Да се примириш - това малодушие ли е ...........

  • 3 495
  • 34
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
Случвало ли ви се е да преглътнете неща, които по принцип ви дразнят и са противни на представите ви, защото това би довело до много проблеми и дори разрив в отношенията ви с любимия човек? Това според вас малодушие ли е или е необходим компромис? И кога ви идва твърде много отстъпването? Има ли някаква граница, след която просто казвате "край"?
Може да ви звучи много общо и абстрактно, но не ми се конкретизира ситуацията, защото тя датира отдавна във времето и извадена от контекста на ежедневието ще звучи абсурдно.
Моля ви само да поразсъждавате с мен, за мое успокоение или ако щете - за да засилите безпокойството ми  ooooh!. А може и да давате примери с компромиси, които правите в името на общото благо.

# 1
  • Мнения: 552
Зависи за какви неща става въпрос... Примирението с едни е компромис, с други - отстъпление... но ми се струва, че за малодушие не може да става дума в отношенията с партньора  Whistling Може би прекалявам с добродушието, но... така ми се струва в момента  Rolling Eyes Естествено, стандартите за "външни" хора са съвсем различни...
Много е трудно да се сложи тази граница. Струва ми се, че всички двойки имат този проблем... и той няма генерално решение - има "побутвания" на граничната линия от двете страни, и вече става ясно дали двамата успяват да запазят относително равновесие, или не толкова   Peace

# 2
  • Мнения: 1 134
Зависи от ценностната ти система, от принципите ти, от отношенията ви. За една жена в рамките на компромиса е мъжът й да я пребивава, за друга - да не й каже, че я обича точно 5 пъти на ден, примерно...
Малодушие поне за мен е тогава, когато някой съзнателно ти вреди, убива непрекъснато някаква част в теб, а ти  не намираш сили да му се противопоставиш.
Останалото са компромиси, но летвата на всеки е различна...

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз мисля, че не е малодушие. В една връзка рано или късно се появяват такива моменти, в които човек се пита какво сега - да преглътна, или...да започна борба...
Не,
мисля че ако компромиса е в нормални гръници, което понятие за всеки е различно и е доста абстрактно, то това е едно необхоимо зло, ако мога така да го нарека. Дори е градивно ако човек поразсъждава, защото ако направиш искрен компромис, а не го правиш въпреки себе си, то тогава с партньора така изграждате характерите си, че в един момент не е нужно да правите каквито и да било компромиси. Просто живота ще протича някак си леко и естествено.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
точно за равновесито иде реч, indian rose - страхувам се, че ако продължа да упорствам на някои теми, това ще помрачи взаимоотношенията ни .... Cry

# 5
  • Мнения: 1 190
Разбира се, че се е случвало да преглътна неща, които са ме дразнили ...
Истината обаче е, че в повечето случаи си казвам всичко, дори и да съжалявам след това, не знам .. зависи от моментните обстоятелства.
Обаче и компромиси трябва да има, но не едностранно Peace
Просто животът е толкова кратък и е глупаво голяма част от него да преминава в спорове или подобни Hug
Защо не поговориш със съпруга си .. ако нещо ти тежи, намери удобния момент Peace

Успех Hug

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Аз не съм от най- добродушните, но не приемам споменатото от теб за малодушие  Stop
Всеки сам поставя границите си в отношенията си с даден човек- родител, роднина, приятел, съпруг. Лично аз се стремя да не ги пристъпвам. Но дори и така да е- не го приемам за малодушие, а за компромис със себе си. Затова избягвам да нарушавам установените в една връзка граници и правила, за да съм в мир със себе си поне  Grinning Дори и да ти звучи егоистично...
Да, равновесието е трудно да се задържи. И ако и двете страни не полагат усилия- смисълът за единия се губи...

# 7
  • Мнения: 552
точно за равновесито иде реч, indian rose - страхувам се, че ако продължа да упорствам на някои теми, това ще помрачи взаимоотношенията ни .... Cry
Разбирам те прекрасно. И при нас има такива неща  Confused За мен те са много сериозни, но за толкова години съм стигнала до извода, че няма оправия  ooooh!
Така че... вариантите са: или дъвчем до припадък тези проблеми, без никакъв ефект (защото сме стигали до граници, след които са... студени мрачни полета  Sad), или ги заобикаляме - говоря за себе си... но предполагам, че и за него има такива неща - или най-вероятно са едни и същи, просто гледната ни точка драстично се разминава - точно там е проблемът всъщност  Shocked

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
[Toni4ka /b] - въпросът е, че ние говорим и сме говорили много по темата, но сме на различни мнения и аз съм решила / почти / просто да се предам и да спра да упорствам.

Вивиан , наистина ми звучиш успокоително, но пустият ми "овнешки" инат и характер все ме подтикват да се боря и да не отстъпвам  ooooh!

Малодушие поне за мен е тогава, когато някой съзнателно ти вреди, убива непрекъснато някаква част в теб, а ти  не намираш сили да му се противопоставиш.
Останалото са компромиси, но летвата на всеки е различна...
[bMamaZ ][/b] - става въпрос за разлика в мненията по съществен въпрос, който довежда до остри спорове, да не кажем караници, което много ме притеснява.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
точно за равновесито иде реч, indian rose - страхувам се, че ако продължа да упорствам на някои теми, това ще помрачи взаимоотношенията ни .... Cry
Разбирам те прекрасно. И при нас има такива неща  Confused За мен те са много сериозни, но за толкова години съм стигнала до извода, че няма оправия  ooooh!
Така че... вариантите са: или дъвчем до припадък тези проблеми, без никакъв ефект (защото сме стигали до граници, след които са... студени мрачни полета  Sad), или ги заобикаляме - говоря за себе си... но предполагам, че и за него има такива неща - или най-вероятно са едни и същи, просто гледната ни точка драстично се разминава - точно там е проблемът всъщност  Shocked

Ох, като чета какво си казала и някак ми става по-леко ...  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Целта ми не е да те успокоя, наистина.
Просто ти го казвам от опит, мъжа ми е доста силен характер и знам, че ако искам да постигна нещо, то е само с търпение и любов. С инат само можеш да загубиш.
Аз принципно съм лек характер, лесно се общува с мен, не обичам да опорствам, а и вече разбрах, че не винаги съм права, това от позицията на годините и сем. живот и опит.
Звуча като някоя лелка направо. Извинявай. Целта ми не е да те поучавам. Embarassed

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако става въпрос нещо за родителите му, мисля, че не е редно да го настройваш срещу тях или да дълбаеш там........Просто кажи, че с нещо не си съгласна и ще постъшпваш еди как си, защото това си си ти..........Търпение много трябва.......И мен всички ме дразнят понякога...чак се чудя защо сме се взели .........от нерви ги мисля тези неща.......... после като го видя и ми минава.........Дразнят ме моите родители, неговите..........братя , сестри, приятели......Имала съм такива моменти, когато нещо не съм на кеф........

Потърси първо решението в теб самата и ако не го виждаш, тогава наистина проблема е в него и ...........поговорете.........Ох

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
Вивиан, изобщо не ми звучиш като лелка, а като мъдър човек - честно. Аз явно още не мога да открия за себе си тая мъдрост и уравновесеност и да започна да приемама нещата по-философски.

# 13
  • Мнения: 552
Ох, като чета какво си казала и някак ми става по-леко ...  Hug
Много се радвам  Hug
На мен ми се струва, че е много разпространено някакво схващане - свързано с еманципацията може би, че жените винаги трябва да са бойни, да отстояват територията си... дори тук, във форума, постоянно чета мнения в този дух. Което не е лошо, но в някои случаи просто не помага - знам, че има хора, за които "компромис" е мръсна дума - и аз бях от тях... просто опитът ме е научил друго, и като цяло не съжалявам  Simple Smile
P.S.: Като прочетох мнението на Вивиан, веднага стигнах до извода, че и аз звуча като лелка (за нея не знам, но аз - определено  Mr. GreenJoy Виж тя сега каква стана - събрал се е един лелски съвет да ти дава акъли  hahaha Забавна работа...  Peace

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
Ако става въпрос нещо за родителите му, мисля, че не е редно да го настройваш срещу тях или да дълбаеш там........Просто кажи, че с нещо не си съгласна и ще постъшпваш еди как си, защото това си си ти..........Търпение много трябва.......И мен всички ме дразнят понякога...чак се чудя защо сме се взели .........от нерви ги мисля тези неща.......... после като го видя и ми минава.........Дразнят ме моите родители, неговите..........братя , сестри, приятели......Имала съм такива моменти, когато нещо не съм на кеф........

Потърси първо решението в теб самата и ако не го виждаш, тогава наистина проблема е в него и ...........поговорете.........Ох

Е, как ме разконспирира веднага - по-точно позна причината за терзанията ми. Някак колкото повече упорствам на своето, толкова повече виждам, че не постигам целта си, а напротив ....

Общи условия

Активация на акаунт