Подарък за "госпожата"

  • 7 277
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Смятате ли, че е правилно да се подарява подарък на г-жите от ДГ на Коледа и ще го направите ли?

От една страна си е чисто подмазвачество, но от друга, те все пак са едни от най-важните хора, тъй като се грижат /или поне би трябвало да го правят/ за най-ценното - децатта ни.

И ако подарите защо ще е - от благодарност, за да ги стимулирате да се грежат по-добре за детето ви или?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ама подарък в смисъл аз индивидуално? Не! Абсурд.
Общ също няма да има, но решихме да продължим традицията и да направим подарък на детската градина, в частност на групата. Подаръка е от порядъка на 100 лева и е от по големите играчки...кухни и т.н. Не знам точно какво ще купят, защото те имат 7-8 вида в групата...

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Хм, странно - защо почти всички смятат, че е абсурдно да подариш подарък на този, който по половин ден ти гледа детето... Явно аз не съм в час.
Иначе подарък за групата е добра идея.

# 3
  • София
  • Мнения: 750
Е да ти кажа при други обстоятелства бих направила жест от благодарност, но с тези ДВОЙКИ дето ги раздават - нищо!
САМО СКАНДАЛИ!
А иначе ако подарявам то ще е за благодарност - не заради това да ми гледат детето по-добре!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ами не знам защо... значи отношенията ни не са на толкова приятелско ниво. Тя/ДГ/ предлагат услуга с определени условия, аз ползвам услугата срещу заплащането което те искат. В добри отношения сме, но те са си по скоро бизнес отношения:-))))
Не знам Лекси, така усещам нещата:-))))

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
По принцип си права - плащаме си колкото искат /малко или много това е друг въпрос/, ама те май много не са се престарали.
Аз по принцип почти на всичко съм готова за да и е по-добре на моята, та смятам да се "подмажа", колкото и грозно да ви звучи.
Всъщност едната ни госпожа е много добра и на нея ще подаря нещо от БЛАГОДАРНОСТ, с най-искрени чувства, защото знам, че не и е лесно, но прави всичко на което е способна, въпреки че отдавна е минала пенсионна възраст, но другата е тъпа, гадна и комерсиална и на нея ще подаря, защото съм сигурна, че заради това ще се отнася по-внимателно с детето ми.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Лекси
По принцип си права - плащаме си колкото искат /малко или много това е друг въпрос/, ама те май много не са се престарали.
Аз по принцип почти на всичко съм готова за да и е по-добре на моята, та смятам да се "подмажа", колкото и грозно да ви звучи.
Всъщност едната ни госпожа е много добра и на нея ще подаря нещо от БЛАГОДАРНОСТ, с най-искрени чувства, защото знам, че не и е лесно, но прави всичко на което е способна, въпреки че отдавна е минала пенсионна възраст, но другата е тъпа, гадна и комерсиална и на нея ще подаря, защото съм сигурна, че заради това ще се отнася по-внимателно с детето ми.


Лекси, както си решила, така направи.
Аз не мога, вече ти казах принципно как виждам нещата. От друга страна мисля, че на Сиси и е добре в детската градина. Поне тя така ми казва и ходи с желание и удоволствие. Ако има нещо за доизкусуряване, предпочитам това да става в крачка, аз не се притеснявам да питам и разпитвам, да правя забележки, да поставям дребни условия около Сиси.
В понеделник направих лек скандал на госпожата по английски, вчера пак са имали и отчитам, че ще се наложи още един, малко и е било... но не се притеснявам, че ще рефлектира върху детето, надявам се да са достатъчно умни да не направят това.

Има и още нещо - мисълта, че по каквато и да е причина, някое дете ще бъде ощетено за сметка на моето не ми харесва...не мога да го обясня. Rolling Eyes Искам да се отнасят със всички еднакво.
Идеята, че учителка е способна на такова нещо ме дразни и ми е неприятна. Такъв човек ми 'пада' в очите...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Но в края на краищата говорим за малък подарък - проява на внимание и то даден по повод, а не за подкуп... (макар, че аз и за подкуп давам Wink )
Че то и бизнеспартньорите по Коледа си разменят подаръци...
 Rolling Eyes А тук нещата не могат да са само делови, най-малкото защото детето ми е привързано към госпожите и за мен те също са много важни хора...
Мисля, че най-естественото нещо е да им се подари нещо, но в действителност май никой не мисли така.
Не знам защо, но много често родители и учители (поне в нашата градина) се държат като врагове, а не като добри партньори и един такъв жест от моя страна (ако стане достояние на останалите родители) ще се изтълкува почти от всички като предателство към общата кауза ...

Малее, как ли шъ мъ намразят, оплюят и наклюкарят. Я май по-добре да си трая...Те и без това госпожите не са свикнали на таквиз екстри - ще взема и тях да притесня...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
Споре мен си е до човек и кой как го чувства!
Аз от дете подарявх с огромно желания и обич подарък на Другарката!
Вярно е, че може би отношнията вече са тип бизнес, но ужавението на детето към личноста на Гозпожата не е бинес!
На Коледа искаме да зарадваме хората който обичаме, ако детето наистина обича учителката си мисля , че е редно да и се подари нещо! Немисля, че това е подмазване, а признателност, но всеки си има мнение!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 719
ако майките решат да купуват подарък ще се включа, но индивидуално не
ми то има две учителки, не знам си колко лели, учителката от другата група понякога замества
много ще ми стане

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Сестра ми е учителка ( в училище, не в ДГ) и изрично е забранила на учениците си да й подаряват подаръци (от типа на вази и т.н.), приема само цветя. Няколко пъти дори ги е връщала децата с вече купен подарък, но...такива й са принципите. Wink

# 11
  • Мнения: 429
Принципно бих подарила някакъв скромен подарък . И не смятам ,ч е това е вид " подмазване " . Една време така ни учиха нас в училище , на празник на доспожата , най-малкото с цвете отивахме . А не смятам ,че като купя една ваза или там каквото и да е , ще обеднея значително . Вярно , плащаме си , за да ни гледат децата , но друго е като видиш радостта в очите  на учителката , че е значима за теб !!!

# 12
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Мисля, че идеята е добра. Ще взема да им купя нещо коледно

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Спомням си, че когато дъщеря ми отиде за пръв път на градина бях купила бонбони /голяма кутия, за да има и за децата/ и красив букет. Тя го подари с радост, а и на учителките им стана приятно. Направи ми впечетление обаче, че май само ние и още 2-3 деца бяхме с цветя на "първия" учебен ден. Цветята не ги бях взела толково за госпожите, колкото за дъщеря ми - да и покажа, че този ден е специален и да и създам радост /тя много обича цветя/. Коментара на моя "приятелка", чиито деца ходят в същата градина беше "Абе, видя ли кви подмазвачи има, тръгнали ми с цветя, моля те..." - не ни беше видяла и затово си позволи да изрази личното си мнение...
Мисля, че тези жестове правят впечетление на децата и освен, че им създават радост, действат и възпитателно.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: Ybag

На Коледа искаме да зарадваме хората който обичаме, ако детето наистина обича учителката си мисля , че е редно да и се подари нещо!


  202uu  И аз първо попитах дъщеря ми дали иска да им подарим нещо, защото на Коледа се подаряват и подаръци на хора, които харесваме и обичаме.

Общи условия

Активация на акаунт