Сметанов сос за спагети - как?

  • 34 524
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Досега винаги съм правила спагети с доматен сос, но искам да разнообразя малко репертоара. Преди няколко дни имаше голяма тема за спагетите, но никъде не видях как точно се приготвя прословутия сметанов сос! Хайде помагайте - имам течна готварска сметана, кутийка топено сирене, кайма, гъби - дайте идея как да направя страхотни спагети с тези продукти!  chef

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Аз правя сметанов сос като загрявам сметана, докато се сгъсти (трябва да се бърка и да не й се дава възможност да кипи, а и да се започне загряването от студена температура на котлона), добавям подправки и леко сварени или запържени скариди.

Друг вариант е вместо скариди да сложа запържени без много (или без почти никаква) мазнина гъби. Добавям безсолни маслини и малко кисели краставички, нарязани на ситно. Така правя вегетариански макарони.

За сгъстяване на сметаната понякога използвам обезсолено бяло сирене или извара.

Алтернатива на сметановия сос е сос от тиквички - тиквичките се нарязват на дребно и се сваряват за 6-7 мин. Пасират се, водата им се изцежда. Добавят се подправки и сосът се сгъстява като към 2 части тиквички се добавя 1 част майонеза.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:05 от InaDot

# 2
  • Мнения: 901
. Запържи лук .......
. добави едно кубче бульон -зеленчуков
. и малко вино и остави да се задушава поне 10 минути или докато не омекне лука...
. прибави гъби  ..
. гъбит пускат вода затова още да се задушава към 15 мин или докато водата от гъбите не се изпари ..
. добави  шунка нарязана на кубчета...
. подправи със щипка захар и сол .. черен пипер...
. накрая изсипи една кофичка заквасена сметан или готварска сметана и доведи до кипване ..
. намали огъня и нека да къкри 3-4 минути ...
,. свари макароните спагетите според указанията на опаковката..
. отцеди макароните и залей с получения сос
. при сервриането поръси с настърган  кашкавал ....

# 3
  • Мнения: 14 471
аз запържвам гъби /пресни/
добавям след това кренвирши на ситно, чер пипер и най-накрая сметаната.
не знам с кайма как ще се получи, струва ми се тежко ще стане.

# 4
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
Аз го правя така. Запържвам колобаса, в твоя случай - каймата (аз слагам пушен бекон за спагети "Карбонара"), после изсипваш сметаната, топеното сирене, настъргания кашкавал, гъбите, бъркаш малко докато се сгъсти сметаната. Като подправка малко бял или черен пипер.
Напоследък този сос го слагаме в тортелини, а не в спагети. Това е последния хит при нас.
Да ви е сладко.

# 5
  • Мнения: 56
звучи вкусно ще го пробвам и аз.

Общи условия

Активация на акаунт