Бисквити Мария Лихера (Gullon)

  • 1 366
  • 4
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Реших да направя домашни Мария Лихера. Не мога да кажа, че опитът е много успешен и очаквам с ваша помощ да подобрим резултата.

Мария Лихера

Продукти:
1 1/2 ч.ч. пълнозърнесто брашно
1 ч.ч. кисело мляко
1/3 ч.ч. вода
1/3-1/4 ч.ч. олио (слънчогледово или смесено със сусамово олио, зехтин или студено пресовано олио в пропорции по желание)
3 с.л. сусам (белен, суров)
3 с.л. ленено семе
2 с.л. трици пшенични
1 ч.л. сода (амонячна или бикарбонат)
1 ванилия

Приготвяне:
Към киселото мляко се добавя водата и содата и се разбърква с миксер. Прибавят се олиото, брашното, триците, смляното (в кафемелачка) ленено семе, сусамът и ванилията. Обърква се добре. От лепкавото тесто с намазнени ръце се оформят кръгли форми в намазнена тава (размер примерно колкото стандартна бисквита). Пече се в предарително загрята фурна на 200 градуса.

Забележка: Киселото мляко в рецептата е моя добавка, в съставките на оригиналните бисквити МАрия Лихера го няма. В оригинал набухвателят е амонячна сода.

И така, получиха се кафеви бисквитки, които не са лоши, но са абсолютно безсолни. На опаковката на Gullon пише изрично, че бисквитите са без сол и захар... Сега ще им добавям нещо за намазване - с кашкавал или друго, защото иначе просто не са ми вкусни. Интересно, как постигат вкуса на Мария Лихерата в такъв случай? Очаквам предложения (особено изпробвани на практика).

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Бу, моля те първо обясни за незнаещите като мен какви точно са тези бисквити? В оригинал къде се срещат? Мога ли да си ги купя? Солени са явно или се лъжа?

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ooooh! Права си.
Мария Лихера (Gullon) са диетични, здравословни бисквити без сол и захар. Продават се в магазините за здравословна храна. На вкус са много приятни, усеща се сусамче и изобщо, вкусотия.
Домашните ми (особено след като изстинаха) също не са лоши, но определено с нещо отгоре (кашкавал, месо) са по-вкусни.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
В оригиналните има фруктоза и явно това им придава "вкуса"Wink.

Бу, а тънички ли станаха или не много?

Правила съм пълнозърнести курабии, но без "добавки". Ще взема да пробвам рецептата ти:)

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тънички, но аз ги изтъних нарочно.
Пробвай и дано постигнеш по-добър резултат.

Общи условия

Активация на акаунт