Мрази къпането, помощ?

  • 1 780
  • 37
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета вече не знам какво да пробвам, мислех, че се бях отървала от този проблем, но уви пак го прихвана. Мрази да го къпя, само като чуе, че ще го къпя и започва един рев който не спира докато не го изкарам от банята. Преди му давах куп играчки, чашки и плуващи патета за да го заинтригувам и имах успех някъде около 1-2 месеца, но сега започна пак всичко отначало, не иска и да погледне играчките. Реве, опитва да избяга, иска да го взема и не спира докато не го изкарам от банята и това е. Вече не знам с какво да го заинтригувам за да не плаче през цялото време докато го къпя. Иначе обича да си играе с вода, но не и когато го къпя. Имате ли идеи какво да направя и с какво да му отвлека вниманието за да на плаче.

# 1
  • Мнения: 4 406
майка ми ползваше хитринки за племенника- лепенки- момченца и момиченца по плочките в банята и го къпеше прав, като го баламосваше да къпят лепенките, докат той мажеше по стената, тя- сапунисваше главата смело. в тази връзка- може и с кукла.
идея от мен- щом обича да се плацика, изместете къпането през деня и може да е в надуваем басейн на терасата( двора) с лейка

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Ще следя с интерс, и ние сме в подобна ситуация, при нас проблема е главата - пищи, задъхва се и посинява.
А много обичаше да се къпе, не знам какво й стана, някъде от 11-месечна възраст се появи проблема. Започнах да пълня ваната за да се къпем заедно, в началото влизаше заедно с мене и се плацикахме, пищането започваше като се заемем с главичката. Сега вече не ще да влиза във ваната, явно знае какво ще последва по някое време...
Идея нямам какво да правим, и както казваш ти - иначе обича да си играе с водата.
Вече си мисля да се съветвам с педиатър ... 

# 3
  • Мнения: 819
Аз си мислех,че само при нас го имаше този проблем,но сега виждам,че не е така.Дъщеря ми вече е на 4г. и вече всичко е нормално,НО: някъде м/у 1-та и 3-та година/не си спомням точно,но периодът наистина продължи доста дълго/ къпането си беше ежедневен кошмар!И най-вече миенето на косата!Не знам от къде се появи този страх,но детето просто изпадаше в истерия, не само,че крещеше и се засиняваше,ами и повръщаше почти всеки път в коритото от напъване и дране!Аз изпитвах ужас когато наближеше часът за къпане,даже съм викала или майка ми или мъжа ми за помощ,че единият да я държи,иначе не беше възможно-кошмар ви казвам! Какво ли не съм опитвала и то винаги съм внимавала и капка да не се стича по челото и пак не и не.Не знам как се оправиха нещата,постепенно някак си.Сега също не и е най-приятно,но търпи,даже сама си я мие,но винаги държа суха кърпа наблизо,ако и потече по очите веднага се избърсва.Не знам наистина какъв съвет да дам...аз отлагах момента на плакненето максимално дълго,докато играе в коритото леко и намокрям косата с ръце,в никакъв случай направо с душа/ може от самия душ да се страхуват,от силната струя или шума...не знам/,пак така м/у другото сапунисвам и после много набързо,преди да се усети какво става се плакне/ понякога минаваше номера Peace/ Дано съм помогнала с нещо Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз ще кажа, че този проблем отминава. Дъщеря ми също до към 4 годишна възраст ревеше от банята, особено при миенето на косата, но после всичко се подреди.

# 5
  • Мнения: 8 505
И моето диване отново е в тази фаза.Влезем ли в банята,наддава вой и докато не излезем,не млъква.Общо-взето гледам да я изкъпя максимално бързо и се надявам скоро да отмине.Преди поне пищеше само когато дойде ред на главата,а сега... ConfusedОтказа душа,започнах да я поливам с една купичка (пак е права),но пак е недоволна Crazy

# 6
  • Мнения: 7 837
Тинка, ако сте с подвижен душ-слушалка, пробвай да му дадеш да си играе с него, докато тече вода. Аз така преборих проблема с къпането. Самуил се радва на водата, мокри всичко наоколо и аз успявам да го изкъпя нормално.
При миенето на главата, все още си крещи "Неееее", но положението не е трагично, гледам да свърша бързо  Crazy

# 7
  • Мнения: 5 183
някъде м/у 1-та и 3-та година/не си спомням точно,но периодът наистина продължи доста дълго/ къпането си беше ежедневен кошмар!И най-вече миенето на косата!... Аз изпитвах ужас когато наближеше часът за къпане,... Не знам как се оправиха нещата,постепенно някак си.

И ние по същото време имахме този проблем. Някъде на около 1 година и 4-5 месеца запо4на да пищи 4ак от ужас преди баня, а по време на самото къпане сигурно ни 4уваха вси4ки ... Направо се тресеше от страх и се давеше и само повтаряше:"Няма ката" /няма косата/, да не мием косата. И при нас постепенно отшумя, но докъм третия рожден ден мога да кажа, 4е си беше трудна работа. Лятото имахме по-леки периоди от време на време, след като се е плацикал на плажа ... но кратки ... после пак му идваше страхливата вълна и така...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И при нас го имаше този проблем. Всъщност той не е отшумял напълно. Малката много обича водата и е първа кипра за правене на душ, но с хилядите уговорки, че няма да мием косата. И тъй като иска да е самостоятелна, случайно открих, че много се кефи сама да се търка с гъбата. Така докато мием косата аз й връчвам гъбата, но й обяснявам, че трябва да мием косата, за да направим пяна за гъбата. И така, като й сложа от пяната от косата на гъбата, тя започва да се търка и вниманието й се отвлича. Естествено като почна да й изплаквам косата надаваме кански виковете, но съм сигурна, че и това ще мине.
Събирай сили и чакай поредния период да си отмине.

# 9
  • Мнения: 1 413
Нашето решение се оказа пласмасово столче, на което човекът си сяда, взима в ръка душчето и се мокри доволно, докато аз действам по насапунисване и т.н. За главата имам готова кърпа и щом изплакнем очите и челото я мушкам веднага в ръцете му, човекът си изтрива лицето и продължава да играе доволен с водата.
Дано съм ти била полезна!

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при нас го имаше проблемьт...реших го, като се кьпехме двамата гушнати под душа, като внимавам да не му вле3е в очите и устичката....така няколко седмици се кьпахме, после сядахме двамата 3аедно ( или той и татко му ) вьв ваната и си играехме на корабчета или гонихме пластмасово топче ( още няколко седмици ) и вече си седи сам вьв ваната, а някой от нас го кьпе...подвижният душ е любим, малка детска лейка - сьщо....

# 11
  • Мнения: 953
И ние минахме през тоя ад. Като бебе много обичаше да се къпе но около годинката като реши, че ще реве в чудо се бях видяла, но слава богу отмина  и сега се къпе с удоволствие. ТАКА ЧЕ СПОКО ще отмине и този период.

# 12
  • Мнения: 6 417
И аз имах подобен проблем. Целият блок разбираше, че сме в банята затова купих един шарен надуваем басеин и напъхах вътре всякакви гумени играчки. Дъщеря ми първо влезе в басеина с уговорката, че няма да я къпя и така постепенно свикна и всеки ден се плацика в басеина, но миенето на главата е голяма мъка. Явно някога й е залютяло на очите, защото иска да се къпе без сапуни и шампоани.

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 18:24 от Шушон

# 13
  • Мнения: 2 657
Оф ooooh!и ние сме със същия проблем.даже мислех да пускам и тема ConfusedОще докато беше на 7-8 месеца къпането стана кошмар.Явно го бях попарила още докато го къпех в коритото,защото аз по принцип се къпя с кипяла вода и я правех като за мен,но на него явно му е била доста кипяла.И така запо4на се едно реване до посиняване и пищене и не можехме да го удържим в коритото,дори и целия кош с играки да изсипем ConfusedСега лятото го къпех на терасата в басейна отна4алото и проблемът уж беше отшумял.та постепенно го прикотках да се къпем в банята,но уви-къпането бе кеф само няколко дни,докато не падна два пъти Rolling EyesИ от тогава старата песен на нов глас ooooh!От няколко дни пълня басейна в банята и пускам водата но пак е рев,та се надявам скоро да го превъзмогнем този страх.явно последния път се уплаши доста,когато падна.Даже и аз като влизам в банята или баща му,запо4ва един рев и едно пищене #Crazy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Копирам от една друга тема мнението си:

Вики отскоро я вкарахме в банята да я къпем със слушалката, купихме й за целта джапанки. Отначало беше много ентусиазирана, миеше се с моя "душ-гееел"  Laughing, обаче откакто й измихме косата, попадна й вода в очите, много се уплаши, вече не ще и да чуе за банята, иска в легенчето в стаята.... изобщо, на голям проблем го парви и всяка вечер водим преговори.  ooooh!

Известно време я миехме в легенчето, после я излъгах да ходим пак в банята (помогна едно нейно халатче за баня с качулка като зайче), обаче как да я накарам да спре да се страхува да си мие косата?   Thinking Сама казва: "Страх ме е от водата, влиза ми в очите, не искам със шампоанче".   Tired

Общи условия

Активация на акаунт