До мамите които хранят с Фризопеп

  • 17 273
  • 26
  •   1
Отговори
Педиатърката ни казва, че имаме алергя към белтъка на кравето мляко, но само така на външен вид. Ще ми се да го заведа на алерголог. Пихме какви ли не хипоалергенни млека и той все си има пъпки по лицето. Мине му за 2-3 дни и пак на ново. Сега пием Фризопеп. Моля за мнение.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 10:20 от Vivi

# 1
  • Мнения: 548
Според мен консултация с алерголог е задължителна. АБКМ е много модерна диагноза напоследък, но тя не може да се постави от педиатър просто така "на око" и без изследвания. Освен това тази алергия обрича детето на доста сурова диета, затова е добре да знаеш дали наистина пъпките са предизвикани от АБКМ. А и доколкоти ми е известно, Фризопеп вече не се поема от Здр. каса - още една причина да търсиш точна диагноза.
 При сина ми пъпчиците се оказаха атопичен дерматит - диагноза, поставена след изследване и преглед при небезизвестния и често спряган из форума д-р Мустаков. Известно време беше на Фризопеп, но не видях особено подобрение и го спрях.

# 2
  • Мнения: 1 187
Дъщеря ми вече четвърти месец пие Фризопеп.С диагноза АБКМ,поставена от доц.Ковачева( детски гастроентеролог) без тест.Подобрение настъпи още в края на първата седмица след приема.  Peace Отдавна личицето и се изчисти.
Ако искаме да разберем точно към кой протеин/казеин организма реагира,тогава се прави изследване.Но никъде няма да срещнеш надпис на храна или напитка"без еди кой си казеин.." Затова се изключва напълно консумацията на мляко и млечни продукти.Фризопеп е с напълно разградена белтъчна молекула и е лечебна храна за деца с АБКМ.ХА млека не лекуват.На диета ще сме до годинката.Предполагам постепенно ще преминем на ХА мляко и много плавно въвеждане на млечните продукти,но има време... Stop
Пюретата и кашите които давам  също са безмлечни(добавям от Фризопепа за да не губи бебка от необходимото дневно кол.мляко).Подслаждам млякото с глюкоза по препоръка на доцентката.

п.п.след направени корекции от страна на Здр.каса,вече има отделен код за АБКМ и след обнародване на решението, Фризопеп би трябвало отново да се отпуска безплатно!

Ето един полезен линк:  http://gastroenterology.freehomepage.com/#а

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
И ние сме на Фризопеп, предписан ни от Доц. Ковачева. Да се отклоня от темата за мен това е ИСТИНСКИ лекар. Няма нищо общо с повечето търгаши! Та на темата - задължително заведи бебчо на специалист, защото диетата наистина е зверска. А Фризопеп-а доколкото разбрах вече се дава.

# 4
  • Мнения: 6 472
Колко е голямо бебето? Имай предвид, че бебетата до 1 месец понякога имат бебешко акне, което няма нищо общо с алрегия и не знам защо много лекари веднага лепят АБКМ. Тази диагноза не може да се постави на база само обрив. Задължително посетете алерголог. Аз също имам добри впечатления от доц. Ковачева.

# 5
  • София
  • Мнения: 663
Колко е голямо бебето? Имай предвид, че бебетата до 1 месец понякога имат бебешко акне, което няма нищо общо с алрегия и не знам защо много лекари веднага лепят АБКМ. Тази диагноза не може да се постави на база само обрив. Задължително посетете алерголог. Аз също имам добри впечатления от доц. Ковачева.
алергологът ще прецени дали сте с АБКМ, не педиатъра Naughty

# 6
  • Мнения: 6 039
Не е задължително да преценява алерголог, от 10 ден на раждането детето ми беше с такава Алергия. Гасртоенеролог във Варна д-р Георгиева постави диагнозата.
Алергията не се изразява само в безобиден обрив, поне при моето дете имаше големи отоци около очите, покрити със ситни пъпчици, много чести и редки изхождания със специфична кисела миризма и слузеста структура. За 2 месеца не беше качила нито грам, дори беше по-малко от килограмите при раждането, което значеше че въпреки лакомото хранене, тя не усвояваше храната. Колики -зверски. Абе кошмар и това в навечерието на Нова година. Лечението не се състоеше в това ни изпишат само Фризопеп, но това е друга тема, няма да задълбавам.
На съвсем малките бебчета няма как да се направи кръвен тест, може кожен, но той не е достатъчен. Затова е добре да се направи консултация с детски гастроентеролог. На 5 месеца вече направихме кръвния тест, който потвърди алергията.

Фризопеп беше нашето лечение и спасение.

# 7
Ние сме на 3 месеца и не знам дали може да се направят изследвания на толкова малко дете. Имахме много пъпки по лицето и по тялото. Една вечер даже му се надуха клепачите. Сега от Frizopep нямаме нито една пъпка. По това не може ли да се съди за такава алергия. Много съм притеснена.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 18:15 от Vivi

# 8
Много ви моля ако може да ми дадете някакви координати на Д-р Мустаков и Доц.Кова4ева. Много ще съм ви благодарна. Искам да добавя, че на бебо тези червени петна не са се надували, но пак се лющеше кожата. Излизаха му и по главата.Четох, че това не е тази алергя. Ако наистина не е такава, необходимо ли е да пием това мляко. Досега сме пили Milumil HA  и веднаг му дадох от HIPP HA и тои се обрина два пъти повече.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 18:17 от Vivi

# 9
  • Мнения: 4 358
.........Сега пием Фризопеп. Моля за мнение.
Как се повлиява обривчето от Фризопепа?

# 10
Нямаме грам обрив. Нито една пъпчица.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 18:18 от Vivi

# 11
  • Мнения: 4 358
Тогава вероятността да е АБКМ е по-голяма от просто атопичен дерматит.
Ако искаш да отидете при специалист от Детска педиатрия, трябва да вземеш направление от личната лекарка (в противен случай се плаща).

Нямам лични впечатления от доц. Ковачева, но мога да ти дам координати:
Доц. Юлия Ковачева
МЦ "Детско здраве", ул. "Найден Геров" 2
тел. 952 38 40 - централа, вътрешен 219
приемно време: понеделник от 9.00 до 11.00 часа; сряда от 14.00 до 16.00 часа; четвъртък от 11.00 до 13.00 часа

Не съм сигурна дали приемното време все още е актуално, ще трябва да провериш.

# 12
Четох, че ако има и по главичката не е тази алергя, а ние имахме. Тези пъпки след това се лющеха и това знам, че е предпоставка за атопичен дерматит. Но ако е това нужно ли е да пие  Frizopep

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 18:19 от Vivi

# 13
искам да попитам и нещо друго-мога ли да давам пюре от тиква и банани

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 18:19 от Vivi

# 14
  • Мнения: 4 358
Ако е само атопичен дерматит без АБКМ, няма никаква полза от Фризопеп-а... даже може да навреди.

Намерете си добър лекар и слушайте само неговите съвети! Щом вече няма пъпки, поставянето на диагноза ще е по-трудно, но не е невъзможно да разберете каква е причината за обривите.

Общи условия

Активация на акаунт