Захранване

  • 502
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
Здравейте
знам че има доста писано относно захранването, но искам съвет, относно с какво да започна. Смятам когато Сашко навърши 4 месеца да започна, но незнам дали с пюренце или с кашичка. Моля също така и за схема на захранването, по колко и кога.
Много ще съм благодарна на всички Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Сигурна съм, че ще получиш доста различни мнения с какво е най-добре да се започне захранването. Затова, харесай една от предложените схеми в библиотеката на форума и се придържай към нея. Ето няколко примерни:
Въвеждане на твърди храни
Здравословно захранване и хранене на бебето
Захранване на бебето с твърди храни (с таблица за принтиране)
След 4 месеца се препоръчва захранване на бебе, което е на АМ (за кърмените бебета, препоръчително е за се захрани след 6 ти месец).

# 2
  • Мнения: 559
Аз захраних с оризова каша с кърма Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Аз също захраних с домашна оризова каша, но бебо не я хареса. Продължих със зеленчукови пюрета.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 105
моеш да прочетеш темите "как върви захранването", цели 8 части е тази тема и вътре има отговори на мн въпроси, даже и схеми на захранване, кой как е процедирал, какви първи храни , марки, защо и изобщо мисля, че ще намериш отговор на почти всичко, което те онтересува. Имаш около 3 месеца време да четеш и избираш най-доброто за бебчо Wink

# 5
  • Мнения: 949
Ние започнах ме с плодово пюре.

# 6
  • Мнения: 566
Nie imame edin neuspe6en opit s sok4eta ot morkov i qbalka, no ne6to ne mu ponesaha i gi sprqh, ot togava mina mesec, sega 4akam da stane na 4.5 ili 5 meseca i da po4nem togava. Malko sam zle nastroena kam purencata, i zatova se 4udq dali s ka6i4ka ne e po dobre, po 6tadq6to za korem4eto na malkiq

# 7
  • Мнения: 2 614
Най-щадящо за коремчето на бебето е да изчакаш до 6-ия месец и тогава да започнеш захранването. И после можеш за започнеш с оризова каша с кърма(или вода) или картофено пюре (може и домашно приготвено)
Успех в захранването!

Общи условия

Активация на акаунт