Спешна помощ за регистрация на домейн ми трябва!

  • 1 368
  • 26
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Искам да регистрирам домейн в www.tophost.bg

Гледам разни пакети, но пусто, съм боса и нищо не ми говори...
Някой, който разбира повече, моля да ми сметне колко излиза цялото нещо за 1 година за най-ниска тарифа?

И още едно питане: за името на домейна да избера нещо по-кратко и лесно за писане/помнене, но пък - дали ще се свързва съкращението с нещото, което регистрирам така, или да избера цялото име, което обаче има особености при изписването и може да се пише/помни трудно?

Последно: .org или .com? Кое какви мисли навява? Има ли някакво значение?

# 1
  • Мнения: 3 447
Последно: .org или .com? Кое какви мисли навява? Има ли някакво значение?
Доколкото знам (може и да бъркам), org е от organization, а com - от commercial. Не че някой го спазва, де, но може евентуално такива асоциации да навява newsm78

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
За какво стоят съкращенията и аз знам, но дали има някакво значение как е регистрирано?

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Laughing Важното е, да не е alabala.bg ...щото ще те скъсат от разправии:))))

В петък регнах един тук стана за 10 мин всичко....

# 4
  • Мнения: 2 495
Виж тук http://domains.start.bg/ има всякаква информация за домейните Peace

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Да обясня: девойката, която ще прави сайта (благодаря, Нем!) си разбира от работата и каза да е в топхост. Обаче сега я няма, аз трябва да платя домейна и се чудя и мая ужасно много...

Понеже не е някаква особена тайна (хеле пък в тоз форум Mr. Green), искаме да направим български сайт на Ла Лече Лига - България. На латиница името се изписва La Leche League, официалният международен сайт е www.lalecheleague.org - малко трудно се изписва/помни...

Хеееелп!

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако регнеш

boo.com

на всички ще е ясно за какво иде реч:)))))))))

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Ако регнеш

boo.com

на всички ще е ясно за какво иде реч:)))))))))
Хили се ти Mr. Green Ще си регна и после ще си сектантствам, ехей!

# 8
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нищо не разбирам, но за мен .ком е по добрия вариант. От гредна точка на запомнянето и изговарянето, особено. Ако забравиш как е сайта, първо ще го напишеш с .ком, а не с .орг. А и се изговаря по лесно и звучи по представително.

# 9
  • София
  • Мнения: 771
За да регистрираш домейн в .bg областта трябва да отговаряте на определени изисквания.
Прочети тук: http://www.register.bg/bg/regprocedure_bul.html

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
За да регистрираш домейн в .bg
Аз затова искам .com или .org, а не .bg Grinning

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бу, а ти проверила ли си дали ком-ът или орг-ът са свободни? Щото може да не се наложи избор  Sunglasses
Иначе, организацията, в която работя, се води общество (но няма нищо общо със сектите  Mr. Green) и сайтът беше .орг, ама явно не е бил комфортен за потребителите и си го съкратиха като наименование, а орг-ът замениха с ком.
В случая бих заложила на орг.  Peace

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Всичко е свободно, т.к. в името ще има добавено -bg.com или -bg.org, според зависи.
Аз се чудя... по принцип Ла Лече Лига е организация, но .ком по-лесно се помни, наистина. Аз като помня само името, най-напред проверявам по .ком. По-рано официалният сайт беше .ком, после премина на .орг. Орг някак тежко ми звучи на мен, не знам...
налейте ми акъл Grinning

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Лече-бг.ком звучи добре, но не съм убедена че ще се свързва с идеята.

# 14
  • Мнения: 1 533
Извинете, имам и аз въпрос! (Проклетнице, прости!)

А после при изработката на сайт, примерно на фирма, която внася мотокари. Колко струва тази услуга? Ясно че има сайтове и сайтове, ако да речем сравним със сирене, човекът иска бяло саламурено, а не синьо сирене - да става ясно как да свърже човек с тях и снимки на мотокарите в наличност, най-базов модел сайт.

Общи условия

Активация на акаунт