А пици?

  • 843
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Здравейте, мамита! Обичам пици, но знам само една рецепта, наричам я #мързелива# не се меси, а само се бърка  / пък и не съм месила досега/.
   Ето моето тесто за пица: 4ч.ч. - брашно, 2 ч.ч. вода/хладка/, 1 ч.л. - суха мая/може и 1/2 кубче/, 1 ч.л. - захар, 1ч.л. - сол - всичко това се барка, втасва 20 мин. в тавата и след това се разстила. Отгоре се редят продуктите.

 Имате ли други рецепти за тесто за пици, бихте ли ги споделили във форума и с мен!

# 1
# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Su Arzu - ама как хем се бърка, хем после се разтила в тавата  newsm78... нещо не разбирам?!?! Щом само се бърка, тестото не си ли остава кашаво един вид или...?

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Пиша аз как я правя. Въртя пици винаги, когато времето ми е кът.

Тестото го купувам!  Laughing Ми кило тесто е 80 ст! Деля го на две, защото обичаме да е тънко. Половината замръзявам във фризера.
Слагам малко олио в тавата и разстилам тестото единствено с помощта на пръстите като крайчетата повдигам максимално.
Изливам отгоре много домати от буркан, направо да плувне. Отгоре поръсвам щипка- две сух босилек. Отгоре нарязани гъби, върху тях шунка/кремвирши/салам- каквото имам.
Пека на фурна отгоре и отдолу на 225 градуса. Малко преди да е готова, поръсвам с натрошено сирене и настърган кашкавал. Като се разтопят- вадя тавата.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ерика - на коя фирма купуваш тесто? Аз така и не случвам на читаво... Confused

А с толкоз много дом. сос не остава ли леко сурово тестото отгоре?
Уф - не съм кой знае каквъ спец по кулинарията, извини ме за лаишките въпроси Blush

# 5
  • Мнения: 262

Благодаря за препратката Маmica, а твоята рецепта непременно ще пробвам, много я хвалят. :}

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ерика - на коя фирма купуваш тесто? Аз така и не случвам на читаво... Confused

А с толкоз много дом. сос не остава ли леко сурово тестото отгоре?
Уф - не съм кой знае каквъ спец по кулинарията, извини ме за лаишките въпроси Blush

Честно да ти кажа не знам за фирмата, но винаги го купувам от първата пътека на Младост 1 а, бакалийката се пада някъде посредата, отляво.
А тестото си се изпича идеално, нали е тънко и печката я включвам и отгоре, и отдолу.

# 7
  • Мнения: 4 668
Да Ви кажа нещо за пиците , което знам от един италианец - собственик на пицария : тестото се разстила и се слага доматеният сос или пюре , слага се в нагорещената фурна и когато леко се запече се изважда , за да се сложат останалите продукти !  Party
Става много добре !

# 8
  • Мнения: 5 475
Като живееща в Италия да ви кажа една рецепта за тесто.(На Десита!  Wink)

  В хладка вода се размива мая, половин лъжичка /или една/ сол и една захар.
 С брашното се замесва до кашица, и се оставя двайсетина минути да втасва, после се дозамесва ,като меко  тесто и пак се оставя двайсетина минути /все покрито с кърпа и на топло/ накрая ако има нужда пак леко се позамесва, трябва да е меко.
И после в тавата - домати, моцарела, босилек, сол, пармиджано и олио .
Това е основната и най-елементарна пица -Маргерита!

# 9
  • Мнения: 4 176
Да кажа и аз нещо за мързеливите ( и аз правя така понякога).
Във фризера ми винаги има заледен блатове на Мис Каприз или от елипсовидните на Нилана.
Вадя ги заледени и така ги мажа с доамтено пюре, кашкавал и отгоре каквито колбаси и зеленчуци имам. Става абсолютно същата, като с месено домашно тесто.
После пъхам във фурната на 250С.

Общи условия

Активация на акаунт