какво да дам за суха кожа??

  • 1 255
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте,
малката Мелу е на 8 дни,кожичката и е суха и се бели.
На всяко ядене се мажеме,първоначално с олио а сега с преварен зехтин.
Ако знаете други тайнички споделете ги с мен.

# 1
  • Мнения: 46 488
Нормално е за новородено, ще мине, не се притеснявай  Peace

За моето дете съм спазвала следното- къпане само с течен бебешки препарат и баня през 1-2 дни Grinning

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Зехтинът действа добре при подсичане и зачервяване. Но ако кожата е суха - не помага, даже изсушава още повече (от личен опит знам)
Тъй като детенцето ти е много малко, най-добре е да се консултираш с педиатър.
Моята не ми препоръчваше каквато и да е бебешка козметика до 1 годинка. Мазала съм Тити само с преварен зехтин, но тя не е имала проблем със суха кожа.

# 3
  • Мнения: 495
пробвай с някакъв хипоалергичен продукт
не е задължително на всяка баня да използваш сапун или др. миещо средство

# 4
  • Мнения: 379
моят бебо като ми го дадоха в родилното се белеше като гущер по краченцата и ръчичките; мажех го с бебешко олио, преварен зехтин -  без ефект Rolling Eyes
в АГ-то една акушерка ми каза да пробвам Дефламол; мина му за 2 мазания и повече не се е появило; все пак имай предвид, че на мъниците кожата им се бели, тъй като до сега са били във водна среда, но с времето нещата се оправят;

# 5
  • Мнения: 3 810
все пак имай предвид, че на мъниците кожата им се бели, тъй като до сега са били във водна среда, но с времето нещата се оправят

 PeaceЩе мине от само себе си. Бебето е твърде малко, така че с мазане на това онова можеш само да навредиш.

# 6
  • Мнения: 992
нормално е за малко бебе, всички новородени се белят така и до към 30-тия ден отшумява. Принципно с преварен зехтин е добре да мажеш. Аз лично от както се е родила е мажа с пенатен , но си го поръчвам от германия защото този тук е фалшив

# 7
  • Мнения: 8 505
Нормално е,ще мине от само себе си.Често срещано е,особено при преносени деца.Продължавай да мажеш често,друго не е необходимо.

# 8
  • София
  • Мнения: 790
И на Рали кожата и беше много суха и спрях да я мия със сапун, а ползвах измиващо блокче на Себамед. За след баня педиатърката ни препоръча един лусион - Excipial U Hidrolotion.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Първо питай педиатърката. Виктор беше с много суха кожа и нашата лекарка му предписа Линола Фет, течна, сипвах я във ваничката докато го къпех. Има го и във вид на кремче, мно го добре омазнява, но все пак попитай Peace

# 10
  • Мнения: 94
Аз използвам специален бебешки препарат за суха кожа когато я къпя и после я мажа с зехтин.

# 11
  • Мнения: 1 272
И моята бебка беше с мнооого суха кожа - като гущерче. От първия ден у дома я мажа с хидратиращ лосион. Трябваше малко търпение и настойчивост. Всичко се оправи след първия месец.

# 12
Здравейте,
на малката ми дъщеричка много и се бели кожичката.Ние сме на 10 дни и незнам какво да и дам за да мине по-барзо?
Ако знаете хитринки споделете ги.
Предварително Ви благодаря Simple Smile

# 13
  • Мнения: 8 505
Ето последната тема по въпроса,има и още:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116510.0
Дано те успокои.

# 14
  • Мнения: 46 488
Не са ти нужни хитрини, това е нормално, особено за преносените бебетата.
Къпи през 2 дни и използвай само течни измиващи средства, това от опит Peace

Общи условия

Активация на акаунт