Къде и как почивате или да живее авантата!

  • 4 452
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 562
Ето какво прочетох в един друг форум:

Цитат
Имам една колежка, която е точно такава - мъжа и има някакви роднини във Варна и тя всяка година ходи по 15 (ПЕТНАДЕСЕТ) дена при тях. И като се върне най-нагло ни разправя как си била починала, защото и били слугували и не се охарчила изобщо. НАГЛОСТ.

Коя от вас ще се познае?  Flutter Mr. Green

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжа ми има роднини във Варна, но подобна наглост не бих си позволила Confused

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Да живееш в морски град лятото е наказание. Чудя се всяко лято как да отсвирвам неканени "гости"...  ooooh! Аз самата веднъж съм била на плажа, работя, недоспивам, къщатата ми е като след земетресение - те ще ми идват на главата най-неочаквано - ама-ха!  Naughty

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нахалство на нахалствата...

 Laughing Хех, не зная как тъй се самопоканват гости. Не мога да си го представя. Аз самия не мога да поканя приятели, пък за временен престой - къш! И понеже много злоба получавам, като чуя такива истории, само някоъ да е посмял да ми звънне на портата и с мазна усмивка да съобщи, че дошел на плаж. Нивгаш!
Пък  едни роднини на мъжът ми, така се правят на обидени от доста години, щото не сме ги канели на море. Па хахаха. Няма такава наглост!  Joy

И не е луд тоз, който яде баницата, ами който му я дава. Толкоз. Wink

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
има го този синдром, познати се оплакват. Аз съм стръвна и зла, та вкъщи такова чудо не е имало.
Намирам го за изключителна липса на възпитание и наглост, защото отиваш на гости на хора, които ходят на работа, а вечерите трябва да ти обръщат внимание, да готвят за 18, да перат за 20, да чистят, да се радват на гостите и пр, и пр.
Имам позната, чийто брат идва всяко лято с жена си, като пораснали децата-старите със старите, младите с младите, дай боже внуци  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 12
Не ме учудва! Моята сестра и зет ми вчера отидоха в Бургас по същата причина! Е дават по някой лев за ток и вода, но не е достатъчно. До сега не са ходили на море в хотел, квартира и т. н.. Въобще не ми харесва - това си е използване. Но живота си е техен и те са решили да го живеят на аванта!

# 6
  • Мнения: 495
хаха, "селският" тарикатлък е въпрос на манталитет
но, честно казано, ако имам достатъчно място вкъщи - нямам нищо против гости

# 7
  • Мнения: 3 447
Аз се познавам одма Grinning Септември месец, живот и здраве, ще населим за 10 дни празния апартамент на един приятел варненец Sunglasses Той пък при командировките си в София населява нашия пълен такъв, плюс екстри като готвене и чистене, така че си имам чиста съвест не за 10, ами за 20 дена престой  Flutter

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 628
хаха, "селският" тарикатлък е въпрос на манталитет
но, честно казано, ако имам достатъчно място вкъщи - нямам нищо против гости
Абе пак си е играчка. Аз място имам свободно да дойдат, без въобще да ме притеснят със спането поне 6 души (малко по двойки, щото спалнята и разтегателния диван са за по двама). Обаче ако не съм ги поканила не ми е кеф да чистя за тях, да готвя и да се усмихвам на масата. Направо ставам дзвер и гледам лошо. Общо взето никой не смее да дойде непоканен, защото рискува да си остане на улицата. Може въобще да не отворя вратата, ако не ми хареса това, което виждам долу от прозореца.

# 9
  • Мнения: 2 495
Нагло е, според мен.И аз съм ходила във Варна за около 2 седмици, но си платих спането, както и взимах за ядене понякога...Има хора и хора Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 473
Живея на аванта, да!  Mr. Green Ама с малката подробност, че аз съм си от Варна и комбинирам почивката и морето с това да видя близките си. Та авантата ни е, че не плащам нощувки (от чисто материално естество), но компенсирам с други покупки.

Ах, Варна, след 36 часа кацам Hug Heart Eyes Party

# 11
  • Мнения: 2 550
Никога не съм почивала на аванта  Sunglasses
Да се чувствам ли прекарана?  newsm78

# 12
  • Мнения: 2 161
Че какво са виновни хорицата?Длъжни са да опитат,пък ако стане...
Те не ме удивляват,но пък тези,дето им се връзват да им слугуват и да ги търпят-много.

# 13
  • Мнения: 6 167
Не и аз.
Нямам роднини по черноморието))) А и да имам най-много да ги помоля да ми уредят по-евтино спане. Но нямам тоз късмет.Плащам като поп.

Иначе и аз живея до море и съм на ' аванта', но като се сметне паркинг, шезлонг, чадър и тн, хич не е аванта, ами спестявам само спането  Wink

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 704
най-близките ми приятели са в Вн, кумата и роднини-също. Никога не съм си позволявала да им се изтърся "на море".

Но в обратния случай веднъж посрещах мои роднини-семейство с дете, които обикаляха страната за две седмици точно по същия начин. Пристигат при приятели в един град за 1-2 нощи, като в същото време звънят на следващите,че ще имат път през техния град и да ги приютят за няколко дена и така...Жената също ми споделяше,че така било най-приятно-две седмици не готвела и не прала, давали пари само за път.

ето, дадох ви идея за отпуската  Wink

Общи условия

Активация на акаунт