бременност с две матки

  • 1 236
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте.Аз съм на 28 години от Бургас.Преди 3 години ми поставиха диагноза-две матки(съответно с две шийки).След няколко години неуспешни опити да забременея чудото стана.В момента съм бременна в 16г.с.Засега няма проблеми,но в случаи като
моя, обикновенно проблемите идват през 2-ри триместър и по-нататък.Страхувам се ,
дали ще успея да износя бебето си докрай.Ако има жени с моя проблем ,моля споделете
своя опит ,защото такива случаи са много редки ,а информацията доста оскъдна.

# 1
  • Мнения: 4 324

За съжаление, това което съм чела не е много добро Sad Силно ти ситскам палци при теб всичко да е наред! Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Миличка, стискам ти палци всичко да е наред ! За първи път чувам за такова явление, нямам никава информация по въпроса, но надявам се всичко да е нормално:-)
Да знаеш, след като си забременяла, това е един вид 'дар' , значи нещо ти се дава, получаваш...
Не мисли какво лошо ставало в такива случаи, защото за всяко правило си има изключения!

Пак ти казвам- КУРАЖ, УСМИВКИ, защото на бебчо му трябват положителни емоции и стискам палци Hug

# 3
  • Мнения: 1 756
И аз стискам палци всичко да мине наред
Пусни търсачката,въпреки че съм сигурна че много си изчела по темата,но може да попаднеш на тема от форум за същия проблем
Успех Peace

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм с еднорога матка и също имах лоши прогнози. Повечето лекари ми казваха, че ще съм голяма късметлийка ако успея да задържа до 7-мия месец ooooh! И двете си деца родих с планово секцио в 9-ти месец Hug Вярно, с ниско тегло бяха- нямаше място да се развиват и бяха спряли да растат, но си наваксаха след раждането.
Само бъди спокойна и не се притеснявай. Вярвай, че ще успееш Peace След няколко месеца ще прегръщаш бебето си  bouquet

# 5
  • Мнения: 53
Стискам ти палци! Hug
Колкото по-малко се притесняваш, толкова по-добре за бебето!

# 6
  • Мнения: 279
Eheee ne se pritesnqvai Wink. Az imam priqtelka sus su6tiq problem kato tvoq. Bremennost s dve matki e naistina mnogo rqdko sre6tano,dori neinata ginekolojka za pruv put i se slu4i da ima klientka s takuv slu4ai(tova go bila 4ela samo v u4ebnicite). Znam samo,4e sled kato zabremenee6 trqbva da se pazi6 malko pove4e i nedei da se pritesnqva6!!! Misli samo optimisti4no i 4e vsi4ko 6te e nared,za6toto nie horata sami si predizvikvame lo6ite ne6ta,koito ni se slu4vat!!! Tui 4e smelo napred i nqma da ima6 nikakvi problemi Wink..........Uspeh i mnogo 6tastie ti jelaq Peace

# 7
  • Мнения: 83
здравей!имам една приятелка със същият проблем.първото си дете го износи без никакви проблеми-само кадето трябваше да ражда секцио(мисля че и на теб ще ти кажат същото).а вторият път-от 2 матки забременя извънматъчно.даже се бяхме улучили заедно в болницата миналата година и лекарите бяха се учудили много как така от 2 матки е забременяла извънматъчно.надявам се да нямаш никакви проблеми!!! newsm10 newsm10 newsm10
леко бременеене.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 366
Здравей, при мен нещата са почти същите само, че матката ми е двурога и с една шийка , но е толкова разделена че на практика са две. Освен това  е в комбинация с поликистозни яйчници, но вече имам две момченца въпреки, че никой не вярваше, че ще износя и родя по нормален начин. Първото си бебе го износих и родих нормално след като 5 години го "правихме", а второто го родих преждевременно преди месец в 33 г.с. и още не са го изписали, но слава богу след всички перипетии вече е добре. Важно е да лежиш да се пазиш и да те наблюдава добър специалист. И не се отчайвай аз съм доказателство, че и от първата бременност може да се износи бебе с две матки. Grinning

# 9
  • Мнения: 7 640
имаш реални шансове за успешна бременност, просто се пази много и се ориентирай към опитен  и съвестен специалист

Общи условия

Активация на акаунт