какво да яде кърмеща майка

  • 3 584
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте мамета,
какво трябва да яде кърмещата майка и какаво не трябва?
Вчера ядох малко кисело зеле и днес цял ден малката Мелу не спи и реве.Не знаех че не трябва.
Помагайте ако знаете какво е полезно.
Предварително благодаря.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Избягвай пикантните храни.
 Аз лично предпочитам да закусвам мюсли с плодове и ядки. Казват, че било добре за кърменето.

А, и има няколко теми в Библиотеката - погледни ги - те ще ти помогнат де се ориентираш.   bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 922
Спазвах "диета" само първите 2 месеца, заради коликите. Тогава избягвах пикантни, бобови, газирани, кафе... и въобще всичко, което би довело до стомашно-чревен дискомфорт (ама го казах, а Wink). РАзбира се ако ти се прияде нещичко не означава да се лишиш. По-добре да си хапнеш малко от "забранения плод", отколкото да се лишиш и да "го мислишиш".
Както казва нашата педи - кърмещата мама си е най-обикновен човек и всичко човешко не й е чуждо Joy
Успех Grinning

# 4
  • Мнения: 296
Утре има лекция на "9 месеца" по този повод. Моето бебе е на почти 6 месеца, но аз ще съм там. Винаги има какво да се научи. Даже и да се поспори Simple Smile. Но е факт, че канят специалисти които аз сама трудно мога да намеря сама. А и се виждат както мами с коремчета така и мами с бебета и може да се обмени опит на живо не само със специалист, а и с препатили мами

25. 07. 2006г. - 09.30 ч. в Upstairs (София, бул. Витоша 18)
Д-р Милка Жижанова, диетолог експерт в списание “9 месеца” ще представи темата “Хранене на бременната и на кърмачката.”

02/946 13 69


Та така, ако имаш интерес може и да се видим утре Simple Smile
Аз не приемах първите 2 месеца пържено, пикантно, газирано, зеле, бобови...- и открих мнооого нови и хубави манджи, които нямаше да си направя труда да изровя ако не си бях наложила таз диета, така че я приемам за плюс Simple Smile

Усмивки!

# 5
  • Мнения: 35 949
каквото има на масата Simple Smile

сериозно: моята беба вече е голяма, но в началото ограничавах цитруси, ягоди, фъстици и промишлените количества млечни продукти, защото се опасявах от алергии

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 325
Аз се ограничавах само първите два месеца( докато преминат коликите ). през този период не ядях газ образуващи храни - боб, картофи, зеле, газирано, фъстъци. Сега похапвам от всичко по малко, задължително овесени ядки, повече течности, плодове.

# 7
  • Мнения: 593
Хм... дали пък наистина е било от киселото зеле?
Аз по принцип не съм се ограничавала много-много, дори и в началото. Само избягвах шоколада, ягодите, прясното мляко, газирани напитки... вече не помня какво още. Само се стараех да поемам повече храни, които спомагат за образуването на кърма - орехи, лешници, варено жито, овесени ядки, черен свински дроб с лук (бабите казват, че било много полезно за бебчето)...
Наистина, докато детенцето е малко, и майката трябва да внимва какво яде, но ние сме вече големи и ядем всичко  Simple Smile
Успех на всички кърмачки !!!

# 8
  • Мнения: 2 000
От нищо не съм се ограничавала. Ям си всичко каквото и преди. И двамата никога не са имали колики.

# 9
  • Мнения: 5 026
 Ограничавах се само първите седмици.Постепенно започнах да хапвам любими неща, но на бебо му нямасхе нищо.Явно си е до детенцето.

# 10
  • Мнения: 949
От нищо не съм се ограничавала. Ям си всичко каквото и преди. И двамата никога не са имали колики.
Peace

# 11
  • Мнения: 10
И все пак никой не е отговорил конкретно кои са храните които приемани от майката предизвикват колики в детето! КОНКРЕТНО

# 12
  • София
  • Мнения: 369
ето две интересни статии от библиотеката:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141

и една руска, малко сурова Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33738.0

# 13
  • Мнения: 7 605
Трудносмиляеми храни могат да предиzвикват колики, например zеле, необелени 4уШки, грах. 4есън и лук съЩо са опасни. Шоколад, кафе могат да превъzбуждат детето. Храни, съдържаЩи много киселина (цитрусови плодове, но и натурални сокове, домати) могат да драzнят 4увствителната кожа и да водят до подси4ане. Моята бебка не понасяШе консерванти, като ядох полуфабрикати й се отраzяваШе  Sad  Има и бебета, които правят реакция на мле4ни храни.

Добрата новина е, 4е след 3тия месец можеШ лека по лека да ядеШ от гореспоменатите храни. Щерката беШе със силни колики  Sad  но днес ям и пия вси4ко, беz алкохол раzбира се, беz люти 4уШки и 4есън. Така по се живее  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 521
Всяко бебе реагира индивидуално на раzличните храни и напитки...ние имахме много гадни колики и бях ограничила доста неща...
прясно и кисело мляко
всякакви видове бобови_леща, грах, zелен фасул, боб
патладжани
zеле, карфиол
царевица, пуканки
100% всякакви цитруси
чушки, домати, бамя
всякакви пикантни колбаси, наденици, филета и шунки
не прекалявах с zелените салати
кафе, чай, гаzирани напитки
ананасов сок (много неспокойна беше)
лук, чесън, праz...дори и в zапръжки


Като минаха коликите(при нас продължиха до към 5тия месец) zапочнах постепенно да си ям ясичко...въобще 5 месеца карах на черен, хляб, мЮсли, салати, картофи, ориz, тиквички, кашкавал и вода Mr. Green.

Лично аz те съветвам да си zаписваш какво си яла и така да ограничиш нещата, които не ви понасят. Успех Hug.

Общи условия

Активация на акаунт