HEMOGLOBIN-KAKVI SA STOINOSTITE

  • 1 840
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Цитат
PRIVET NA VSI4KI MAMI
BIX ISKALA NIAKOI KOITO ZNAE KAKVI SA NORMALNITE STOINOSTI NA HEMOGLOBINA PRI BEBETA DA MI PI6E!
IMAM I O6TE EDIN VAPROS-KAKVO OZNA4AVA
ANIZONORMOCITOZA I TARGENTNI KLETKI+?
IZPUSNAX DA VI KAGA 4E DA6TERIA MI E NA 6 MESECA I STOINOSTA NA HEMOGLOBINA I E 122g\L
PREDVARITELNO VI BLAGODARIA!
Привет на всички мами
Бих искала някой които знае какви са нормалните стойности на хемоглобина при бебета да ми пише!
Имам и още един въпрос – какво означава анизонормоцитоза и таргентни клетки +?
Изпуснах да ви кажа, че дъщеря ми е на 6м и стойността на хемоглобина и е 122 г/л
Предварително благодаря!

-------
Моля пишете на Кирилица, с малки букви (големите се възприемат като крещене)!

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 13:52 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 1 428
Хемоглобина на дъщеря ти е супер.За деца до 4 години нормата е над 110.

# 2
  • Мнения: 291
Нормалните стойности на хемоглобина при деца е от 110 до 140 g/l. Виждал съм и референтни стойности за малко дете подадени от лаборатория - 120 до 160 g/l. Определено мисля, че 122 g/l е една напълно нормална стойност.

Анизоцитозата представлява разлики в размера на еритроцитите. Както се досещаш еритроцитите не се правят "по калъп" и е нормално да има вариации в размера им. Когато тези вариации са в границите на нормата се говори за анизонормоцитоза.  Това е важен (но не единствен) показател за диагностика и контрол на терапията при някои видове анемия.

Таргентните (мишеновидни) клетки представляват еритроцити с нарушено съотношение между повърхност и обем. Под микроскоп изглеждат като мишени. По-тъмни в центъра и по периферията и с по-светъл пръстен в средата. Това се дължи на неравномерното разпределение на хемоглобина в тях. Наличието им е важен (също не единствен)  показател за някои видове анемия.

# 3
  • Мнения: 1 080
ще  използвам  темата  да  питам  и  аз  хемоглобина  е  112 , обаче MCV-77.0 ,MCH-24.0 по  зададените  стойности последните  две  са  под  норма  дали  става  въпрос  за желязодефицитна  анемия  или  както  казва педито нормално е при  бебета тези  стойности  да  са  по-  ниски ?

# 4
  • Мнения: 291
MCV - показател показващ средния обем на еритроцитите. При деца от 1 до 4 годишна възраст нормата е 77-79. След 4 годишна възраст трябва да е над 80.

MCH - показател, показващ средното хемоглобиново съдържание в еритроцит. Нормата е от 26-31. Възможно е в детска възраст долната граница да е леко снижена.

Ако става въпрос за бебе, което не е новородено, считам, че показателите са в норма, въпреки, че гравитирате около долните граници.

Общи условия

Активация на акаунт