Кога махнахте нощното хранене?

  • 4 990
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Кога махнахте нощното хранене? Ние сме на 1 месец, бебчо се роди 2200, сега е 3200, та се чудя дали да махна храненето в 12 часа.

# 1
  • Мнения: 748
ти недей да махаш нищо. бебчо когато е готов ако иска ще си го махне. Peace

ние още се храним 2-3 пъти през нощта.  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 630
Преди да се роди бебка, имах някакви фантазии за махане на нощното хранене (явно доста невежа съм си била)  Mr. Green, но тъй като я кърмя на поискване, не смятам да го правя по мое желание. Ако тя се откаже - ок Laughing, ама не. Стига и ти да искаш да кърмиш още достатъчно за бебчето време, няма смисъл да пропускате нощното хранене. Прочети разни неща в Библиотеката по тази тема.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Божидара е на два месеца и от средата на втория месец махнах нощното хранене.Тя от началото на втория месец се храни през четири часа.При всяко бебе е различно,но две нощи ми се буди дадох вода-тя не реагира остро и си заспа и така се разделихме с нощното хранене.

# 4
  • Мнения: 455
Не съм го махала,защото бебката не иска да си го махне  Peace

kerry ТИ ТАКА И НЕ СЕ ВКЛЮЧИ ДА КАЖЕШ КАКВО РЕШИ ЗА ДОМАТЕНИЯ СОК   Sunglasses newsm78

# 5
  • Мнения: 422
Не съм го махала до ден днешен Simple SmileКогато иска си хапва..дори доста пъти не помня кърмила ли съм го или не (спинка до мен) Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 242
Стомахчето на бебето ти в момента е голямо колко орех!
Изсуканата кърма се преработва и усвоява напълно за 40-50мин след хранене!
9 месеца в корема ти бебето е получавало денонощно храна, за да расте и да се развива пълноценно!
А сега помисли как да изсуче толкова много млако а и да го задържи за дълго, за да не гладува цяла нощ или няколко часа?
Фактически бебе което се храни през 2-3 часа е сито един час, а после стомахчето почива (така нужната според БГ-педиатрите почивка) и гладува!
Моят съвет е не спирай нощното кърмене особено в първите месеци! То е много важно за бебето и за теб самата. Така ще си убедена че детето ти получава достатъчно количество мляко, защото неговата задача сега е само да расте! А и ще стимулираш гърдите си прекрасно ако кърмиш поне 2 пъти нощем, тъй като пролактина (хормона отговарящ за млякото) е в най-високи нива между 3 и 8ч сутрин.

# 7
  • Мнения: 4 399
Ами не знам кое кърмене да нарека нощно, но някъде наоколо 3-3.5 месеца беба запона да издържа по 6 часа през нощта без хранене. Нищо не съм правила, детето просто спря да се буди. Но голямата промяна настъпи преди около месец, когато спря да се буди и за още едно нощно хранене и започна да спи по 10 часа и да прави около 11-12 часа пауза между първото и последното кърмене. Пак без моя намеса.

# 8
  • Мнения: 179
Vjara,завиждам ти-благородно,разбира се!Моята щерка е на почти 10 месеца и никога не е спирала да суче през нощта!Не съм си и помисляла да я ограничавам и да въвеждам режим.След като се буди,значи има причина.

# 9
  • Мнения: 742
И аз не съм премахвала нощното хранене - когато Криска стана на месец - сама спря да се буди в 12ч - и спеше по 6 часа. Постепенно увеличи съня - 8 часа.
Сега, може би заради жегите, започна отново да се буди през ноща - и аз си я кърмя - не давам вода...
Не мисля да променям нещата - детето само си създаде режим и аз ще го спазвам  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз успях да парирам едната нощно хранене, като го обръщам по корем и той заспива! Открих това случайно и явно не е бил гладен толкова по това време / 12,30-01 ч. / щом заспива!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Все още не съм го премахнала нощното хранене. Надявам се сам да се откаже. Mr. Green  Надеждата крепяла будалата.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 272
Не съм го махала, то се "махна само". Когато стана на около 2 месеца една нощ проспа от 21 до 6.30 сутринта. В първия момент, като се събудих се уплаших, но се оказа, че моята бебка си спи сладко, сладко hahaha. И така до ден днешен, само че вече спи до към 7-7.30.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
На година и два месеца, но на година и осем се разболя сериозно и пак започна да си суче нощем.Сега имаме едно ранно сутрешно  към 5 и нещо-6 часа.

# 14
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Не съм го махала до ден днешен Simple SmileКогато иска си хапва..дори доста пъти не помня кърмила ли съм го или не (спинка до мен) Mr. Green

И, при нас е така! Недей да го мъчиш детето - щом иска да цока, занчи има нужда!

Общи условия

Активация на акаунт