Вече 9-та година следродилна депресия?!?!?

  • 1 110
  • 11
  •   1
Отговори
Знам, че тук има много теми за този вид депресия, за което се извинявам предварително.
Безкрайно съм озадачена - местно светило - доктор по психология още от първия сеанс ми каза, че още продължава следродилната ми депресия. Започнала преди 9 години / от първото раждане/ ... продължила след второто и така в омагьосания кръг вече девета година... #Crazy  #Crazy  #Crazy
Възможно ли е това?!?!?!?!  newsm78  newsm78  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 722
Не вярвам ... следродилната депресия е предимно свързана с хормоналните промени в организма. Може да е депресия, но според мен няма връзка с ражданията. Аз имах много тежка следродилна депресия - постоянно плачех, тревожех се за здравето и живота на бебето, едва ли не не му се радвах и т.н., но мисля, че за месец, два мина.

# 2
  • Мнения: 600
според мен са пълни глупости. аз имах много тежка такава - пълна програма с 'не ми се живее', 'не го искам това дете' и т.н. та ходих на психолог и хомеопат. освен че ме оправиха бързо, ми обясниха подробно от какво и как се случва. няма такова нещо - 9 години!

# 3
...радвам се да ви прочета  Grinning
май следва да се замисля до колко да и имам доверие на докторката  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 052
По скоро това си е друг вид депресия, която може да си зациклила....смени докторката.

# 5
  • Мнения: 945
Гледах едно предаване наскоро според което 50 процента от жените получавата следродилна депресия, която при един процент се превръща в нещо още по силно (не помня как го нарекоха)... Така че е напълно въzможно да ти е още след раждането.

Мен ако питаш, довери се на лекря си, ако искаш да ти помогне. Ако питаш тук във форума (то нало всеки от нас има по едно тайно висшо zа лекар и повече от всеки лекар на тоzи свят zнае), то само ще се настроиш против лекаря си и няма да му имаш доверие. А ако не му се довериш, няма да може да ти помогне...

ще получиш най вероятно много съвети да смениш лекаря. Като го смениш и като пуснеш тема пак да искаш съвет от нас, пак ще получиш съвети да смениш лекаря и т.н. Понякога лекарите не ни каzват истината, zащото и те не я zнаят (все пак това е медицина, не е програмиране...). Най важното е след лечението ти да има реzултат. А zа да се стигне поне до някакъв реzултат, е необходимо да се довериш. Дай му един или 2 месеца шанс и след това прецени дали ти е помогнал, но се опитай преz това време да му вярваш на всяка една дума.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 17:33 от .:Geri:.

# 6
  • Мнения: 1 428
За първи път чувам за деветгодишна следродилна. newsm78То такова чудо не трябва да има.Съветът ми е да си смениш лекаря.

# 7
  • Мнения: 495
ако тези 9 г. не си се занимавала с нищо друго, освен с гледане на деца......, да депресия е, определено
и е свързана с начина ти на живот
затова по този начин са я класифицирали
следродилната депресия не е само сбор от хормони, тя е цялостно светоусещане - голямата отговорност, пренебрегването на собствените нужди, т.н., щом имаш две деца, знаеш по-добре от мен
ако искаш, пиши на лични, ще ти дам линк за консултация на едно място

# 8
  • Мнения: 2 237
Аз вече година и нещо се боря с този кошмар и дано доктора ти не прав ! Че девет години са много нещо ! Sad
И аз мисля,че вероятно имаш вид депресия,но чак пък следродилна ? newsm78

# 9
  • Мнения: 291
Знам, че тук има много теми за този вид депресия, за което се извинявам предварително.
Безкрайно съм озадачена - местно светило - доктор по психология още от първия сеанс ми каза, че още продължава следродилната ми депресия. Започнала преди 9 години / от първото раждане/ ... продължила след второто и така в омагьосания кръг вече девета година... #Crazy  #Crazy  #Crazy
Възможно ли е това?!?!?!?!  newsm78  newsm78  newsm78

Да бе! А такова нещо като камила с рога има ли???

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не всяка депресия, която се прояви след като си родила е следродилна Wink.
За следродилната дават 2-4 месеца, след това е нещо друго ...

# 11
  • Мнения: 291
Не всяка депресия, която се прояви след като си родила е следродилна Wink.
За следродилната дават 2-4 месеца, след това е нещо друго ...

това е точно така, но обърни внимание на първата публикация - местното светило е поставило диагноза СЛЕДРОДИЛНА ДЕПРЕСИЯ.

Общи условия

Активация на акаунт