Колко часа съхранявате АМ в хладилник?

  • 1 593
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Колко време след като съм направила АМ мога да го дам на бебо, ако го съхранявам в хладилник? Нещо не си го изяжда напоследък в тия жеги, а ми е жал да хвърлям по 100мл  Cry И дали може да се притопли отново в микровълнова newsm78?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Пише си на опаковките да се консумира 1 час след приготвянето.Аз съм претопляла зимата след около 40 мин,но никога не съм го предлагала след час/за хладилник не съм си и помисляла-май няма смисъл/.А за това че хвърляш прави по-малко и ако не стигне направи пак.Аз съм го практикувала,даже ми се е случвало и с бебка на ръце да го правя-не е чак толкова трудно.

# 2
  • Мнения: 992
Николко !!!!!
за да не хвърлях прави по по малко и ако пък не се е нахранило му доправи.На кутията е написано да се консумира до 1 час след като е направено, защото се развива една бактерия която е изключително опасна. Мисля че бебето е по важно от 1-2 лева хвърлени със 100-те грама АМ

# 3
  • Мнения: 1 448
На Фризо 2 пише, че може да се съхранява до 24ч в хладилник, ако става въпрос за Фризо де  Hug

# 4
  • Мнения: 8 505
Не съм съхранявала АМ в хладилник.Изхвърлях го след 30мин (макар да пише на кутиите до 1час).Защо не приготвяш по-малко количество щом не го изпива цялото?А ако го изпие-правиш още малко.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Има някои марки млека, които може да се приготвят и да се съхраняват в хладилник, но ако бебето не е пило от шишето!

# 6
  • Мнения: 1 756
Ами аз знам че е опасно да се дава след пове4е от час, независимо какво пише на кутията,
но все пак и те затова пишат, уж да се знае newsm78

# 7
  • Мнения: 5 370
Само ако не е пито от шишето, може да се съхраняват в хладилник, мисля аз.
Бях много учудена, когато го прочетох в една американска книга за гледане на деца.
Там даваха пример как можеш да си направиш сместа за цялото денонощие в 7-8- бутилки.
Ако изхвърляш по 100 грама-то просто намаляш "дажбата". Wink

# 8
  • Мнения: 4 392
Аз го изхвърлям. Прави по-малко и ако е още гладно детето ,направи пак! Peace

# 9
Аз го запазвам 1 ден в хладилник-нищо му няма.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 01:48 от Vivi

# 10
  • Мнения: 832
Az go zapazvam 1 den v hladilnik-ni6to mu nqma
На кой му няма нищо - на млякото или на детето? И как разбираш, че нищо му няма. Както са ти казали другите, се развива бактерия, така че недей да бъдеш сигурна че нищо му няма. Хората не случайно са написали - да не се дава след повече от един час откакто е направено. На мен ми се е случвало и цялото шише да изхвърля, когато бебо е заспал, а аз вече съм му го направила, но по важно е бебето да е здраво. Голяма работа че ще се хвърлят 100 грама.

# 11
  • Мнения: 46 492
Давам, ако е до 1 час, после изхвърлям.
Но ако е цяло шише, слагам в хладилника и мъжът ми прави палачинки на другия ден  Mr. Green

На кой му няма нищо - на млякото или на детето? ...

На хладилника  hahaha

# 12
  • Мнения: 7 186
АМ не съхранявам, пито- не пито- хвърлям. Такива експерименти от икономия не си правя!

# 13
  • Мнения: 1 737
Мисля, че трябва да направят разлика с този 1 час м/у новородени и бебета над 6м, 1г. и т.н. На новороденото се стерилизира всичко. Сина ми от 7-8 месечен е на пода и яде каквото докопа от там. Каква е тая опасна бактерия, дето ще се развие за 1 час. В кърмата също могат да се развиват бактерии, а тя може да се съхранява до 24ч.
Съгласна съм за 1 час за новородени и малки бебета, но от как давам АМ (9 месечен) си позволявам да го съхранявам неизпито до 4-5 часа в хладилника. Ако е повече време - сварявам го на кисел.  Crossing Arms

# 14
  • София
  • Мнения: 663
Николко !!!!!
за да не хвърлях прави по по малко и ако пък не се е нахранило му доправи.На кутията е написано да се консумира до 1 час след като е направено, защото се развива една бактерия която е изключително опасна. Мисля че бебето е по важно от 1-2 лева хвърлени със 100-те грама АМ
Peace

Общи условия

Активация на акаунт