ще се развива ли добре?

  • 980
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте! Първо да се извиня, но съм нова тук и още не се ориентирам добре! Може би вече и да има такава тема, но за момента не намирам. Прочетох няколко теми за злояди деца, но не съм сигурна дали мога да лепна този етикет и на моето!!!???
Ще Ви обясня на кратко проблема си. Първородната ми дъщеря е на 6 м.. и 20 дни. От раждането си не се е хранила добре! До 3-тия месец някак си успявах да я кърмя, но след това категорично отказа да суче. Изцеждах се около 10-на дни и й го давах. Не ми оставаше време за нищо друго обаче, дори не успявах да изляза да я разходя(изцеждането беше страшно болезнено и ми отнемаше около час за 100 мл..). Така, след като се посъветвах с педиатъра, минахме на АМ. След задължителните проби с различните марки се спряхме на Аптамил. В началото изпиваше по около 90-100 мл. Общото количество за деня никога не е надхвърляло 650 мл.! Имало е дни, в които пропускаше хранения. Яде в 9 и след това, чак в 6 следобед! Cry
Сега, на тази възраст, продължава да се храни по същия начин, че и по-зле! Количеството мляко си е пак толкова, понякога едва го докарва и до 500 мл.! Само на мляко е!!!! Не пие вода и сокове, категорично отказва и да се захрани с твърда храна! От 4-тия месец се опитвам, какво ли не съм й давала, даже и неща, които не са за възрастта й. Слава на Бог, не е направила алергия за сега, но не иска и да помирише от храните! Направиха й кръвна картина, за момента всички показатели са в норма, а бебето е много жизнено и енергично. Роди се 3,100 кг., а сега е 6,650 кг.. Според таблицата на педиатъра е с около 500 гр. под долната граница за тази възраст. На сантиметри обаче покрива нормите- 67см.
Много моля, дайте ми съвет! Знам, виждам го, че насила не мога да я накарам да яде. Започва да плаче при всеки мой опит да я нахраня. Не искам, а и нямам вече сили да тормозя себе си, а и бебето!
Наистина не издържам вече, отглеждам я съвсем сама! Съпругът ми е до късно на работа, а бабите са на стотици километри от нас!!!!
Предварително благодаря!

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Не знам с какви таблици разполага вашият педиатър, но според моите детето е напълно в норма за възрастта си  Peace
Опитала си да зараниш, а детето ясно ти е показало, че още не е готово за тази стъпка. Има време, то няма навършени 7 месеца! Относно храната, която е неподходяща за възрастта му- не си прави експерименти  Naughty
 

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
С дъщеря ми преживях същите мъки с храненето Rolling Eyes. И до сега не иска да яде много, но никога не е падала под нормата, развива си чудесно.
Пробвай да я храниш докато спи, при нас това имаше ефект Peace.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Не знам с какви таблици разполага вашият педиатър, но според моите детето е напълно в норма за възрастта си  Peace
......Относно храната, която е неподходяща за възрастта му- не си прави експерименти  Naughty
 
Аз от нащия педиатър знам, че детето се развива добре, ако на 6 навършени удвои теглото от раждането, така, че вие сте в "идеалната" норма. И аз те съветвам да не си правиш експерименти с неподходяща за възрастта храна.
Опитай пак със захранването, ако не харесва една марка зеленчукови пщрета, купи друга, опитай да направиш у дома например картофено (много гладко пасирано естествено). Няма незахранено дете ...

# 4
  • Мнения: 4 187
Според мен , теглото на дъщеря ти е напълно нормално , даже перфектно. Естествено е да искаш да се храни добре и с охота, но щом здравословното и състояние е добро , не мисля че има нещо тревожно.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз от нащия педиатър знам, че детето се развива добре, ако на 6 навършени удвои теглото от раждането...

Според мен точно подобни критерии объркват родителите  Stop! При всяко дете е индивидуално- познавам деца, които са удвоили теглото си на 2-3 месеца и други, които не могат да достигнат това и на годинка. Много зависи колко са родени, нали не се очаква дете, родено 4- 4500 на 6 месеца да е почти 10 кила  newsm78

# 6
  • Мнения: 6 472
Да, ще се развива добре. Мога да ти пусна снимка на едно такова дете, което вече е на 8 години и макар, че продължава да се храни по вече описания от теб начин си е много добре. За голямата ми дъщеря става въпрос Mr. Green При нас нещата протекоха точно както го описваш, с тази разлика, че тя успешно направи и алергия. Винаги е вървяла под нормата, а сега погледнах картона и установих, че на 6 м е била дори по- малко от твоето бебе. От теб също зависи много и с времето този проблем може да отшуми. На първо място зарежи всякакви пресмятания на количества мляко на ден. КОлкото яде  - толкова. Това, че не яде друга храна не е болка за умиране. Ще прояде, стига да не и досаждаш. Изобщо цялата тази работа е страшно неприятна за родителя, но не виждам място за безпокойство.

# 7
  • Мнения: 2 467
Не знам какви са таблиците на педиатъра ти. аз като родих и си купих "Здравна карта за дете". Та там отзад има "физическо развитие момичета". Мерките за 6 месеца са:

Тегло - минимум 5 636, максимум 9 244, средно 7 440 (6 650 не е под нормата)
Ръст  - минимум 60.65, максимум 71.33, средно 65.99

Такъв картон би трябвало и вашия педиатър да има и ако се води по него да вземе да си сложи очила, а не да стряска майчетата.

Това че не и се яде, не е готово детето още  Simple Smile Моята бузла е на една година и още сме основно на цок. твърда храна я има 100-на грама, я не ( в повечето случаи).

 Hug и не се притеснявай. Гушкай си детенце  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
Тъй като пиете Аптамил, защо не пробваш Милумил (ако не сте го пили вече), него го дават за по-злояди деца и е с вкус на ванилия(при нас се харесваше, доклолкото можеше). Моя малчо общо взето се движеше в кг малко под средната норма а с см-рите малко над нея. Нуика не го обичаше млякото. Млякото му се услади след 1г. 1-2 м вече на Фризо3.

# 9
Много благодаря на всички, които се включиха! Ще се опитам да го давам по-спокойно, че то и аз и детенцето сме вече пред полудяване Tired! Днес е изпила само 400 мл., но( да се похваля) въобще не я насилвах! Мисля, че се почувствахме по-добре!
Още веднъж, сърдечно, БЛАГОДАРЯ!

# 10
  • София
  • Мнения: 663
не се притеснявай. моята е на 6 навършени месеца  и е 6.050, 65см. педито каза че си е добре. много е жизнена и радостна, постоянно рита с краката и се обръща(там й отивала енергията, вместо да я натрупа като телесна маса). храним се 4 пъти на ден по 150гр. средно с хумана(от другите вкл. милумил получаваме запек), твоето детенце си е добре. по-спокойно, че така изнервяш и детето.

# 11
  • Мнения: 4 621
Съвсем в нормите сте за възрастта си Peace След като общото и здравословното и състояние е добро няма защо да се притесняваш.

# 12
Интуицията ми казва, че е добре! Но когато лекар ти казва, че не приема необходимото количество какво да си мисли човек!!!? И друго- от известно време насам се разхождаме сами, минаваме поздравяваме майките от градинката и продължаваме. Допълнително ме карат да се притеснявам с техните мнения, че е дребна и недохранена! Наскоро даже ме попитаха дали е на 3 месеца Shocked !!!!!
Та така, сега вече като се поуспокоих, съветвам и другите майки: Следвайте интуицията си!
А иначе моята калпазанка днес се изправи сама! Хвана се за решетката на креватчето и затанцува зейбекико Grinning! Не спира да се върти и прави опити да пълзи, но още не знае как да координира движенията на ръчичките и крачетата!
Продължавам да й предлагам различни пюренца, колкото да свиква с лъжичка! Тя обаче още се инати, но щом казвате, че не захранени деца няма, явно не й е времето още!
На всички бебчета изпращаме по целувчица и да не ядосват много мамите! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 472
Взела си много правилно решение!
Браво на душичката за изправянето Hug Hug Hug

Между другото, това че са те питали дали е на 3 месеца, не означава, че наистина е много дребна. Просто родителите много бързо забравяме колко малки са ни били бебоците. Аз като си гледам мойто коте и все имам чувството, че продължава да си е най- малкото бебе на света (тя е на 11 месеца). Когато видя по- малко дете от нея се изненадвам на размера и рядко успявам да нацеля точно месеците му.
Това, че е жизенно и енергично е най- важното за момента. Голямата и доста злояда щерка беше и продължава да е точно такава. Малкото ми кюфтенце е 11 кг и е такъв мързел, че не мога да го накарам да си вдигне дупето от леглото Joy Всичко е страшно относително Grinning

# 14
Lulu, с храненето се успокоих и благодаря за поздравите! Ама днес се случи това, от което най-много се страхувах! Беба падна! Cry Пуснах тема за симптомите, които биха се появили от евентуално по-лошо нараняване! Падна от люлката на балкона, разстоянието е около 70 см. Разплака се като я вдигнах, но бързо се успокои, сега си е пак весела, но аз още треперя и се чудя дали й е станало нещо!? Лекарката каза да следя за необичайна сънливост и повръщане....Случвало ли Ви се е? Дано не, но ако да, моля споделете

Общи условия

Активация на акаунт