кажете ми какви колички ползвате

  • 3 556
  • 28
  •   1
Отговори
Здравеите!
Аз съм Теди и съм маика на едно 2год. момченце!
От 4 месеца сам бременна с близнаци и изцяло темата за тях ме интересува.Има нещо което ме заинтригува като се поразрових в интернет, видях че предлагането на колички за близнаци е много малко,освен на Chipolino има на PegPerego като малко по-хубави, но те са само летен модел.Проблема е,че моите бебета ще се родят зимата и на мен ще ми трябва комбинирана с зимна!
Моля ви даите ми мнение, вие какви ползвате и от кои сте доволни.За да ползвам някоя по- сносна количка има ли вариянт да се поръча от чужбина?
 Благодаря ви предварително!!

# 1
  • Мнения: 1 744
Здравей Теди! И честито за близнаците! Ти ще си от нашата група  1+2. Ние сме с количка на Бертони 220лв и съм доволна , защото е доста лека. Ето ти снимки:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=764777
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=843433
Поздрави! babydust7

# 2
  • Мнения: 87
Здравей Теди!

Нашата количка е Чиполино, не съм доволна от нея и моя съвет е ако имаш възможност да си поръчаш отвън ще е най-добре.

Лека бременност!

# 3
  • Мнения: 355
И ние сме с Чиполино, и съм доволна от гледна точка на здравина - горката издържа бая разходки по неравните бг терени.
Мисля, че едно от важните неща, които трябва да гледаш е количката да бъде лека (доколкото е възможно) и в този смисъл не ти препоръчвам Чиполино - на мен ми е много тежка и едвам я свалям по стълбите. Влиза в асансьора само сгъната, но след това има поредица от стълби, по които си я мъкна сама (или мъжът ми/баща ми).
Помисли си дали не искаш и количка - влакче, макар че според мен е по-добре децата да са едно до друго - удобно е за храненто навън, пък и за общуването им с околния свят. Макар че има мами, които са много доволни точно от "влакчетата", ще ги чакаме да разкажат.

# 4
  • Мнения: 156
Здравей,
моите са също родени през зимата и ползвам количка на Бертони и съм доволна.Лесна е за манипулации и за сгъване и разгъване и не е тежка, поне за мен.То има и колички за по 1000 лв но се питам дали си струва.В крайна сметка тя ти трябва за удобно придвижване а това вършат и по евтините модели.В крайна сметка всичко е за удобство на майката, за бебетата няма значение така че, каквото на теб ти е подходящо.
Успех

# 5
  • софия
  • Мнения: 555
мойте бебоци се родиха февруари и взех на заем една количка на hauk, която сега мога да ти предложа като временен вариант. Сега ползваме PegPerego - aria twins, лека и удобна за маневриране. да видим колко ще издържи Simple Smile))
Лека и успешна бременност

# 6
  • Мнения: 22
Ние сме почти на 1г 4мес и сме с триколката на ABC Design около 520 лв.[http://www.dooyoo.de/kinderwagen/abc-design-3w-twin-air/].Много съм доволна,живея в центъра,пълно е с дупки и павета,но нищо й няма все още. За зимата си бях купила на същата фирма страхотни чували по 110 лв, [http://www.abc-design.de/display.php?oid=15&m_product_id=24&m_view=designs&] в син и оранжаво, които са ползвани малко и ако искаш мога да ти продам за 100-двата,примерно newsm78. На количката й се скъса само коша,но по тези улици е нормално.Количката е удобна и защото няма фиксирани нива на облегалките а принципа е като на коланите-сама си избираш Simple Smile
Успех в търсенето,но наистина в България няма избор #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 6 521
Пръвите 5 месеца с триколка на ABC Design. Много удобна за децата, плавно пускане на облегалките, помпащи гуми, меко возене, като трактор беше минава през всичко - сняг, кал, дупки, нооооо много тежка, не влиза никъде, сама не можех да изляза с нея на разходка. Първо смъквах нея (сгъната) после 2те бебета , ма това не си е работа. На връщане все някой трябваше да ме изчаква да си прибера децата и после и количката.
от 6-тия месец с Чиполино Тандем (едно зад друго) - супер е, ревах от кеф като излязох за пръв път с нея. Учудващо здрава, лека и маневрена. Естествено, че повече друса, ама колеленцата са малки това е единственият проблем, че доста трудно върви в киша и сняг.
мога да пусна снимки, ако те интересуват. Hug
п.с. принципно сам фен на Грако и съжалявам много, защото имах възможност да ми докарат от Щатите, ама нали знаеш г.з  глава затрива ooooh!
Желая ти лека бременност и успех в избора!

# 8
  • Мнения: 89
Ние сме с немска количка, купихме я от ebay.de и един приятел ни я пусна по автобуса до София. Много съм доволна, гази като трактор през дупки и павета, вози леко, с амортисьори е и е по-широка от чиполиното. Не ми се е налагало да я мъкна по етажите защото я оставям в стая до входа на блока, но ако беше малко по-лека щеше да е върха.

http://image59.webshots.com/59/6/57/42/2181657420051940009stFnTi_ph.jpg
http://image05.webshots.com/5/4/11/68/2797411680051940009MeQRpL_ph.jpg

# 9
  • Мнения: 7 640
Бертони, много съм доволна, лека количка за близнаци май няма.
Копие е на Пег Перего, а версията едно зад друго не е приемлива според мен Peace

# 10
  • Мнения: 89
*

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 15:39 от pipilota_m

# 11
  • София
  • Мнения: 1 110
Чиполино Туини преди (до 8ми месец), Чиполино Тандем сега (открадната идея от Биби  Laughing)
Като цяло съм доволна. Туинито го ползвах 8 месеца в най-голямата киша, дъжд, вятър и нищо не помръдна. Тежка е и се налагаше да я сгъвам и прибирам в колата няколко пъти дневно, не минава през врати, не влиза в асансьори и само заради това я смених.

.......  версията едно зад друго не е приемлива според мен Peace

Тази версия едно зад друго е приемлива за майката, може би не чак толкова за децата, но когато няма кой да помага за излизане става много приемлива, даже съм готова да я целувам всеки божи ден. Откакто ползвам този модел имам свободата да излизам без да се налага да мъкна децата на ръце (или в кошниците, като бяха малки) до колата, да се чудя къде да ги оставя, за да извадя количката и т.н.




# 12
  • Мнения: 7 640
ами тоз Тандем влиза ли в панелски асансьор- мисля, че не Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 110
ами тоз Тандем влиза ли в панелски асансьор- мисля, че не Sad
Влиза, влиза, даже до нея влизат двама души.  Laughing

# 14
  • Мнения: 7 640
ами тоз Тандем влиза ли в панелски асансьор- мисля, че не Sad
Влиза, влиза, даже до нея влизат двама души.  Laughing
разгъната ли имаш предвид?
Явно нашия асансьор е по-малък

Общи условия

Активация на акаунт