ингвинална херния

  • 1 010
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Здравейте всички мили мами! Hug
Днес ни откриха ингвинална херния, а бебчо е само на 1 месец. Shocked
Знам че няма да ни се размине операцията, и притесненията около нея, но искам да ви питам как да му помогна докато стане достатъчно голям за нея - /на 3 месеца/.
Как да прибирам "топчето" и какво да правя когато не спира да реве?
Та това са цели 2-3 месеца!? Shocked
какъв точно масаж, че да се прибере? Ами ако не го правя правилно?
Благодаря ви предварително, знам че ще ми помогнете със съвет!

# 1
  • Мнения: 773
По-добре късно отколкото никога Laughing

И на Анди му откриха такава. Вече е достатъчно голям за операция и влизаме на 23 август.
Аз прибирам подутинката като леко натискам топчето навътре. при такъв натиск веднага ще усетиш как се прибира. важното е да става много лекичко и нежно, без сила. Предполагам, че като я прибереш ще спре да плаче. Анди първия път няколко часа плака докато разбера, че е от хернията. тогава не знаех как се прибира и затова не съм го пипала и той милия заспа от умора. на сутринта му нямаше нищо. Така ми обясни и доктора, че при сън се прибира. Особенно ако спи свит по корем, както спи мойто съкровище. После ще ти пиша как е минала операцията и всичко около нея. Знам, че няма смисъл да ти пиша да не се притесняваш, защото аз всеки ден мисля за това въпреки, че знам, че е дна от най-леките операции. важното е да не прекаляваш със притесненията. За сега е това след няколко дни още.

# 2
  • София
  • Мнения: 294
За операцията от херния-изобщо НЕ трябва да се притеснявате!Това е манипулация , а не операция и трае около 15-20 минути.Йоан имаше ингвинална херния-синистра и го оперирахме на 8 месеца(през месец март тази година) в Пирогов в детско кърмаческо отделение.Оперира ни доктор Пенушлиев-операцията беше сутринта,а в 16.30 вече си бяхме в къщи-в 17 часа Йоан беше вече на пода и лазеше все едно нищо не се беше случило!Най-неприятното от всичко е излизането на детето от упойка, когато непрекъснато плаче.....но това е около час.
Тъй като съпругът ми също е с херния той ми каза , че като малък си я е прибирал като си е поемъл дъх, задържал го е и е натискал топчето, но не знам каква е процедурата при малко бебче.При Йоан нищо не съм правила, може би защото не се стигна до заклещване.
Ако мога с нещо да съм ви полезна съм насреща!

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ето ти една много хубава тема за ХЕРНИИТЕ. С мнение се е включил и д-р Оги, той е шеф на детската хирургия в Пирогов.
  Но знам, че каквото и да ти кажем, притеснението у теб ще остане, докато всичко не мине.
  Така че, желая ви бързо оправяне!  Peace

# 4
  • Мнения: 729
Благодаря ви за отговорите, момичета! Hug Ние покрай ингиванланта получихме и пъпна херния. Май и двете ще са за операция, че не можем да си залепим пъпчето /пуснах и друга тема за това/. Чудя се за кога да насроча операцията/иите, че сме много малки още, едва на два месеца.
Няма как да не ми се размината притесненията, дано всичко мине успешно!

Общи условия

Активация на акаунт