Солени еклери

  • 8 820
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373


Здравейте, момичета!
И аз да се похваля с моите Солени еклери, с които учудих Франсетата в събота. Много шампанско изпиват, но свършиха за нула време Joy

# 1
  • Мнения: 5 873
Браво Долче! HugС какво ги напълни! newsm78
Малиииии,много апетитно Crazy

# 2
  • Мнения: 9 582
Чакам рецептата, че омазах клавиатурата с лиги. А и уж съм на диета.

# 3
  • Мнения: 9 582
Чакам рецептата, че омазах клавиатурата с лиги. А и уж съм на диета.

# 4
  • Мнения: 5 873
 hahahaМного лиги ,много нещо... Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 373
Мерси, Ванче Grinning, заслужават си наистина. Моите са празни защото аз "пооправих" Wink рецептата добавяйки жълти стафиди и сирене Рокфор. Иначе комбинациите за без чет - с маслини и пушени гърди на парченца, друго твърдо сирене и кимион и т.н. и т.н. Разбира се, че могат да се напълнят с всякакви "пастети". Следващият път ще ги напълня с меко сирене+ извара+копър, сварени тиквички и чесън...примерно. А на тези със стафиди много ще им върви някакъв пастет на базата на гъши дроб например, или защо не просто пастет Апетит Laughing. Имам и даже смятах да пробвам, като забъркам с малко сметанка и туй-онуй, за да е по-рядко като смес!

# 6
# 7
  • Мнения: 1 182
Ауу супер са!Браво!И сега какво!?Нито рецепта,нито еклерчета Joy

# 8
  • Мнения: 373
Давам Grinning

Солени еклери

Продукти

4 яйца
80 гр масло + малко за подмазване на тавата
150 гр брашно
150 гр сирене (Груйер или по избор)
150 мл вода
1 .лъж. сол
черен пипер
щипка индийско орехче.

Приготовление

В тенджерка с дебело дъно завират водата + маслото на парценца и солта. Слад като заврат изсипвате наведнъж брашното и на слаб огън енергично бъркате до леко засушаване на тестото. Махате от котлона и едно по едно прибавяте яйцата като след всяко много добре бъркате до пълното им поемане от тестото. Прибавяте индийското орехче, черен пипер по желание, аз на този етап прибавих и стафидките.
С  помощта на 2 чаени лъжички оформяте в тава на разстояние малки купчинки и печете в предварително загрята фурна на 200°С около 25 мин. Наблюдавайте ги, времето може да варира малко според фурната!

# 9
  • Мнения: 399
DolceVita, прочетох два пъти рецептата, но не разбрах сиренето къде и кога го слагаш. С него ги пълниш ли, що ли? Дай малко пояснения, моля!

# 10
  • Мнения: 373
DolceVita, прочетох два пъти рецептата, но не разбрах сиренето къде и кога го слагаш. С него ги пълниш ли, що ли? Дай малко пояснения, моля!
Извинявайте!  Praynig
Сиренето се настъргва (ако е меко като синьо сирене-се натрошава) и се слага в тестото след яйцата. В моя варият не са пълнени с нищо.

# 11
  • Мнения: 2 825
Много вкусно изглежда, направо олигавих клавиатурата  Blush
Мерси, че сподели рецептата, задължително ще ги пробвам

# 12
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Поздравления  bouquet Изглеждат прекрасно и си представям колко вкусни са

Общи условия

Активация на акаунт