Отказва сокчета

  • 510
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте,
моята сладурана, която е на 5 мес. отказва да пие сокове. Купуваме сокчетата на Hipp, едвам, едвам и ги наливам в устата с лъжица, защото се притеснявам, че е топло, а тя отказва течности. Направо не знам какво да правя и без това бабите ме разпънаха на кръст, че купавам готови, а тя и не ги пие. Водата за нищо си я няма!
Ще съм ви благодарна за съвети и мнения.

# 1
  • Мнения: 46 435
Дъщеря ми сокове не пие, а до 1 година и 3-4 месеца не пиеше и вода, после сама прояви желание. Детето ти най-добре знае от колко течности има нужда, щом отказва, значи си набавя достатъчно, не знам как на сила може да я накараш ...

# 2
  • Мнения: 1 353
е защо не пробваш да изцедиш сока ти и да го дадеш с шише  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 390
Здравейте,
моята сладурана, която е на 5 мес. отказва да пие сокове. Купуваме сокчетата на Hipp, едвам, едвам и ги наливам в устата с лъжица, защото се притеснявам, че е топло, а тя отказва течности. Направо не знам какво да правя и без това бабите ме разпънаха на кръст, че купавам готови, а тя и не ги пие. Водата за нищо си я няма!
Ще съм ви благодарна за съвети и мнения.
Дъщеря ми е на 19 месеца и никога не е пила сок  Wink само вода пие, не се притеснявай, като не иска - не иска  Peaceслед някой друг месец или седмица опитай пак с нещо ако искаш... но не виждам проблем в не пиенето на сок  Wink Grinning
за течности пробвай чай примерно  newsm78 но щом не иска и вода... не знам как ще я излъжеш да пие каквото и да било  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Щом не иска-не я насилвай. Соковете не са задължителни.
Аз започнах да давам когато моето бебе беше на 2,5м. (за което съжалявам, но това е друга тема.....). Когато стана на около 5-6 месеца започна да им се мръщи и скоро след това отказа да ги пие. Реших, че няма смисъл да го мъча. Сокове пропи преди половин година някъде.....

Предлагай водичка, чайче.... ако бебето е жадно-ще пие. Ако не-ще отказва. Вероятно си набавя необходимите му течности от адаптираното мляко-все пак и то се прави с вода.

# 5
  • Мнения: 4 392
И дъщеря ми не пие сокове,но защото не и давам. WinkВода пропи към годинката ,но пестеливо.А сега,в жегите си увеличи дажбата.Но млякото си го пийва с кеф Grinning

# 6
  • Мнения: 1 860
 Габи е вече на 11 месеца и сок само е опитвал веднъж. До преди да го захраня на 6 месеца течностите бяха само кърма и после Ам, а после с твърдата храна и вода, но не по много. В момента пие АМ и вода.

# 7
  • Мнения: 5 183
Дъщеря ми сокове не пие, а до 1 година и 3-4 месеца не пиеше и вода, после сама прояви желание. Детето ти най-добре знае от колко течности има нужда, щом отказва, значи си набавя достатъчно, не знам как на сила може да я накараш ...


Това все едно аз съм го написала. Моят син и сега не пие сокове. Няма нужда, нито пък желание. Вода пропи след годинката, не 4е не съм предлагала...

# 8
  • Мнения: 5 790
И Виктория отказва сокчета, но не смятам, че е болка за умиране. Пие само чиста вода. Както са те посъветвали, дай му след няколко седмици отново, може да поиска.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Аз се водя от лошите майки според познатите ми,  Simple Smile защото не давам сокчета на малчо, нооо да ви кажа вече доста поизпатили от мен ме предупреждават да изчакам с тях.
Като не иска сега да пие сокче опитай след две седмици, ако пак не иска, пак изчакай известно време и пак опитай, бебо си знае работата щом не иска, не му е времето значи. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 472
Мартина все още не пие сокове. За първи път и дадох към 7-8 месеца, но тя така и не ги пожела. Яде пресни плодове в големи количества, което мен напълно ме устройва Grinning Не мисля, че имаш място за притеснение.

# 11
  • София
  • Мнения: 67
е защо не пробваш да изцедиш сока ти и да го дадеш с шише  bouquet
[/quоте

Ами като видях зор, пробвах и с изцедени, ама пак неще, но другите мами ме успокоиха.
Мерси много!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 67
ох, извинявам се, нещо все оплесквам с цитатите.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Детето ми започна към 9-10 месец да пие готови сокове преди това пробвах аз да и правя сменях сортове ябълки и други неща и не искаше.

Общи условия

Активация на акаунт