Въпрос за таксите за висше образование

  • 505
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 179
Здравейте, някой има ли представа, държавната поръчка запази ли се като такава или сега всички плащат за висшето? Някой ако има линк към подобна инфо - много много тенкс  Hug

# 1
  • Мнения: 164
Аз в момента  уча за бакалавър(вече последна година) И все още съм държавна поръчка.Засега плащам семестър по 60-65 лв.-задочно
Бях чула да се комемтира да премахват държавната поръчка,но не знам дали умниците са гласувала и какво са решили.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:58 от kroni

# 2
  • Мнения: 31
Сега всеки заплаща някаква такса за обучението си, размерът е различен в университетите, но общо взето в държавните е около 100/150лв. на семестър.
Това е за държавната поръчка.
В частните ВУЗ парите са много повече, но ти не мисля , че имаше предвид тях.
Изцяло безплатно образувание /каквото го помниш отпреди 2001г/ вече няма.

# 3
  • Мнения: 8 505
Държавна поръчка няма от няколко години.
Сега се води държавна такса,като сумата е различна в зависимост от характера на специалността-напр.хуманитарните специалности и (ако не се лъжа) художестените са най-скъпи и т.н. Всяка година годишната такса се коригира (най-често се увеличава).Ако изровя от някъде,ще ти я пусна.Задочниците плащат 50% от таксата за съответната специалност.

# 4
  • Мнения: 6 889
Аз уча редовно икономика и семестърът ми е 100 лв.

# 5
  • Мнения: 8 505
Деска,ориентирай ме-университет,специалност-така ще е по-лесно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И аз така знам- всичко се заплаща. Естествено, в зависимост от университета, от специалността и от формата на обучение( редовната форма струва май по-скъпо).
Доколкото знам, ако завършиш с отличие бакалавърската, може да ти е  безплатна магистратурата, поне в ПУ е така, но за другаде незнам.

# 7
  • Мнения: 2 212
Доколкото знам, ако завършиш с отличие бакалавърската, може да ти е  безплатна магистратурата, поне в ПУ е така, но за другаде незнам.

Няма такова нещо, има определни места, които се броят на пръстите на едната ръка за т.нар. държавна поръчка или каквото е там държавно магистратура, която е наполовината горе долу на нормалната като цена. Безплатна магистратура напълно няма   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт