрос, свързан с казаните на пералните. С какъв казан да си купим пералнята-с иноксов, полиплексов или с карборанов? Кой от тях е най-качествен?

# 1
  • Мнения: 126
По принцип казват,че инокса е вечен,защото е неръждавейка - т.е. няма да ръждяса никога.Преди 6 месеца си купихме такава,"Горение",но въобще не съм възхитена от други неща - шумна е,пере почти без вода,трябва да я доливам.Иначе на външен вид е красива,доста дрехи събира.
Заради инокса също се оскъпяват пералните!!!
Успех Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 6 167
Бих си купила казан от карборан, но не мога да обясня защо.
Просто съм чувла, че това е най-добрия тип казани и пералнята ми е с такъв казан.
Освен това е двойно-закачен, т.е на две оси ( пералнята се отваря отгоре)
мисля, че това е най-доброто.
винаги добавям и хапче срещу варовик, така пералнята е като нова.
( това действие обаче няма смисъл в София, където водата е мека и нямаш нужда от такива препарати, като калгон и тн).

 Peace

# 3
  • Мнения: 3 457
аз съм чувала че иноксовия бил най...,но съм с карборан Mr. Green

# 4
  • Мнения: 231
И аз знам, че иноксовият е най-добре. Мисля, че карборана не е за предпочитане, но нека все пак се изкаже някой по-осведомен...например Шани. Wink Simple Smile И все пак гледай пералнята да е добра марка с доказано качество, всичко друго май си е късмет. Confused

# 5
  • Мнения: 1 671
Избирай пералня, чийто казан може да се заварява с точково заваряване. Този съвет ти давам от личен опит. Заварката струва 5-10 лева, а ако ти се разпори казана и не може да се заварява, трябва да сменяш целия казан - 200 лв и нагоре.

Нескромно е, но ще ти пусна един линк към моя тема, за да разбереш защо ти давам този съвет.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99589.msg1752225#msg1752225

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 22:53 от Коала

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Иноксов.
2.
...Освен това е двойно-закачен, т.е на две оси ( пералнята се отваря отгоре)

Това е най-голямата лъжа и не се връзвай. Обяснявала съм поне 2-3 пъти защо... Порови се.
3. уреда трябва да струва поне 650-800лв. за да има и нещо свястно в него.
4. Нарочно не препоръчвам марки.

Общи условия

Активация на акаунт