Относно раните при децата

  • 2 308
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Не знам дори, как точно да я кръстя темата...

Но във връзка с темата в Клюкарника и за да не разводнявам там, защото в БГ психологията в тази насока е малко по-различна.

Та, става въпрос за раните от тичане и игра. Малкият е почти постоянно с такива и започва да ми прави впечатление, как го приемат околните и леко с фалшива усмивка ме питат, как се е ударил. Вече се чувствам набедена, като се наложи да обяснявам  ooooh! Даже репликата на едната ми съседка оня ден беше - Ама, пак ли се е ударил  Rolling Eyes

Не знам как другите успяват да си опазят децата, но за мен е абсурд да стоя неотлъчно до него, за да не се удариили да го спирам да си играе, както правят с повечето малки деца на площадката. Той си е буен, тича, вре се навсякъде.

Както и nia_r е споменала в другата тема, почвам леко да се притеснявам, дали по някакъв начин, някой няма да ми създаде проблеми  Crazy
Ох, параноясвам  Laughing

# 1
  • Мнения: 563
Не ми се е случвало с малкия, но според мен не им обръщай внимание на подмятанията Twisted Evil пък като те питат пак ли се е ударил, кажи : Да, два пъти даже Laughing
аман от хора дето са по-загрижени от нас за собствените ни деца.
за създаването на проблеми си е страшно наистина в Щатите, но мисля раните от падане в градинката са доста по-различни от тези които биха се получили при системно малтретиране ( нали от това те е страх всъщност или не съм те разбрала?).

# 2
  • Мнения: 7 837
за създаването на проблеми си е страшно наистина в Щатите, но мисля раните от падане в градинката са доста по-различни от тези които биха се получили при системно малтретиране ( нали от това те е страх всъщност или не съм те разбрала?).

Да, точно това ме притеснява. И се чудя, възможно ли е наистина, някой фалшиво загрижен, да се хване и за най-малкото  newsm78

# 3
  • Мнения: 563

о, възможно е и още как Twisted Evil преди време на такива страхотии се начетох за Щатите и техните social services че косата ми настръхва и досега, но това беше свързано с Риталина и производните му, а не с малтретиране. Сега да не се шашнеш де, ако детето е малтретирано си личи от сто километра, няма да стане заради олющени коленца само Laughing за фалшиво загрижените - ти си знаеш съседите, мислиш ли че някой от тях може да ти спретне такъв номер?

# 4
  • Мнения: 3 491
Моите, да чукна, не са от редовно падащите, което не значи, че не ходят налепени с лепенки като пощенски картички. Нали лепенките са едни такива шарени и с разни герои от филмчетата. За най-малкото нещо тичат да си искат лепенка, че имали бубу, та и на хората се хвалят. Ама не ми се е обаждал никой от социалните грижи все още. Ти си знаеш хората, де, ако толкова детето пада и се удря, дали пък не е от обувките? Сандалите например са коварнички, в детските градини например не ги пускат със сандали когато се очаква тичане, само с маратонки, за да не падат, поне при нас е така.

# 5
  • Мнения: 2 257
По-скоро би имала място за притеснение, ако детето ходи на градина или училище. Като човек от другата страна знам, че учителите и възпитателите са инструктирани да наблюдават за системни синини и следи от насилие (но не и рани по коляното от тичане, де) и имат право да подадат сигнал без никакви обяснения. Обикновено обаче се наблюдават по-отблизо по-специалните деца, ако разбираш какво искам да кажа. Наблюдава се цялостното им поведение, разучава се семейната история и т.н. Разбира се, след подаден сигнал нещата впоследствие се изясняват, разследват и т.н., но да - за училище и детска градина е по-възможно да се притесняваш, отколкото на площадката. Теоретично е възможно някой фалшиво загрижен да ти създаде проблем и там, но теоретично! На практика не става толкова лесно, а и те знаят, че и ти можеш да им създадеш проблем за намеса в личното пространство и още хиляда и едно  неща. Освен това всъщност родителите на малтретирани деца се опитват да прикрият белезите, а не като тебе да пускат Сами на воля да тича с раните по колената, споко.
Въпросът ти никак не е маловажен и е всъщност много сериозен. Малките деца дори и в очите да ги гледаш, пак намират начин за секунди да си разбият я нос, а глава....Честите посещения в бърза помощ тук също биха довели до известни проблеми - "неглижиране на детето" и т.н. Но да знаеш, че никой не може току така да ти се изтъпани и да те обвини в каквото и да е било, така че спокойно, не параноясвай без причина и дано твоето чудо на природата не те вкарва в бели. Heart Eyes

Сега се сещам за другата крайност - в работата имахме едно жизнено и буйно дете, което непрекъснато беше в рани и одрано като с нокти, но баба му беше скъсила живота на цялото училище, защото пращаше детето с раните, а после вдигаше скандали и заплашваше със съд, обвинявайки учителите в неглижиране и за това, че тези рани са станали в училище... Медицинската сестра беше принудена всяка сутрин да преглежда детето и да записва и най-малките драскотини, като ако имаше такива, звънеше на бабата да се обяснява и отчита още от ранни зори, за да не стане после така, че уж детето е одрано или бито в училището. От друга страна същото това дете идваше на училище с липсващ преден зъб, разбита брадичка и други такива "приятни" неща, но така и не можаха да докажат, че е малтретирано в къщи - "Крадецът вика: "Дръжте крадеца" беше нейната работа - доста деликатна и сложна история. Има всякакви, номера е да не откачаш с повод и без повод. Peace

# 6
  • Мнения: 3 098
Моята дъЩеря е съЩата.Много,прекалено много палава и непрекъснато е с рани,охлузвания,синини.
Не мисля,4е можем да ги опазим,заЩото при най_големите бели сме били доста хора около нея и пак никой не може да реагира с такава бързина.
Последният слу4ай беше миналия петък,когато ско4и изневиделица от стол4ето в душ_кабината и по4ти успя да си спука главата,а и се охлузи цялата.Ами,какво да правя,така я пратих на градина,да мислят и да правят каквото си искат.
А по въпроса за социалните и аз съм си мислила,всъЩност,ако ти по4укат на вратата,какво може да се направи?Въпреки,4е едва ли.Имат достатъ4но много грижи с наистина малтретираните деца,сигурно не биха се захванали за такива дреболии.

# 7
  • Мнения: 7 837
Одрасканото по коленцата най не ме притеснява. Ама цицини и рани по главата... Сега е с одрана вежда и буза и синина на единия крак от колелото...
Да не говорим, че като му мия главата и се разнасят едни крясъци и писъци - Нееееее...  ooooh!
Ако беше в БГ, да съм обяснила с две приказки да не ми се бъркат. Ама с тия тукашни нрави  Tired Ще продължавам да се насилвам да им се усмихвам, к'во да правя  Laughing

А и както споделих в другата тема, като нож с две остриета ми се вижда пропагандирането сред децата да си казват, ако има насилие вкъщи. Та, мога само да предполагам какво ме чака по-нататък, особено ако детето ми реши да си фантазира...

# 8
  • Мнения: 3 098


А и както споделих в другата тема, като нож с две остриета ми се вижда пропагандирането сред децата да си казват, ако има насилие вкъщи. Та, мога само да предполагам какво ме чака по-нататък, особено ако детето ми реши да си фантазира...
Така е.
Тук например,не възпитават децата,казват така'Да го оставим да се набеснее докато е дете,после акъла Ще му дойде в главата' ShockedВ резултат на което се изгражда едно адски разлигавено и неконтролируемо създанийце,на което не може да се отреагира по никакъв на4ин.И като прибавим и момента на осъзнаването им,4е закона е на тяхна страна и родителя не може да направи ниЩо. ooooh!Адски жалка картинка.
Редовно среЩам родители с деца,тръшкаЩи се по земята като ку4ета и родителите,молеЩи се да не правят сеир.А детето разпенено и с такава ненавист креЩи на родителя,4е е гльпак,боклук,п*****т... ShockedНикакъв авторитет.
Питам се,кой е малтретирания в слу4ая и дали с тези закони не се отнема правото на децата да бъдат възпитавани?

# 9
  • Мнения: 1 860
 И тук го има тънкият момент с вземане - даване със социалните служби. Имам едни познати в Лондон, бащата англичанин, майката българка. Имат момиченце на 3 години, което ходи на плуване. Но и тя като твоят разбойник постоянно е синя и една неделя не я пуснали на басейн, защото таткото придвидливо е преценил, че може да му пратят социалните, заради голяма синина на коляното на малката.
 Аз лично си мисля, че малко по-предпазлива да си няма да ти навреди.

# 10
  • Мнения: 1 526


А и както споделих в другата тема, като нож с две остриета ми се вижда пропагандирането сред децата да си казват, ако има насилие вкъщи. Та, мога само да предполагам какво ме чака по-нататък, особено ако детето ми реши да си фантазира...
и тук е така, ако някой( възпитател) те набеди в насилие, то следва разговор със социалните.
но не мисля, че  е толкова лесно  Naughty
за да те докладват се взимат в предвид няколко фактора, като детето се наблюдава известно време:
- следи от системен побой, не просто синки и цицини
- промяна в настроението и поведението( апатия, отчужденост, тъга, плач без видима причина)
- разкази, рисунки на големи длани и зъби( примерно)
а колкото до фантазията- в градина, в която стажувах имаше едно момченце на~ 2.5г, което ни разказваше, че го бият, не му дават да яде и спи... Shocked оказа се после, че си имат ново бебе и неумишлено са го пренебрегнали и той си е потърсил внимание от друго място...
отклоних се, но исках да ти кажа, че не е така просто да те наклеветят, а още по- малко нещо по- сериозно.
а иначе- синът ми ходи и той като герой от война... Rolling Eyes
последния път си беше одрал под окото и такъв грозен белег му остана...

# 11
  • Мнения: 3 932
И ние сме от "разбитофилския" отбор, на моменти се чудя как намира място да си направи поредната рана...тук от страна на комшии и изобщо на странични хора, неодобрителни погледи не сме срещали, явно при вас положението е по-затегнато...или поне аз не съм усетила подобно отношение.

А колкото до преувеличаването на фактите от страна на детето и евентуалното им изопачаване, аз лично се опитвам да не му показвам колко е важно даено нещо за мен и какво огромно значение има неговото поведение, за да избегна евентуални "спекулации" оТ негова страна. Сещам се за нещо от типа : "ако не ми купиш...еди какво си, ще кажа на татко че пушиш"...

# 12
  • Мнения: 2 804
Тук също има контрол за родители малтретиращи децата си !
Моята по-голяма дъщеря при всяко излизане пада и винаги е с ожулени колене ,а от вчера е с ожулен нос и посиняло око след поредното падане .
От познатите ми и комшиите до сега не съм имала подхвърляния от рода че съм си малтретирала детето .
Не мисля че едно ожулено коляно може да предизвика такива мисли у който и да било .
Сестра ми е на 16 години и все още си е малко спъната и често е с разбити колене , че даже и носа на скоро си беше ударила .Да не говориме че веднъж падна от люлката заедно с 5-6 деца и от цялата банда само тя беше пострадала-2 счупени ръце и нос .
Отделно като беше бебе беше с два гипсирани крака до годинката 11 месеца и от където минехме всички ни гледаха странно , но и от хората в БГ не сме получавали критики или въпроси за малтратаменто .
Просто не обръщай внимание на глупави хора , ако наистина са рани от падане не мисля че е проблем .

# 13
  • Мнения: 6 167
Ами едва ли трябва да ти пука от параноидността на хората.
Щом са забелязали и ти подмятат е въпрос на време социалните
да дойдат да видят какво става.
Но мисля, че не реномето ти в случая е важно.
Ако наистина се наранява често и повече от другите деца  и има белези
би трябвало  да се обезопаси по някакъв начин самото дете.
наколенки, налакътници.
Виждала съм такива деца по площадките.
Не виждам нищо лошо, така хем обезопасяваш детето, хем доказваш, че полагаш
усилия то да не пострада и да има белези.
И ще спиш спокойно.

# 14
  • Мнения: 5 475
Тук например,не възпитават децата,казват така'Да го оставим да се набеснее докато е дете,после акъла Ще му дойде в главата' ShockedВ резултат на което се изгражда едно адски разлигавено и неконтролируемо създанийце,на което не може да се отреагира по никакъв на4ин.И като прибавим и момента на осъзнаването им,4е закона е на тяхна страна и родителя не може да направи ниЩо. ooooh!Адски жалка картинка.
Редовно среЩам родители с деца,тръшкаЩи се по земята като ку4ета и родителите,молеЩи се да не правят сеир.А детето разпенено и с такава ненавист креЩи на родителя,4е е гльпак,боклук,п*****т... ShockedНикакъв авторитет.
Питам се,кой е малтретирания в слу4ая и дали с тези закони не се отнема правото на децата да бъдат възпитавани?

  Абсолютно същите сцени се наблюдават и тук. Peace

А по темата.
Според мен излищно е да се притесняваш.
Децата са различни...има и по-буйни и твоето явно е такова.Ще израсте този период.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт