Изгаряне над 50 %

  • 1 232
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 315
Преди около 10 дена  братовчед ми получи изгаряния над 50 % и в момента все още е в реанимацията.Искам да Ви попитам знаете ли кой храни помагат за възстановяването на кожата?От помощ ще са ми всякакви адреси и информация за изгаряния от висока степен.  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 216
За храни не знам,но за кожата сьм чувалал от много хора,че помага маданското чудо-правят се компреси с  него в продьлжение на много време и след това даже и белези не оставали.На познати близначетата се изгориха на печка и това помогна.Знам и случай при една катастрофа с мотор на крака са паднали горящи части и е било много тежко,човека се е оправил с маданското чудо и даже белези няма.Дано ви помогне Praynig Praynig Praynig

# 2
  • Мнения: 5 315
Аз питам първо за храни,защото още е много рано да се мисли за белезите.Лекарите още следят вътрешните органи и чакат да видят нали кожата ще започне да се възстановява сама.Иначе много ти благодаря за информацията,ще се поинтересуваме за това маданско чудо.  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 291
Няма разработени специални храни за захранване на болни с термични поражения ако това е въпроса ти. Има няколко основни правила, на които трябва да отговаря храната давана но такива пострадали:

1. Храната да е течна и хомогенизирана.
2. Да съдържа възможно най-малко мазнини.
3. Да съдържа значително количество протеини.
4. Да съдържа големи количества витамин С

Няма конкретни изисквания за съдържанието на други витамини в храната, но аскорбиновата киселина (вит. С) е мощен регулатор на окислително-възстановителните процеси и фактор за образуването на междуклетъчните вещества в тъканите (в частност - в капилярите, чието възстановяване е от първостепенна важност за болните), а така се ускорява заздравяването на поразената тъкан .
Особено подходящи са обезмасленото мляко, сухо мляко и различни протеинови лизати. За тях можете да попитате в аптеките и магазините за храни на спортисти и културисти.
Освен това е добре на такива болни да се дава глюкоза в система с добавени също венозно Вит.С, Вит.В1, Вит.В2.
Могат също така да се използват готови течни храни като Ensure, Ensure Plus, Pediasure, които на практика заместват едно основно хранене. Тях обаче трудно ще намерите по аптеките.

# 4
  • Мнения: 5 315
Dagobouquet беше много изчерпателен/на.Момчето е на системи,предполагам че му вливат и витамини.
1. Храната да е течна и хомогенизирана.
2. Да съдържа възможно най-малко мазнини.
3. Да съдържа значително количество протеини.
4. Да съдържа големи количества витамин С
Точно това ме интересуваше.  bouquet

# 5
  • Мнения: 53
GEISHA, стискам палци братовчед ти да се възстанови бързо  Praynig
 
Добре е да взима и витамини A и E, аргинин и незаменими мастни киселини - омега 3.

Ето тук има малко инфо на английски за увеличения прием на протеини, за който писа Dago:
Increased protein intake during the recovery phase after severe burns
А тук е малко по-подробно за хранителните добавки:
Nutrition and Dietary Supplements

# 6
  • Мнения: 5 315
Благодаря Ви момичета.  bouquet

# 7
  • Мнения: 291
Благодаря Ви момичета.  bouquet

И момчета!  Laughing

# 8
  • Мнения: 5 315
Извини ме. Peace

# 9
  • Мнения: 219
Много са обстойни отговорите, но се сетих, че в сока от моркови и ябълки има много провитамин А, и антиоксидантите - витамин С и Е.

Пожелавам Ви най-доброто възстановяване.
 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт