Счупи ни се зъбчето

  • 701
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Имаме две зъбчета и едното беше леко потъмняло и днес ни се отчупи парченце... освен флуор дали трябва да давам и друго за профилактика.. явно има проблем с емайла а е толкова малка все още
Приемам всякакви идеи

# 1
  • Мнения: 8 505
Най-добре се консултирай с детски стоматолог.

# 2
  • Мнения: 826
Най-добре намерете детски стоматолог.
Там ще ви обяснят какво да правите и дали имате нужда от някакви медикаменти.

# 3
  • Мнения: 3 914
Нашите зъбки са така но сме на 4 ,по принцип смисъл от флуор няма защото зъбите били отдавна оформени още по време на бременноста,обясни стоматолога.Можеш да отидеш във поликлиниката към педиатрията там ги мажат със едно лекарство за да ги задържат докато порастнат постоянните.Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 346
Направих консултация , на толкова малко бебе нищо не може да се прави а и зъбчетата не са порастнали достатъчно за да се мажат

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
На брат ми като малък му се отчупи половината от единия преден зъб. На момента с нещо го позакрепиха(изградиха го, но си личеше, че едната половина е малко по-тъмна), но казаха, че трябва да изчака пълнолетие, и чак тогава да му оправят абсолютно изцяло зъбчето(без да личи, цялостна фасада), тъй като челюстта търпи изменение до 17-18 години.

# 6
  • Мнения: 346
Светла ама ние сме на почти 10 месеца ..... 

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Уф, малииии  Embarassed на 10 месеца, то значи е наченка на млечно зъбче,така ли(тъпо от моя страна, ама съм без опит още)

# 8
  • Мнения: 1 432
... ,по принцип смисъл от флуор няма защото зъбите били отдавна оформени още по време на бременноста,обясни стоматолога...
Това в никакъв случай не е вярно,смисъл от флуора има чак до образуването на зародишите на всички постоянни зъбчета,до сформиране на корените им и до 2-3 години след пробива на постоянните зъбчета.През цялото това време флуорът е необходим за образуване на флуорапатит(вместо обичайния хидроксилапатит)-така твърдите зъбни тъкани стават много  по-устойчиви на кариесогенните фактори,т.е.детето 6те има по-здрави зъбки.Това би обяснил всеки колега стоматолог.
П.С.позволих си да ползвам акаунта на жена ми,за което 6те ме прощавате Mr. Green

# 9
  • Русе
  • Мнения: 7 766
занеси го на детски стоматолог и на снимка.Следи го дане прави абцес.Ако няма наранявания на венеца - няма проблем.После нали ще смени зъбчето......... Hug

Общи условия

Активация на акаунт