Не иска да яде пюрета и каши.

  • 624
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
От около месец и половина отказа да яде всички бебешки храни. Пюрета, каши, попара, кисели и нишестета. Какво да правя и мога ли да и давам от нашата храна? На 8 месеца и половина е.
Кърмата ми намаля и дохранвам с кисело мляко. Адаптирано също не иска. Отказва и повечето плодове - само кайсии. За сега яде плодовите пюрета.

# 1
  • Мнения: 4 578
а на детска кухня ходили то там е готвено и вкусно макар и не много здравословно
зъбки имате ли
виждам че си от варна ако се задълбочи проблема пиши на лични ше те посъветвам нещо
а ние минахме през всички форми на злоядство

# 2
  • Мнения: 6 472
Голяма част от децата преминават през такива етапи - къде по- ясно изразено, къде не. Първото и най- съществено правило е да не го насилваш. На 8.5 м не виждам проблем да му даваш обща храна, като все пак не трябва да е подправена, със запръжка или солена.
Знам, че е страшно трудно да гледаш как детето ти не яде, но бъди сигурна, че няма да се остави да умре от глад и ако не му досаждаш непрекъснато ще прояде пак в един момент.

# 3
  • Мнения: 1 032
Може би вече иска по- груба храна, а не толкова гладка като бебешката. Петя отказа кашите и пюретата около 10 месечна. Започнах да й готвя аз, но след като бях оплюта най- позорно я записах на детска кухня.

Общи условия

Активация на акаунт