Молба за неплатено майчинство.

  • 1 038
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 965
Да питам дали има някакво правило или зависи от конкретния работодател.
Дали, подобно на молбата за платеното майчинство, е в свободна форма и кога е добре да се подаде (преди да изтече платеното или на първия работен ден)?
 Rolling Eyes

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можеш да я напишеш свободен текст както си писала тази за платеното майчинство.
Хубаво е да я подадеш няколко дни преди да изтече платеното, особено ако имате във фирмата деловодство или се изисква парафиране от няколко човека.

# 2
  • Мнения: 4 965
Много ти благодаря   bouquet.
Нямаме деловодство и се парафира само от шефа. Единствено се притеснявам, защото първият ми работен ден се пада почивен ден (събота) - т.е. реално трябва да отида чак в понеделник (на 3-тия ден след изтичането на майчинството).
Вероятно ще гледам да я подам 1-2 дни по-рано, за да неми се налага да стоя и чакам в понеделник, ако шефът го няма.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Дори и още по-рано да го направиш е по-добре. Така ще си спокойна за отпуската. Нямат право да ти откажат да я ползваш, ако имаш възможност да си стоиш в къщи мъжът ти може да ти прехвърли и неговата част.

# 4
  • Мнения: 4 965
Да, знам, че нямат право да ми я откажат, но ми се иска и да съм коректна към тях (досега не съм имала проблеми с фирмата) - да не са си планирали евентуални отпуски, вярвайки, че аз ще се върна.
Имахме идея за прехвърлянето на 6-те месеца от мъжа ми, но пък стават много. Аз работя и друга работа от къщи, но имам намерение да си сменям постоянната работа и цяла година ще ме забави много.
Ще ползвам 6-те неплатени, като междувременно ще ми тече кандидатстването за новата работа, а после мисля да си взема платената (не съм взимала няколко години и са ми се събрали над 3 месеца). Т.е. стават 9, а и после бабите ще помогнат за по някой месец и шушулките ще са готови за градина (искам да им спестя яслата).
Оттам-насетне ще остане само да предам работата (предполагам, че момичето, което в момента ме замества ще приеме да остане на постоянен договор) и ще мога да си започна спокойно през пролетта с новите задачи.
 Sunglasses

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според мен ако по-рано си подадеш молбата, ще могат да си планират отпуските по-добре.
Успех с кандидатстването  Peace

# 6
  • Мнения: 1 328
За прехвърлянето на неплатеното майчинство от бащата (което е още 6-те месеца), може да се ползва до навършване на 8 годинки на детето, така че ако имаш вариант сега кой да помага с дечицата - по-добре:)  Peace

А за подаването на молбата - колкото по-рано, толкова по-добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт