Явен опит за измама- бихте ли се обадили в полицията?

  • 1 947
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 391
Момичета, снощи се случи нещо интересно- обадиха се на мъжа ми от името на негов братовчед/мъж, който се представи за въпросния братовчед/ с цел да се купели някакви филтри за много сериозна сума и после да се продадат за още по сериозна сума- с две думи класическа схема за измама. Мъжа ми се ядоса много, естествено веднага се обади на истинския братовчед и стана ясно за какво иде реч- чудехме се дали да информираме полицията, или просто да отсвириме измамниците- мъжа ми отначало реши да им спретне контра-номер с един сериозен бой, после каза, че ако се включи полицията ще има дълги и мъчителни процедури и в крайна сметка схемата е така измислена, че няма да има на практика сериозни последици за измамниците, но аз продължавам да се ядосвам и да смятам, че не е все едно да се измъкнат безнаказано. Вие как мислите?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
С две ръце за боя!  Peace

# 2
  • Мнения: 83
Слушай мъжа си!Така трябва,ма да си подсигури боя,че рядко са сами ................
Важна житейска сентенция"Бии за да те уважават"Не приемам коментари по нея,не е моя. Naughty
Един познат казва така:"Абе има си хора,които направо ти се молят да ги набиеш"

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Обадете се на полицията!

# 4
  • Мнения: 522
В Димитровград има вече доста хора измамени по абсолютно същия начин.Трябва да звъннеш в полицията разбира се!

# 5
  • Мнения: 4 965
Този номер все повече зачестява и все повече хора се "ужилиха".
Аз съм за полицията. Има начин да изискат разпечатка и да разберат кой ви е търсил, както и да си го търсят по техни канали. Ако сте се усетили кой е, още по-добре.
 Peace

# 6
  • Мнения: 11 003
Този номер отдавна го правят, с разни странни и уж по-редки материали, като убеждават жертвата, че ще ги продаде лесно и изгодно. А накрая се оказва, че в най-добрия случай материалите са менте или е опаковано нещо друго.

# 7
аз съм и за двете- и бой и полиция,което и да изберете- направете го

# 8
  • София
  • Мнения: 3 391
Да, за въпросната класическа схема иде реч. Лошото е- както ви казах, че на практика няма престъпление- един човек продава на друг човек нещо- отделен е въпросът, че това нещо е абсолютно неизползваемо и на практика ще ги задържат, ще знаят, че е измама /полицаите/, но в съда няма да мине и ще ги пуснат.

# 9
  • София
  • Мнения: 897
Аз съм за полицията, но като се има в предвид какви са процедурите при такива случаи... защо не им спретнете вие някой номер? Уж сте се вързали и да ги чакате на уговореното място с полицая например?

# 10
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
И аз бих гласувала за боя...както каза Аззи пред съда няма да мине номера...или в най-добрия случай ще се точи сума ти време...а точно за тоя тип измами...колко репортажи са давали по тв-то не е истина Shocked...Данои все по малко хора се хващат на тая въдица  Praynig

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм за полицията, но като се има в предвид какви са процедурите при такива случаи... защо не им спретнете вие някой номер? Уж сте се вързали и да ги чакате на уговореното място с полицая например?
smile3521

# 12
  • Мнения: 2 047
  Аз съм за полицията определено, да не стане после те да съдят мъжа ти за побой.

# 13
  • Мнения: 495
на този етап не е било нужно
не се ядосвай
тук ще вмъкна любимата си фраза от римското право:
ЗАКОНЪТ ЗАЩИТАВА ЗРЯЩИЯ, НЕ СПЯЩИЯ

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Извинявам се, че се намесвам в темата, но става дума за предполагаема измама, според вас нормално ли е лятото да плащаме 100 лева ток, при положение че постоянно включен е само компютъра, и бойлера от време на време? Дори телевизора е самоз а няколкоч аса дневно, лампи също, а и какво хаби една лампа...  За сравнение, на майка ми в лабораторията имат 22 лева ток, с климатик, непрекъснато включени куп уреди и така нататък? 100 лева лятото?

Общи условия

Активация на акаунт