5 седмици без подобрение

  • 832
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 605
Омръзна ми! Почти всеки ден висим по болници, а резулатът е нулев. Никой не може да ми каже, какво се случва с детето ми, вече съм отчаяна!
Ще се опитам максимално кратко да опиша болестта на дъщеря ми:
1. седмица - започва с висока температура (почти 40 градуса), хрема, леко зачервено гърло, подути лимфни възли на врата. На четвъртия ден избива обрив. Двама педиатри дават две диагнози - рубеола и херпангина.
2. седмица - температурата пада на 37,1 - 37,5, но е постоянна, кашлица
3. седмица - детето има кашлица нощно време, но иначе е в добро състояние
4. седмица - температурата минава 40 градуса, гърлото отново е червено. Според педиатъра отново херпангина. Към третия ден температурата спада до 37,5 и така си остава. Към края на седмицата избива един кучешки зъб, но венците все още не са спокойни, очакват се още зъбчета. Правят се изследвания на кръв и урина. Наице е ускорена утайка - 56mm! Детето не позволява да му се вземе урина.
5. седмица - температурата не спада под 37 градуса, кашлицата се влошава, хремата също. Според педиатъра дробовете са чисти (отказва направление за снимка), гърлото е спокойно, предписва се АБ заради секретите от носа. На своя глава решавам да го отложа.
Черешката на сладоледа - днес вечерта забелязах огромна, твърда подутина под лявото ушенце (не пред ухото, нито зад него, точно отдолу). Утре сме на преглед, но след 5 седмици лутане нямам доверие вече на педиатрите. Имам чувството, че пропускат нещо важно и нещата се влошават все повече. Няма да давам лекарства, предписани наслуки!
Прехвърлям през главата си различни варианти - зъби в комбинация с вирусни инфекции, ушна инфекция, заушка, мононуклеоза... не се смейте, чета наред и си търся диагноза, защото за мен не е нормално, дете, което не е боледувало цяла зима да изкара цялото лято болно...
Можете ли да ми помогнете с някакво предположение или поне насока, какво да правя занапред  Praynig

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 897
А аз мисля, че детето не е било  излекувано от самото начало, а само се потушава и после пак отначало. Особено когато никнат зъби са още по- податливи на вируси.
Според мен отиди на педиатър, в който имаш доверие и ще те изслуша, кажи му всичко, което си написала на нас, ако трябва и секрет да се изследва,
да направят антибиограма и да оздравее детенцето най - накрая  Hug.
А ако решиш може и до хомеомат да се допиташ, зависи къде си, че при нас няма такъв класически.

# 2
  • Мнения: 997
 Първо и най-важно - дано детето ти се оправи бързо и тези грижи да останат зад гърба ви. И аз мисля, че са ви изпуснали от самото начало. И как така ще откажат направление. Имат проблеми с лимита на направления - но състоянието на детето е тревожно. Не е сега момента, но аз бих си сменила лекаря....при първа възможност.
 

# 3
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
За мен, детето е болно от шарка Cry
Ние бяхме така един месец, то не беше един антибиотик, не беше втори, капки за уши, нос, имуностимулатори, после температура, и т.н. докато се ядосах и като спрях всичко което е подтискало шарката/розеола/ се обрина милото ми бебче и миряса, а и най-важното се разбра какво е!1во бяха сополи, многооо сериозни, после гърло, после температура, после подутина при ушите, после беше вирусно заболяване, отити и така.Не ядеше, не спеше, хем игриво, но някак си унило, не както си е моето бебче, някак си беше различно - не мога да го обесня, а сега направо си е моят син калпазан малък сладък.
Това е моето скромно мнение, дано да се лъжа.

а най-важното е да се оправя бързо, бързо

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря ви за отговорите!
Днес заведохме детето на УНГ, взехме секрет от гърлото и носа, резултатите ще бъдат готови в понеделник. Подутината е от лимфен възел. Направихме и рентгенова снимка на бял дроб, съмненията ми за бронхит за съжаление се потвърдиха. Изписаха ни Зинат, защото състоянието на детето не позволява да се изчакат резултатите в понеделник. Предстоят още изследвания, възможно е и лекарството да бъде сменено.
Голямата ми грешка е, че и за миг не се усъмних в педиатъра си и не потърсих друг специалист. Задължително ще запиша децата си при друг личен лекар. Ако знаете, как мога да направя това извън регламентираните месеци, моля споделете!
Надявам се, нещата вече да тръгнат на добре!

Общи условия

Активация на акаунт